Sport
“NOVAČE, KAKAV SI TI ŠAMPION? RUGAO SI SE MOM SINU!” Novi napad na najvećeg svih vremena!
Novak Đoković je ponovo u centru pažnje zbog gesta na kraju polufinala US Opena.
Ne smiruje se bura oko proslave Novaka Đokovića nakon pobjede u polufinalu US Opena! Srpski teniser je osvojio svoj četvrti US Open i 24. grend slem u karijeri u Njujorku, a u polufinalu je savladao mladog Amerikanca Bena Šeltona. Kada se meč završio proslavio je tako što je imitirao spuštanje slušalice!
To je proslava koju je imao Ben Šelton kada je pobijedio Frensisa Tijafoa u četvrtfinalu, a sada se otac Bena Šeltona Brajan oglasio i napao Đokovića!
“Novak toliko želi da ga vole… Želio je da se naruga Benu na kraju meča. Nije to on uradio da bi kopirao Bena, to je uradio da mu se naruga. A to nije lijepo kada dolazi od jednog tako velikog šampiona”, rekao je Brajan Šelton.
Prava bura se digla nakon tog meča oko ove proslave, a o tome se odmah oglasio i najbolji teniser na svijetu. “Obožavam Benovo slavlje. Pomislio sam da je jako originalno i iskopirao sam ga, ukrao sam mu slavlje”, rekao je on.
Oglasio se o ovome i Ben Šelton, kome je polufinale US Opena za sada ubjedljivo najveći uspjeh u karijeri. “Ne sviđa mi se kada mi na duštvenim mrežama govore kako kako mogu, a kako ne mogu da slavim. Ako pobijedite zaslužujete da radite šta god želite. Kao dijete uvijek sam smatrao da je imitacija najveće moguće laskanje”, rekao je on.
Sport
NOVAK PONOVO GAZI! Đoković osvojio Atinu i skočio na ATP listi!
Novak Đoković je napravio još jedan značajan korak na ATP rang listi poslije trijumfova u Atini. Srpski as je u subotu podigao pehar u OAKA Areni, savladavši u finalu Italijana Lorenza Muzetija, čime je došao do svoje 101. titule u karijeri.
Ovaj uspjeh donio mu i dodatnih 250 bodova, što ga je pomerilo za jedno mjesto više na ATP listi, tako da je od danas četvrti na svijetu sa ukupno 4.830 bodova.
Na vrhu liste takođe je došlo do promjena. Nakon što su skinuti bodovi osvojeni na prošlogodišnjem Završnom mastersu, Karlos Alkaras se vratio na prvo mjesto, dok je Janik Siner sada opet broj dva. Španac i Italijan u Torinu nastavljaju borbu za završetak sezone. Pobeda u prvom kolu grupne faze Alkarazu je donijela 200 bodova, dok mu je za ukupnu titulu potrebno još 250. Ipak, Siner tek danas izlazi na teren.
Treće mjesto pripalo je Aleksandru Zverevu, dok je peto zauzeo Ben Šelton, a Tejlor Fric je pao na šestu poziciju. Među najboljih deset nalaze se još Aleks de Minor, Feliks Ože-Alijasim, Lorenco Muzeti i Džek Drejper.
Od srpskih tenisera, Miomir Kecmanović je napredovao za dva mjesta i sada je 52. na svijetu, Hamad Međedović je spao na 83., dok je Laslo Đere na 99. poziciji.
Sport
“TI IMAŠ I DISCIPLINU I SRCE”! Vin Dizel uputio čestitku “BRATU”, Novaku Đokoviću
“Ti imaš i disciplinu i srce” Vin Dizel uputio čestitku “bratu”, Novaku Đokoviću. Naime, 58-godišnji Dizel je na ovaj način čestitao Đokoviću na osvajanju ATP turnira u Atini.
