Connect with us

Hronika

NOVI DETALJI TRAGEDIJE KOD NOVOG GRADA: Očajnički potez zbog tuge i bola

Dvostruko ubistvo i samoubistvo u Dobrljinu kod Novog Grada bilo je isplanirano do najsitnijih detalja, a porodica je nekoliko dana prije tragedije naručila tri kovčega za sahranu, koji su pronađeni na njihovom imanju, potvrđeno je za ATV.

Kao što je ATV pisao Z.Z., njena kćerka Lj.K. i sin Ž.Z. zajednički su odlučili da prekinu svoje živote, tako što je sin ubio majku i sestru, a potom sebi oduzeo život.

Na taj očajnički korak porodica se odlučila jer nisu mogli da se nose sa tugom i bolom nakon tragedije koja je ovu porodicu zadesila u maju kada je od leukemije preminula 34-godišnja kćerka od Lj.K.

Izvor blizak istrazi otkriva da je osim kovčega porodica napravila sve pripreme za svoju sahranu, a iza sebe su ostavili čak sedam pisama.

U jednom su objasnili razloge zbog koji su se odlučili na ovaj očajnički potez, dok su ostala pisma bila namijenjena njima bliskim ljudima, a sadržavala su i razne smjernice.

“U pismima su naveli ko će ih i gdje sahraniti… Uz pisma su ostavili bankovne kartice, te napisali pin kodove kako bi se mogao podići novac za troškove sahrane”, otkriva izvor blizak istrazi.

On kaže da su u jednoj koverti ostavili 200 KM i u pismu naveli da je to novac namijenjen za kupovinu cvijeća koje je potrebno odnijeti na grob preminule 34-godišnjakinje, na tačno određen datum. Jedno od pisama namijenili su i njenom momku.

“Detaljno su opisali šta će sebi učiniti i kako… Napisali su čak da će neposredno prije tragičnog čina popiti po rakiju, a tokom uviđaja na stolu su pronađeni flaša s rakijom i tri čašice. Prethodno su se istuširali, presvukli u čistu odjeću… Zatim su legli u krevet i skončali onako kako su i naveli”, pojašnjava izvor iz istrage.

Ovaj tragični slučaj šokirao je sve istražioce, jer ni oni najiskuniji ništa slično nisu vidjeli u svojim karijerama… Iznenadili su ih i detalji na koje je ova porodica obraćala pažnju prije tragičnog čina.

“Iznutra su zaključali ulazna vrata, a ključ su izvukli do pola brave kako bi se mogla otključati spolja. I na to su mislili budući da su drugi ključ ostavili ispred ulaznih vrata”, otkriva izvor iz istrage.

Komšija ove porodice M.V. rekao je za ATV da ništa nije slutilo na tragediju.

“Policija se raspitivala po komšiluku da li je iko od nas bilo šta vidio i čuo. Zanimalo ih je da li se ova porodica nekome povjerila i da li su komšijama išta pričali o onome što su planirali da učine”, rekao je M.V., navodeći da je pomagao u iznošenju tijela koja su zatečena na krevetu u kući.

Hronika

SAM BOG GA SAČUVAO! Dječak (7) pao sa 5. sprata zgrade – evo šta mu je spasilo život

Grad još bruji o sinoćnoj nesreći koja se srećom nije završila tragično. Sedmogodišnji dječak pao je sa petog sprata stambene zgrade “Hari Trade” u samom centru Novog Pazara, ali je, nevjerovatnim spletom okolnosti, preživio.

Kako saznaje redakcija Sandžaka Danas, dječak je u trenutku nesreće bio potpuno sam u stanu. Još uvijek nije poznato kako je došlo do pada, ali se nezvanično navodi da je dijete samo otvorilo prozor ili balkon i izgubilo ravnotežu.

Međutim, dječak je pao na naslagane kartone i travnatu površinu, što mu je – kako ljekari tvrde, vjerovatno spasilo život. U tom trenutku, nekoliko žena koje su se zatekle u blizini pritrčalo je u pomoć. Dječak je bio svjestan i komunikativan, iako je imao vidljive ogrebotine po nogama i posjekotinu na glavi. Prebačen za BeogradHitna pomoć je brzo reagovala i prevezla dječaka u Opštu bolnicu u Novom Pazaru, gdje su mu ljekari pružili prvu pomoć i izvršili neophodne dijagnostičke preglede.

