Connect with us

Društvo

ALEKSANDRI JE POTREBNA NAŠA POMOĆ! Mlada majka iz Šipova boluje od rijetke bolesti

Mlada majka Aleksandra Ilić iz Šipova boluje od veoma rijetke bolesti – od koje stradaju nervi i mišići, što je vremenom dovelo do toga da je postala potpuno nepokretna, a sada joj je ponovo potrebna pomoć humanih ljudi, za nastavak liječenja.
Naime, Aleksandra je otišla na liječenje, ali zbog korigovanja cijene po danu, umjesto 95 KM sada je liječenje po danu 130 KM.

Zbog razlike u cijeni HU “Mali Anđeo ” ponovo je pustilo humanitarni broj za Aleksandrino liječenje 17115 do kraja decembra.

O Aleksandri svakodnevno brine majka, koja kao samohrani roditelj ne može finansirati sve ono što je Aleksandri potrebno.

U tom stanju Aleksandra nije u stanju da brine o osmogodišnjoj kćerki, kojoj je najveća želja da joj majka ozdravi.

Njeno liječenje zavisi od dobrih ljudi koji joj mogu pomoći pozivom na broj 17115 i tako daruju 1 KM za liječenje.

Društvo

VREMENSKA PROGNOZA! Još jedan tmuran dan sa kišom

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ će biti pretežno oblačno vrijeme sa temperaturom od devet do 15 stepeni Celzijusovih.

Ujutro će biti oblačno, povremeno sa kišom, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Tokom dana na istoku ostaje oblačno uz slabu kišu i hladnije, a u ostalim predjelima uglavnom suvo uz povremene sunčane periode.
Poslije podne i uveče slaba kiša će se širiti od istoka ka sjeveru i zapadu.

Na jugu će ostati suvo, sunčanije i toplije uz promjenljivu oblačnost.

Duvaće slab do umjeren sjeverni vjetar, u Hercegovini umjerena do jaka bura.

Jutarnja temperatura vazduha iznosiće od pet do 10, a dnevna od devet na istoku do 15 na sjeverozapadu, a na jugu do 18 stepeni Celzijusovih.

Nastavi čitati

Društvo

ZA DLAKU IZBJEGNUTA TRAGEDIJA! Oglasio se načelnik Kozarske Dubice o padu plafona u vrtiću

Načelnik Kozarske Dubice Igor Savković potvrdio je za Srpskainfo da je, nakon što se dio plafona obrušio u dječijem vrtiću “Pčelica”, nekoliko mališana prevezeno u lokalni Dom zdravlja, ali da je utvrđeno da nemaju povreda.

Kako kaže, čim je čuo šta se dogodilo odmah je došao na lice mjesta.
– To se dogodilo u spavaoni. Djeca su bila tu. Nabaca sa plafona se obrušila u tu prostoriju. Taj dio maltera koji je pao zahvatio je jedno ili dvoje djece koji su prevezeni u naš Dom zdravlja. Na svu sreću nemaju ni jednu ogrebotinu, ali su se uplašili. Nikome ništa nije bilo – rekao je Savković.
Dodao je da je u toku uviđaj.

Nastavi čitati

Društvo

PROTESTI U SARAJEVU: Građani u FBiH digli glas protiv neodržive ekonomske situacije

Grupa građana danas je ispred Parlamenta FBiH u Sarajevu održala protest zbog loše ekonomske situacije, niskih prihoda i konstantnog rasta troškova života.

Kao razlog protesta navedeni su i minimalno povećanje penzija, neradna nedjelja, rast nezaposlenosti, rast cijena osnovnih životnih namirnica i električne energije, povećanje cijene rada bez fiskalnih reformi, kao i neracionalno trošenje budžetskih sredstava na nepotrebne funkcije i savjetnike.

Oni su poručili da ne žele više čekati dok vlast ignoriše probleme građana i privrede.

“Tražimo smanjenje doprinosa, odgovorno trošenje javnih sredstava i konkretne mjere za zaštitu standarda građana i poslovnog sektora. Ne pristajemo na ekonomsko uništenje i podjele koje nas ostavljaju bez radnih mjesta i pravednih uslova poslovanja”, naveli su organizatori protesta, prenosi Srna.

Jedan penzioner obratio se okupljenim građanima i rekao je da su političari u BiH nojbolje plaćeni u Evropi, a da su građani potplaćeni.

“U penziju sam otišao sa visokom stručnom spremom i 40 godina staža. Nisam kupio diplomu, a penzija mi je 701 KM. Prosječna penzija u Evropi je 52 odsto prosječne plate. Kod nas je prosječna penzija 41 odsto u odnosu na prosječnu platu”, naveo je on.

Nastavi čitati

Aktuelno