Connect with us

Hronika

„NISU NAM SE OBRAĆALI ZA POMOĆ“ Oglasio se Centar za socijalni rad o majci i sinu čija su tijela danima ležala u kući u Banjaluci

Sve humane ljude u Srpskoj potresla je tužna sudbina Slavice I. i njenog sina Željka B., čija su tijela više od deset dana ležala u kući, prije nego što je otkriveno da su preminuli.
Komšije, koje su pozvale policiju kada se iz kuće počeo osjećati smrad, ispričale su da je Slavica bila teško bolesna, dok je njen sin Željko bio dijete sa smetnjama u razvoju i rijetko je izlazio iz kuće.

Obdukcijom tijela utvrđeno je da su majka i sin umrli prirodnom smrću.
Srpskainfo pitala je Centar za socijalni rad Banjaluka da li su bili upoznati sa teškim položajem ove porodice i da li su ih socijalni radnici obilazili.

Iz CSR BL nam je odgovoreno da je Željko B. bio njihov korisnik socijialne pomoći, kao djelimično zavisna osoba, dok je majka bila korisnik penzije kod Fonda PiO RS.

– Ovaj Centar nije imao saznanja da je majka imenovanog teško narušenog zdravstvenog stanja i u potrebi za eventualnim zbrinjavanjem. Prilikom regulisanja prava iz oblasti socijalne zaštite obavljena je terenska posjeta porodici, a isti se nisu obraćali ovom Centru za pomoć i podršku od 2017. godine, niti posredno, niti neposredno. Prema našim saznanjima, majka Slavica je imala sestru sa kojom je bila u kontaktu – rekli su iz Centra za socijalni rad.

Ukoliko se ukaže potreba za organizovanjem sahrane, dodaju, uključiće se u saradnji sa drugim relevantnim institucijama.

– Napominjemo da svakodnevno dobijamo informacije od strane anonimnih pozivaoca, komšija, srodnika, ljekara i drugih, o osobama kojima je potrebna neka vrsta pomoći i postupamo po istima hitno, u ovom slučaju nismo imali saznanja da je došlo do pogoršanja zdravstvenog stanja majke i sina i da je istima eventualno potrebna neka vrsta pomoći i podrške – navode iz Centra.

Apelovali su na sve građane, u slučaju da njima, njihovim komšijama i rodbini treba pomoć da se u svakom trenutku obrate ovom Centru, čak i anonimno.

– U svakom trenutku, u toku 24 časa ćemo izaći na lice mjesta i pružiti podršku u skladu sa svojim zakonskim ovlaštenjima, te kontaktirati zdravstveni sektor ili druge nadležne institucije, a sve u cilju pomoći i podrške građanima – kažu u CSRBL.

(SrpskaInfo)

Hronika

POMAHNITALI POLICAJAC BIVŠOJ DJEVOJCI PRIJETIO UBISTVOM! Ovo nije prvi put, nakon svakog INCIDENTA VRAĆAN NA POSAO!

Sinoć se u Vlasenici dogodila prava drama kada je policijski službenik PS Vlasenica, navodno, prijetio bivšoj djevojci ubistvom.
Kako priča za Srpskainfo Marina Ševkušić, njena sestra je sinoć proživjela pakao, kada joj je bivši partner, koji je inače policajac, prijetio ubistvom i nanio povrede.

-Moja sestra i njena prijateljica su sinoć bile u izlasku. Vozio ih je zajednički prijatelj. Skrenule su u lokalnu pekaru da kupe nešto da jedu. Dok su čekale da im prijatelj donese hranu, automobil je ostao otvoren, a on ih je očigledno pratio sve vrijeme. Na kraju je on „uletio“ u taj auto i odvezao ih na periferiju grada. Zatim je izvadio službeni pištolj, počeo je da maše njime i da im prijeti, govoreći kako će oduzeti život i njoj i sebi. Prijateljica je pokušala da ga spriječi, molila ga je da ne radi to. Udario je i nju, dakle, fizički se obračunao sa obe. Na kraju je policija stigla, jer je prijatelj sa kojim su išle u izlazak prijavio da mu je ukradeno vozilo i privela ga – priča Marina.

Pojašnjava da proganjanje njene sestre traje već jako dugo, više od godinu dana, od kada su prekinuli emotivni odnos.
-Obavila sam razgovor u MUP RS i u Sektoru unutrašnje kontrole, svuda gdje je bilo potrebno. Rekli su mi da vjerujem institucijama, da će se to riješiti. Rekla sam da se plašim za sigurnost sebe i svoje porodice. Obećali su mi da će to provesti do kraja. Kasnije su se pojavili neki lokalni političari koji su, navodno, stali iza njega, tako da, ne da nije odgovarao, već je vraćen na posao sa oružjem i značkom. Nakon toga je provocirao na način da se snimao i kačio na društvene mreže kako mu niko ne može ništa – tvrdi Marina.

Dodaje da je njena sestra bila i ucjenjivana, te da joj je prijetio da će objaviti snimke koje posjeduje još iz emotivnog odnosa, a koje je snimio bez njene saglasnosti.

-Prijetio je da će to pustiti u medijima, da će joj narušiti ugled.. Moja sestra se ne osjeća dobro zbog svega toga. Nemam drugi način da riješim ovaj problem, osim da uključim kompletnu javnost – kaže zabrinuto Marina.

Pojašnjava da je poslije svakog incidenta bio vraćen na posao.
-Moja sestra ima vidne povrede na licu. Slušala sam nadležne, vjerovala sam u zaštitu, ali očigledno da niko ne radi svoj posao i da nikakve zaštite nema. Sljedeći put ishod može biti fatalan – zaključuje Marina.

Nastavi čitati

Hronika

HAOS U TREBINJU! Vlasnik lokala udario gošću

Vlasnik jednog trebinjskog kafića inicijala M.A. udario je djevojku N.S. koja je sa društvom bila gost ovog objekta.

U Policijskoj upravi Trebinje je potvrđeno da se sve dešavalo u ugostiteljskom objektu „Underground“ gdje su evidentirali narušavanje javnog reda i mira.

“Licu inicijala M.A. izrečen je prekršajni nalog za počinjene članove 12. i 18. Zakona o javnom redu i miru“, rečeno je u Policijskoj upravi Trebinje.
Oni napominju da oštećena nije stavila prijedlog za krivično gonjenje, tako da se slučaj nije mogao podvesti pod krivično djelo.

Nastavi čitati

Hronika

U POSLJEDNJA 24 ČASA na Kosovu nestalo dvoje MALOLJETNE DJECE

U posljednja 24 sata na KiM je prijavljen nestanak dvije maloljetne osobe. Policija je danas saopštila da se radi o djevojčici od 14 godina iz Kosovog Polja i dječaku od 16 godina iz sela Donje Ljupče kod Podujeva. Slučajevi su prijavljeni policiji od strane roditelja.
“Roditelj je obavijestio policiju da je njegov šesnaestogodišnji sin izašao iz kuće i da se ne zna gdje se nalazi”, navedeno je u saopštenju policije o slučaju u kod Podujeva, koji je prijavljen ujutro u subotu.
Nestanak djevojčice u Kosovom Polju prijavljen je sinoć. Kako je saopštila policija, otac je prijavio da je njegova četrnaestogodišnja kćerka izašla iz kuće i da ne zna gdje se nalazi.
Nije poznato kada su dvoje maloljetnika izašli iz kuća.

U oba slučaja je u toku istraga.
ATV

Nastavi čitati

Aktuelno