Banjaluka
ŠKOLA U ADI JE NAJSAVREMENIJA U DRŽAVI! Ovo nije projekat kriminala već timskog rada i sreće, JER SE GRADI ŠKOLA
Savjetnica gradonačelnika, Draška Stanivuković, Milada Šukalo, oglasila se povodom opružbi SNSD na izgradnju škole u Adi.
Šukalo je istakla da je ponosna na sve što je gradska administracija uradila za obrazovanje, te poručila da su dali dušu radeći na ovom projektu i da nisu zaslužili da ih komentarišu oni koji su imali mogućnost, a nisu napravili ništa.
Njen post prenosimo u cjelosti:
Ako sam na nešto ponosna u protekle tri godine, to je podrška koju je Grad Banja Luka pružio obrazovanju. Gradonačelnik Draško Stanivuković je inicijator velikog broja socijalnih mjera: besplatni udžbenici, besplatne karte za porodice 4+, naknade za proslavu mature, rekordna podrška za rekonstrukciju i opremanje škola itd. Gradonačelnik je pomogao da naši najbolji nastavnici i vaspitači odu na konferenciju i edukaciju u Dubai, da se čuje za njihov uspjeh i rezultate.
Ipak, naša najveća radost je bila kada smo počeli sa izgradnjom nove škole. Tim koji je radio na projektu imao je mnogo izazova. Naći gradsko zemljište, srediti parcele, sprovesti nabavke, nadzirati radove, izraditi elaborat… Želim istači da su Suzana, Valentina, Bojan, Danijela, Boriša, Nevena i mnogi drugi ostavili dio sebe u ovom projektu.

Želim da se zna da ovo nije projekat kriminala i korupcije već projekat u kojem je timski rad i sreća što gradimo školu bila iznad svega!!!
Želimo da se zna da je ovo objekat izgrađen u skladu sa pedagoškim standardima i predstavlja najsavremeniju škola u našoj državi!! Ako ne vjerujete otiđite i pogledajte.
Na ovo treba dodati da je tim na čijem sam čelu pisao niz projekata za podršku u rekonstrukciji škola. Upravo mi smo, kao nagradu za uspješnu realizaciju PIPLS projekta, dobili nagradni projekat od 90 000 KM za opremu u školi u Adi. Upravo mi smo napisali projekat Bugarskoj ambasadi u kojem će biti rekonstruisan krov na školi “Dositej Obradović”. Upravo ovi ljudi zajedno sa Gradonačelnikom su prikupili sredstva od društveno odgovornih kompanija i napravili igrališta ispred škole “Branko Radičević”. I ovo je samo manji dio koji navodim od onog što je urađeno za obrazovanje.
Ove godine za Veliki početak pored velikog broja edukativnih poligona i koncerta prikupili smo 500 stotina poklona za učenike koji će ih obradovati u novoj školskoj godini.
Prije nekoliko dana posjetila me direktorica jedne škole čiji je objekat pod zaštitom pa smo dogovorili kako i na koji način ćemo zajedno aplicirati za sredstva za rekonstrukciju ovog objekta.
Zaposleni u obrazovanju imaju partnera u nama, u ovoj gradakoj administraciji. Nikada nismo odbili zahtjev za pomoći i podršku koju možemo da pružimo.
Pa, upravo mi smo “otkočili” probleme za izgradnju dnevnog centra pri centru “Zaštiti me”. Problem kojim se prošla administracija nije željela baviti.
Zato molim vas nemojte se igrati politike na temi obrazovanja naše djece!
Zato molim vas hajde da se takmičimo ko će uraditi više i bolje za naše obrazovanje!
Zato hajde da radimo na reformi našeg obrazovanja jer mnogo zaostajemo za naprednima!
Sve ovo pišem ne da bih nas pohvalila, niti očekujemo zahvalnost. Ali želim da se zna da postoje i oni koji odvajaju vrijeme od svoje porodice, koji rade i noću i vikendom da naprave nešto u ovom gradu i nisu zaslužili da ih komentarišu oni koji su imali mogućnost a nisu napravili NIŠTA!
Banjaluka
STIŽE DUGO OČEKIVANO RJEŠENJE! Banjalučki „Vodovod“ sutra kreće sa testiranjem sistema „Tunjice 1 i 2“!