Dječak je kolima Hitne pomoći transportovan za Beograd na dalje posmatranje i neurološke analize.

Prema informacijama iz bolnice, transport ka Beogradu obavljen je nešto iza ponoći. Dječak je tokom cijelog procesa bio stabilan i pri svijesti. U međuvremenu, čitav Novi Pazar šalje poruke podrške. Na društvenim mrežama šire se fotografije i riječi ohrabrenja, a jedna poruka posebno se izdvojila:

“Svi smo uz tebe, molimo Boga da ozdraviš i da se što prije vratiš svojim drugarima na igralište.”

Stanari zgrade “Hari Trade”, kao i građani koji su se zatekli u blizini, i dalje su pod utiskom. Mnogi kažu da ovakve situacije treba da budu opomena roditeljima i društvu koliko je važan nadzor nad djecom, ali i fizička sigurnost stanova, balkona i prozora.

Nastavi čitati

Hronika

HALIDU MUSLIMOVIĆU LJUBAVNICA “DOŠLA GLAVE!” Mora da isplati ogromnu sumu novca

Folk pjevač Halid Muslimović ponovo je izgubio sudski spor protiv bivše partnerke Sonje Bašić. Presuda koju je donio Osnovni sud u Prijedoru nalaže mu da isplati 139.897 KM, uključujući 117.152 KM glavnice, 5.847 KM zateznih kamata i 16.898 KM sudskih troškova.

Sonja Bašić, koja je porijeklom iz BiH, a koja živi u Australiji, tužila je pjevača zbog prevare u iznosu od 400.000 dolara tokom njihove veze između 2015. i 2018. godine, a tvrdila je i da ju je brutalno pretukao. Tužba je pokrenuta 2019. godine, a sud je već jednom presudio u njenu korist, ali je Muslimović podnio žalbu, prenosi Avaz.

Vrhovni sud RS vratio je predmet na ponovljeno suđenje, ali epilog je ponovo bio isti. Muslimović je odustao od vještačenja potpisa, što je dovelo do potvrde prethodne presude.

Uz to, pjevač se suočava s drugim pravnim problemima, jer je sud presudio u korist Azi Handžić iz Prijedora, kojoj mora platiti 45.000 evra. Handžić je Muslimovića tužila 2020. godine zbog nevratnog novca, a konačna presuda odredila je da pjevač duguje 89.462 KM.

Nastavi čitati

Hronika

POGIBIJA ŽOTE I NJEGOVOG BRATA! Objavljeni stravični snimci sa mjesta tragedije

Strašne vijesti stigle su ovog jutra. Fudbaler Liverpula i reprezentativac Portugalije, Diogo Žota, poginuo je u saobraćajnoj nesreći sa svojim bratom Andreom (26).
Prema riječima svjedoka, nesreća se dogodila u proviciniji Samora, u blizini opštine Palasios de Sanabrija. Vozilo u kojem su bili DIogo Žota i njegov brat je sletjelo s puta, a onda je izbio požar, javila je španska Marka.

Svjedoci su pozvali službu za hitne slučajeve, ali je automobil brzo uhvatio požar, koji se proširio i na obližnje rastinje.

Diogo Žota je imao 28 godina, bio je jedan od najboljih fudbalera Portugalije, a u Liverpulu je od 2020. godine. Prije toga je igrao za Pasoš Fereiru, Atletiko Madrid, Porto i Vulverhempton. Za reprezentaciju Portugalije odigrao je 49 mečeva i dao 14 golova.

Nema sumnje, njegov prerani odlazak je veliki udarac za fudbal i sport.

Sada su se pojavile i prve fotografije i snimci sa mjesta tragedije u kojoj su živote izgubili fudbaler Liverpula i reprezentativac portugala Diogo Žota, te njegov mlađi brat Andre.

Nastavi čitati

Aktuelno