Sport
Policija tukla navijače, A ONDA SU MESI I “VOJSKA” KRENULI! Haos na Marakani, pogledajte nevjerovatne scene! (VIDEO)

Lionel Mesi i njegovi “vojnici” krenuli su na tribinu na kojoj je policija tukla navijače Argentine.
Argentina je pobijedila Brazil 1:0 na “Marakani” u klasiku južnoameričkog fudbala, ali nikome poslije tog susreta nije do riječi o golovima, driblinzima, majstorijama… Početak utakmice je kasnio pola sata zbog sukoba navijača i policije na tribinama, Argentinci koji su došli na gostovanje dobili su žestoke batine, a kada su Lionel Mesi i njegovi saigrači vidjeli šta se dešava preskočili su reklame i došli do mjesta sukoba kako bi upozorili policiju. Neki od njih djelovali su kao da su spremni da se umješaju i brane svoje navijače!
Srećom, odlučio je zdrav razum, tako da su fudbaleri Argentine povukli najbolji mogući potez u tom trenutku, a to je otšili su u svlačionicu i nisu željeli da igraju dok se tenzije na tribinama ne smire, pa tek kada je policija prestala da bije njihove navijače, doneta je odluka o početku utakmice. Pogledajte te scene:
Lionel Messi and the Argentina national team.pic.twitter.com/Le9oJsZ61Y
— Roy Nemer (@RoyNemer) November 22, 2023
These are crazy scenes 😳
Fights are getting out of control before the start of this Argentina vs Brazil game pic.twitter.com/1OrIhg5zTZ— Reasons (@LFCReasons) November 22, 2023
“Teško nam je ovo palo. Videli smo kako tuku ljude šipkama. Na tribinama su bile i porodice igrača. Povukli smo se u svlačionicu jer smo željeli da smirimo situaciju, nismo puno mogli napraviti. Gledali smo kako udaraju ljude, guraju ih. Moglo je da dođe do tragedije. Igrači su se pitali kako su im porodice, kako su ljudi na tribinama”, rekao je Mesi nakon utakmice i priznao da nije bio potpuno koncentrisan zbog razmišljanja o dešavanjima na tribinama.
Jedini gol na meču postigao je inače Nikolas Otamenti i to posle kornera u 63. minutu. Centrirao mu je Đovani lo Selso, a štoper Benfike je bio najviši u skoku i tako je donio pobjedu svom timu, dok je Brazil meč završio sa desetoricom poslije isključenja Žoelintona na deset minuta do kraja. Ovo je inače treći uzastopni poraz Brazila koji se muči bez Nejmara.
Sport
VELIKI ISPIT ZA “ORLOVE“: Englezi u grotlu “Marakane“

Fudbalska reprezentacija Srbije dočekaće večeras od 20.45 časova selekciju Engleske u utakmici grupe K kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
Utakmica će se igrati na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu, a sve ulaznice su rasprodate.
“Morate da imate koncentraciju, svesni ambijenta u kojem ćete igrati. Stadion će biti pun, to me raduje na planu motivacije dodatno i pored imena protivnika će doneti neku prednost što se tiče naših igrača. Igrali su velike utakmice i na SP i EP. Veoma sam srećan što će Marakana biti ispunjena i što ćemo ostati dovoljno smireni i koncentrisani, da neke taktičke i strateške stvari dovedemo na nivo kakvim želim da izgledamo”, rekao je selektor reprezentacije Srbije Dragan Stojković.
On je naveo da očekuje borben i težak meč i dodao da njegova ekipa mora da bude koncentrisana.
“A što ne bismo pobedili? Da li je zabranjeno? Ja koliko znam, nije. Oni imaju isti cilj, dolaze da pobede. Za 90 minuta svašta može da se desi. Ne mogu da prognoziram. Mi ćemo pripremiti utakmicu, videćemo da li će biti dovoljno. Ne plašim se, briga me ko je protvnik. Imamo mi svoje adute, daćemo sve od sebe. Da biste bili dobar tim morate da pokažete zrelost, disciplinu, da igrate u dva pravca. To je timska slika. Priprema je potpuno normalna. U Rigi sam imao utisak da je utakmica bez adrenalina, a ovde je sasvim drugo”, izjavio je Stojković.
Fudbaler Srbije Nikola Milenković rekao je da će “orlovi” dati sve od sebe da obraduju naciju.
“Trebalo bi da zadržimo našu ambiciju, treba da verujemo u sebe i da se nadmećemo sa njima. Engleska ima dubinu u ekipi, mnogo dobrih igrača koje mogu da zamene one koji nisu tu. Ko god se nađe na terenu, biće velika opasnost. Ako uspemo da budemo superiorniji od njih, naše šanse rastu”, naveo je Milenković.
Engleska je prva u grupi sa 12 bodova iz četiri utakmice, dok je Srbija na drugoj poziciji sa sedam bodova poslije tri odigrana meča, prenosi tanjug.
Sport
FIBA otkrila konačni poredak: Šokantna mjesta Srbije i BiH na Eurobasketu!

