Connect with us

Banjaluka

GRADONAČELNIK UČESTVOVAO NA “ZMIJANJSKOM MARATONU”! I ove godine veliki broj učesnika

Četvrti po redu “Zmijanjski ultramaraton 2023” i ove godine okupio je na Manjači brojne trkače iz zemlje i regiona, a u trci je učestvovao i gradonačelnik Draško Stanivuković, kao i gradski menadžer, Bojan Kresojević.

Kako je kazao gradonačelnik Stanivuković, ova trka je posebna jer čovjek uvijek treba da se vraća prirodi.

-Vjerujem iskreno u koncept zdravog života i zdravih navika. Želim da, koliko mogu, kao gradonačelnik Banje Luke, budem jedan ambasador dobrih i zdravih navika. Zmijanjski ultramaraton svakako to i jeste. Ja četvrtu godinu za redom učestvujem u ovoj manifestaciji. Ovdje sam kao čovjek koji vjeruje u Manjaču, prirodu, ljude i Zmijanjski vez. Na ovaj način, ovim trkama čovjek pomjera granice, a ujedno promovišemo najljepše prijedjele naše Manjače. Čestitam organizatorima, ali i svim organizacijama koje su danas ovdje – kazao je gradonačelnik.

Organizator Zmijanjskog ultramaratona Nevena Stojaković iz Udruženja „Kozara Ultra Trail“ zahvalila se gradonačelniku Drašku Stanivukoviću i Gradskoj upravi na podršci, rekavši da se trka organizuje po drugi put, te da ova trka doprinosi promociji potencijala Manjače i Banje Luke.

-Želim da se zahvalim svima koji su danas ovdje. Danas imamo i ekspo sajam, to je razlika u odnosu na prošli godinu. Broj učesnika je veći u odnosu na prethodne godine – istakla je ona.

Podsjećamo, “Zmijanjski ultramaraton“ obuhvata dvije trke i to polumaratonsku trku “Jazavac skajrejs“ u dužini od 23 kilometra, te trku “Ideš li rode?“ u dužini od 12 kilometara koja je preporučljiva za sve trkače.

Riječ je o mješovitim stazama, otvorenoj i šumskoj stazi, koje se nalaze na nadmorskoj visini od 900 metara, pa su učesnici imali priliku da uživaju u živopisnom krajoliku platoa Manjače.

Banjaluka

U FOKUSU PROJEKTI: “Institucije moraju raditi, bez obzira na političke razlike”

Gradonačelnik Banjaluke, Draško Stanivuković, izjavio je nakon današnjeg sastanka sa predsjednikom Vlade Republike Srpske, Savom Minićem, da je najvažniji rezultat susreta pokazatelj da institucije mogu raditi zajedno, bez obzira na političke razlike.

– Ono što je za mene najznačajnije jeste činjenica da smo pokazali da možemo raditi zajedno, bez obzira na političke razlike. Banja Luka kao najveći grad naše Republike mora biti primjer saradnje, jer nas građani nisu birali da se svađamo, već da radimo i razvijamo naš grad i Republiku Srpsku“, poručio je gradonačelnik.

On je dodao da mu je posebno drago što su zajedno sa predsjednikom Vlade i ministrima obišli Centralno spomen-obilježje, čija se izgradnja privodi kraju. „Ovaj spomenik je mjesto sabiranja, a ne razdvajanja. Uložićemo napore da svečano otvaranje bude na najveći praznik naše Republike – 9. januara“, rekao je on.

Govoreći o infrastrukturnim projektima, gradonačelnik je naglasio da su dogovoreni konkretni rokovi i da će radovi na mostu u Česmi biti završeni do kraja godine, dok će most u potpunosti biti u funkciji početkom naredne. Takođe je istakao da će imovinsko-pravni odnosi za izgradnju kružne raskrsnice kod Audi servisa biti riješeni u roku od 15 dana, nakon čega će početi gradnja, dok se radovi na trotoaru u Zalužanima privode kraju.

– Dogovorili smo i obnovu spomenika na Banj brdu, kao i izgradnju spomenika u znak sjećanja na nevino stradale đake iz Šargovca“, rekao je gradonačelnik.

Dodao je da je pozvao predsjednika Vlade i ministre da obiđu novoosnovani kulturni centar „Kuća Milanovića“, koji, kako je rekao, „predstavlja simbol novog početka u ulaganju u kulturu našeg grada“.

– Nastavićemo da razgovaramo i ostvarujemo institucionalnu saradnju, a sve u korist naših građana i naše Banjaluke“, zaključio je gradonačelnik.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ SA PREDSTAVNICIMA „DEPOTA“: Grad ulaže napore da riješi probleme deponije i radnika

Gradonačelnik Draško Stanivuković sa saradnicima održao je sastanak sa predstavnicima preduzeća „Depot“.

-Sastanak je održan povodom trenutne situacije i izazova sa kojima se ovo preduzeće, radnici, gradska deponija i sam grad Banja Luka suočavaju – rekao je gradonačelnik nakon održanog sastanka.

Poručio je i to kako će gradska administracija nastaviti ulagati napore i u narednom periodu da se ovi izazovi prevaziđu.

Nastavi čitati

Banjaluka

POSJETITE I UŽIVAJTE! “Jesen sa Jesenjinom” u Banjaluci

Povodom 130 godina od rođenja i 100 godina od smrti Sergeja Aleksandroviča Jesenjina Centar za ruske studije Filološkog fakulteta Univerziteta u Banaluci organizuje manifestaciju “Jesen sa Jesenjinom”, u okviru koje su predviđene brojne aktivnosti.

Kako je saopštio Centar za ruske studije, obilježavanje ovog važnog jubileja započeće 10. oktobra kvizom za učenike srednjih škola, a završiće se 11. decembra pozorišnom predstavom “S Jesenjinom u srcu”, koju izvodi Udruženje za očuvanje tradicije iz Prijedora.

“Tokom oktobra i novembra na Filološkom fakultetu biće organizovana predavanja domaćih i stranih istraživača djela Sergeja Jesenjina, zatim pjesničko veče poetskog teatra ‘Saputnici’ i okrugli sto za učenike srednjih škola pod nazivom ‘Jesenjin i TikTok generacija: Da li poezija još uvijek govori mladima?’. U saradnji sa Centrom za otvoreno obrazovanje na ruskom jeziku biće organizovano i takmičenje u recitovanju inspirisano Jesenjinovim stihom ‘Pričaću ti polja puna klasja'”, stoji u saopštenju Centar za ruske studije.

Sergej Aleksandrovič Jesenjin rođen je na današnji dan, 3. oktobra 1895. u Konstantinovu u Rusiji i jedan je od omiljenih ruskih pjesnika među Srbima.

Nastavi čitati

Aktuelno