Connect with us

Svijet

Reporterka preminula nakon estetske operacije

Brazilska televizijska reporterka  Lidža Facio preminula je u 41. godini, nakon što su se pojavile komplikacije tokom operacije podizanja stražnjice, prenose tamošnji mediji.

Njen zahvat obavio je muškarac koji se predstavio kao medicinski brat, a ubrzo je bila hospitalizovana. U stražnjicu joj je ubrizgao industrijski silikon i polimetilmeta krilat, materijal od kojeg su se izrađivale tvrda sočiva.

Četiri sedmice  je bila na intenzivnoj, a stanje joj se pogoršalo. Kako pišu strani mediji, najvjerojatnije je uzrok moždani udar.

Ona je često na svom Instagramu pričala o opasnostima koje dolaze uz estetske operacije, a nakon što je preminula na društvenim se mrežama javio njen brat Džordž Olivijera.

– Ljudi, nažalost, naša ratnica je preminula – napisao je.

On je imao i nekoliko intervjua nakon što je influencerica preminula te je tokom njih okrivio pritisak posla na TV-u.

– Pokušala je postati dio tog estetskog standarda i zbog toga je išla na operacije. Operisala je nos, ali ni sa kim o tome nije razgovarala, čak ni s članovima svoje porodice – rekao je Olivijera.

 

(Banjaluka.net)

Svijet

Srušio se helikopter u kojem je bio PREDSJEDNIK IRANA

Helikopter u kome se nalazi iranski predsjednik Ebraham Raisi se srušio, prenose mediji.

Mediji navode da se incident desio i iranskoj regiji Istočni Azerbejdžan.

Prema novinskoj agenciji Tasnim koja je povezana sa IRGC-om, službe hitne pomoći su vršile potragu kako bi pokušale da pronađu predsjednikov helikopter, ali je maglovito vrijeme u toj oblasti otežavalo napore u potrazi, prenosi B92.

Zamjenik koordinatora za civilne poslove Istočnog Azerbejdžana rekao je da su letjela tri helikoptera, od kojih su dva bezbjedno sletjela, a jedan je pao, prenose iranski državni mediji.

Zamjenik koordinatora je dodao da ne zna nikakve detalje o mogućim žrtvama niti tačan uzrok nesreće.

Nastavi čitati

Svijet

GEST NA SASTANKU PUTINA I SIJA izazvao paniku Vašingtona, nazvali ga “NOĆNOM MOROM”

Prijateljski zagrljaj između ruskog predsjednika Vladimira Putina i kineskog predsjednika Si Đinpinga bio je dokaz kolosalnog strateškog poraza Sjedinjenih Američkih Država, rekao je analitičar Heritidž fondacije Majkl Pilsberi u intervjuu za Foks njuz.

– Strateška je noćna mora za Sjedinjene Države je vidjeti kako dva lidera grle jedan drugog. Obično se kineski lider Si Đinping ponaša uzdržanije. On nije Italijan koji voli zagrljaj, on je vođa kineskih komunista – primijetio je američki stručnjak.

Prema Pilsberiju, prijateljstvo Rusije i Kine predstavlja ogromnu opasnost za Vašington. Sjedinjene Države percipiraju obje zemlje kao opasne strateške protivnike, dodao je on.

– Ovo je tužan dan za Sjedinjene Države – zaključio je analitičar.

Putin je u četvrtak, tokom ograničenih razgovora sa Si Đinpingom, primijetio da saradnja Rusije i Kine nije oportunističke prirode i da nije usmjerena protiv trećih zemalja.

Rusko-kineski odnosi su jedan od ključnih faktora stabilizacije na međunarodnoj areni, naglasio je ruski predsjednik.đPutin je bio u državnoj posjeti Kini od 16. do 17. maja, u posjeti Pekingu i Harbinu . Ovo je bila prva inostrana posjeta ruskog predsjednika nakon zvaničnog stupanja na dužnost. Si Đinping je prošle godine takođe otišao u Rusiju na svoje prvo inostrano putovanje nakon reizbora, u Moskvu je stigao u martu 2023. godine.

Nastavi čitati

Svijet

Jezive poplave u Njemačkoj, Francuskoj i Belgiji: AUTOMOBILI PLUTAJU ULICAMA

Poplave zbog jakih oluja su nastale u Njemačkoj, Francuskoj i Belgiji.

Nekoliko regiona u Njemačkoj, Belgiji, Francuskoj i Holandiji pogođeno je jakim kišama i poplavama, što je izazvalo značajnu štetu. Njemački kancelar Olaf Šolc posetio je danas regiju Sar, na granici sa Francuskom i Luksemburgom, koja je najviše pogođena porastom vodostaja poslije proloma oblaka tokom noći.

“Ovdje vidimo svu silu prirode i šta ona može da izazove i u kojoj mjeri moramo da se pripremimo za ovakve događaje”, rekao je Šolc. U toj pokrajini je prije 36 sati proglašeno vanredno stanje zbog vremenskih prilika. Ovo su najgore poplave koje su pogodile region Saara u posljednjih 30 godina.

Nakon što su probijeni nasipi u Kuierschiedu, vlasti su obustavile rad elektrane. U Saru je mobilisano oko 850 pripadnika vatrogasne službe i civilne zaštite. Njemačka još pamti katastrofalne poplave iz 2021. godine u kojima su život izgubile 183 osobe.

Obilne kiše u Francuskoj, Belgiji…
Oblast Liježa u istočnoj Belgiji takođe je pogođena poplavama izazvanim obilnim kišama, koje su već izazvale štetu u Francuskoj. Na području tog grada do sada je zabilježeno oko 550 intervencija, a guverner Erve Jamar mobilisao je 150 vatrogasaca u borbi protiv posljedica elementarne nepogode. “Uglavnom se radi o intervencijama ispumpavanja vode koje se nastavljaju u subotu ujutru”, saopštila je kancelarija guvernera pogođene pokrajine.

U Furonu, na sjeveroistoku zemlje, voda u nekim kućama porasla je “do grudnog koša”, rekao je gradonačelnik Joris Gaens i dodao da je to najgora poplava u istoriji Furona. Sa druge strane granice, u holandskoj pokrajini Limburg, evakuisana su dva kampa zbog opasnosti od poplava.

Nastavi čitati

Aktuelno