Testiranje novog cjevovoda FI 700 mm od “Centruma” na Petrićevcu do rezervoara Tunjice, kako kažu iz preduzeća “Vodovod” za “Glas Srpske” počinje sutra ispiranjem i dezinfekcijom, te analizom higijenske ispravnosti.
Puštanje u rad ovog cjevovoda u potpunosti će biti riješeno dopremanje vode do sistema rezervoara Tunjice, ističu oni, a samim tim moći će zadovoljiti potrebe za vodom svih stanovnika sjevernog dijela Banjaluke.
– Indirektno, neće biti potrebe za noćnim redukcijama u naseljima do Trna, neće biti kolebanja pritiska, pa će se stabilizovati i situacija na tom području, naročito u Jablanu – dodali su iz “Vodovoda”.
Banjaluka
OVO ĆE BITI PROVOD GODINE! Andreana Čekić najavila nezaboravnu noć u Residence Hillu!
Ljeto u Banjaluci dobija svoju najveću muzičku poslasticu – u petak, 14. avgusta, od 20 časova, Hill Residence pretvara se u pravu binu za nezaboravnu žurku! Na sceni – Andreana Čekić, regionalna zvijezda čiji hitovi već mjesecima pune parkete širom regiona, spremna da Banjaluci priredi noć kakvu dugo nismo vidjeli.
Ovo je veče kada se spajaju luksuz, opuštenost i prava energija – savršena kombinacija za sve koji žele da avgust zapamte po dobrom provodu, a ne po vrućini.
Rezervišite svoj sto na vrijeme putem broja 065 332-336 i osigurajte sebi mjesto na jednoj od najiščekivanijih žurki ovog ljeta.
Hill Residence još jednom potvrđuje da zna kako se pravi nezaboravna zabava – vidimo se 14. avgusta, spremni za noć koju ćete dugo prepričavati!
Banjaluka
ISTORIJSKI REKORD U BANJALUCI! Skoro 10.000 domova legalizovano besplatno, pala decenijska neizvjesnost!
Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke, uručio je građanima nova rješenja o besplatnoj legalizaciji.
Iz Grada Banjaluka naveli su kako se ovim nastavlja jedan od najznačajnijih projekata kojim se rješava višedecenijski problem brojnih porodica.
“Banjaluka je danas stigla do brojke od gotovo 10.000 legalizovanih objekata. Uručili smo nova rješenja za besplatnu legalizaciju, a svako od njih znači jednu brigu manje za jednu porodicu. Iza svakog rješenja je nečiji dom, godine truda i pravo da svoj krov nad glavom imaju bez neizvjesnosti”, poručio je Stanivuković.
On je naveo i da ova administracija nastavlja da rješava decenijski problem i gradi Banjaluku po mjeri svakog čovjeka i svake porodice.
“Jer za nas besplatna legalizacija nije trošak, već investicija u ljude, u njihove domove i u jaču Banjaluku”, zaključio je Stanivuković.
Nezavisne
-
Politika2 dana ago„NEĆEMO ČEKATI DEBELI MINUS DA SE SMRZAVAMO!“ Dakić (PSS) upozorava “Ugljevik ne smije ponovo ostati bez grijanja!”
-
Politika3 dana agoRASPAD SISTEMA U PRIJEDORSKOM SNSD-u! Skeneri spriječili “štimanje” glasova, UNUTRAŠNJE FRAKCIJE IZBILE NA POVRŠINU
-
Politika21 sat agoSRPSKA JOŠ BEZ ROBNIH REZERVI Vukomanović: “Ova Vlada nije samo loša, već i opasna”
-
Politika2 dana ago„K’O DA KOPAJU PANAMSKI KANAL!“ Građani Prijedora raskrinkali predizborne LAŽI SNSD-a!
-
Politika2 dana agoSTANIVUKOVIĆ O ZLOČINU BEZ KAZNE! „Nije im bilo dovoljno što su protjerali 250.000 Srba, pa su bombardovali djecu i starce u koloni!“
-
Društvo2 dana ago31 GODINA OD ZLOČINA NA PETROVAČKOJ CESTI! Danas se odaje počast stradalim civilima!
-
Svijet3 dana agoIMA NOVU PAKLENU TAKTIKU Putin udario Kijev gdje najviše boli, svijetu prijeti novi haos
-
Politika3 dana agoHELIKOPTEROM PO REPUBLICI SRPSKOJ! Kako Dodik koristi javne resurse za SNSD, dok CIK zatvara oči!