Nakon što su odigrane utakmice osmine finala Eurobasketa, FIBA je objavila zvaničan poredak od 9. do 16. mjesta.
Nakon debakla od Finske, košarkaši Srbije su u konačnici zauzeli 10. mjesto na Evropskom prvenstvu. Prvi favorit za zlato prije početka prvenstva se našao iza Francuske zbog koš razlike.
Reprezentacija BiH je zauzele 13. mjesto poslije poraza od Poljske u osmini finala. To je drugi najbolji plasman bh. košarkaša u istoriji. Na 11. mjestu se našla Italija, a iza nje je Letonija. BiH je iza sebe ostavila reprezentacije Izraela, Portugala i Švedske.
U utorak i srijedu na programu su mečevi četvrtfinala turnira, utorak:
Turska – Poljska (16:00), Litvanija – Grčka (20:00), srijeda: Finska – Gruzija (16:00), Njemačka – Slovenija (20:00), pišu Nezavisne.
Sport
ŠOK! Popularnom komentatoru POZLILO nakon PORAZA Srbije

Slobodanu Šarencu, koji radi kao komentator na RTS-u, pozlilo je nakon završetka utakmice Srbije i Finske i šokantnog ispadanja Orlova sa Eurobasketa.
Hitna pomoć je odmah reagovala. Kako prenose domaći mediji, njegovo stanje je za sada stabilno.
Podsjetimo, košarkaši Srbije nisu uspjeli da se plasiraju u četvrtfinale prvenstva Evrope, pošto su u Rigi u osmini finala doživjeli šokantan poraz od Finske sa 92:86 (28:24, 16:24, 24:18, 24:20).
-
Zdravlje2 dana ago
KAD SRCE PRESKAČE! Šta možete sami da preduzmete?
-
Svijet3 dana ago
Rusija o NATO bombardovanju Srpske! “OPASAN PRESEDAN koji ne smije biti zaboravljen”
-
Društvo2 dana ago
Zastrašujući podaci Zavoda za statistiku: RODITELJI NAPUSTILI 64 DJECE
-
Hronika2 dana ago
BRUTALNE RACIJE U BANJALUCI! Ljude obarali na zemlju, šutirali, udarali palicama i elektrošokerima, EVO šta kaže policija
-
Svijet16 sati ago
LAVROV PODRŽAO REFERENDUM “U BiH se dešava državni udar”
-
Politika3 dana ago
OČEKIVANO, rekao pa POREKAO! Dodik “Nemam nikakav problem sa tim da neko iz SNSD bude KANDIDAT”
-
Politika3 dana ago
STANIVUKOVIĆ SA BORENOVIĆEM “Moramo nastaviti da gradimo društvo u kojem ćemo se OSJEĆATI SIGURNO”
-
Politika2 dana ago
U SKUPŠTINI SE “KOLJU”, ALI… Stevandić i Vukanov poslanik zajedno na “PUTEŠESTVIJU”! Još jedna predstava za javnost