– Čestitke mom bratu, Novaku Đokoviću. Veličina se ne dobija tek tako, ona se zaslužuje disciplinom i definiše srcem. Ti utjelovljuješ oboje – poručio je Dizel. Ovo nije prvi put da se svjetske zvijezde oglašavaju i prate srpskog tenisera. Jedan od bliskih prijatelja Novaka Đokovića je i holivudski glumac Metju Mekonahi, koji ga je u maju, nakon osvojene 100. titule, nazvao “živom legendom”. Među zvijezdama koje su ga ranije pratili na turnirima su: Sting, Dastin Hofman, Leonardo DiKaprio, Kit Urban, Nikol Kidman, Šarliz Teron, Zak Braf, Ema Roberts, Džastin Timberlejk, Eva Longorija, Danijel Brul i brojni drugi.
Novak Đoković je u fantastičnom finalu ATP turnira u Atini savladao Lorenca Musetija 2:1 u setovima (4:6, 6:3, 7:5) i stigao do 101. titule u karijeri. Novak je s 38 godina i pet mjeseci postao ujedno i najstariji pobjednik otkako je 1990. ustanovljen ATP Tour, piše Klix.
Sport
Novi skandal u srpskom fudbalu! PREBIJEN SUDIJA
– Novi ogroman skandal u srpskom fudbalu. Ovoga puta u režiji fudbalera iz Zonske lige Beograd. Sve se dešavalo na terenu na Adi Ciganliji tokom duela BSK 1926 i Vrčina.
Šta se tada dogodilo?
Prvi je glavni arbitar Lazar Jančevski pri rezultatu 1:1 dosudio opravdani jedanaesterac za domaćina. Odgovornost je preuzeo kapiten Aleksandar Marić, a golman Kovačević se istakao odbranom. Ipak, prvi pomoćni sudija Lazar Milovanović je signalizirao da je Kovačević istrčao ispred linije prije vremena, pa je odlučeno da se izvođenje penala ponovi.
Vrčinci su u tom momentu izgubili kontrolu, a najratoborniji je bio Luka Ćorović koji se zaletio i iz sve snage odgurnuo sudiju Lazara Milosavljevića koji je odletio dva metra i udario glavom o zemlju. I ostali igrači iz gostujućeg tabora su odlučili da se obračunaju sa prvim pomoćnikom, te je tenzija tek poslije pet minuta dovedena pod kontrolu.
Isključenja i prekid
Uslijedile su sankcije: Luka Đorović i Uroš Ivković su su zbog učestvovanja u napadu na pomoćnog sudiju dobili direktne crvene kartone, a Vrčinci poslije haosa koji su izazvali nisu željeli da ostanu na terenu, te su isti napustili prije nego što je meč zvanično priveden kraju. Naravno, ovo je tek početak, očekuje se žestoka reakcija Marka Osmajlića, komesara za takmičenje u Zonskoj ligi Beograd.
-
Politika2 dana ago“ODAKLE TI SINKO 42 MILIONA? Reci mi šta si to radio, pa da se svi okrenemo tome?”
-
Društvo2 dana agoSRAMOTNO I NEPROFESIONALNO PONAŠANJE: Specijalci MUP-a Kantona Sarajevo pozirali sa sramnom zastavom! (FOTO)
-
Politika3 dana agoOPOZICIJA PREDSTAVILA ZAJEDNIČKOG KANDIDATA: Profesor Branko Blanuša ujedinio SDS, Sigurnu Srpsku i saveznike
-
Region2 dana agoVUČIĆ ODGOVORIO ZAHAROVOJ “Jedini nismo uveli sankcije i samo kod nas rade Sputnjik i RT”
-
Svijet3 dana agoJEZIVA ISPOVIJEST BIVŠEG TAOCA HAMASA: “Molio sam ih da me puste da umrem od gladi, samo da me ne biju”
-
Politika3 dana agoSTANIVUKOVIĆ “KADA BLANUŠA POBIJEDI imaćemo ministre koji će biti spremni i odvažni da HAPSE BANDITE”
-
Region2 dana agoSEVERINA O NAPADU NA SRBE U SPLITU “Kad kukavice prite nekoj dici u ime nacije…”
-
Društvo2 dana agoLivanjskim poljem galopiraju konji PROTJERANIH SRPSKIH DOMAĆINA!
