Politika
GALAMA I NAMJEŠTENE SVAĐE! Ide li kumovska zgrada za bezobraznih 71.1 milion KM i za parking mjesta u iznosu od 27.5 miliona KM

Borenović progovorio o konkursu UIO za kupovinu nekretnine i parking mjesta u Banjaluci
Ide li kumovska zgrada za bezobraznih 71 milion KM i pride još ultrabezobraznih parking mjesta za 5.801 KM po kvadratu da bi namirili željenih 100 miliona KM? Sada da vidimo vladajuću garnituru SNSD-Trojka-HDZ: da li prestaju lične bljuvotine, optužbe, navodna hapšenja, sudovanja, uvrede, prijetnje, razdruživanja, najave, k’o fol smjene?
Napisao je ovo na društvenoj mreži Iks predsjednik PDP, Branislav Borenović, komentarišući vijest da je firma “Grand trejd” ponovo jedina dostavila ponudu na konkurs Uprave za indirektno oporezivanje (UIO) za kupovinu zgrade u Banjaluci, i to za zgradu u iznosu od 71.1 milion KM i za parking mjesta u iznosu od 27.5 miliona KM.
ПАТРИОТИЗАМ ТРОЈКЕ И ДОДИКОВА БХ ГАДЉИВОСТ НА СТОМИЛИОНСКОМ ДЈЕЛУ?!
Иде ли кумовска зграда за безобразних 71 милион КМ и приде још ултрабезобразних паркинг мјеста за 5801 КМ по квадрату да би намирили жељених 100 милиона КМ?
Сад да видимо владајућу гарнитуру СНСД-Тројка-ХДЗ: да…— Branislav Borenović (@BBorenovic) January 17, 2024
– Ide li privremeno primirje, do novog unosnog posla koji treba prikriti galamom i namještenim svađama? Sada da vidimo na djelu dosljednost trojkaških patriota i Dodikovu gadljivost na BiH. Sve u svemu, sramotno, skandalozno i pokvareno – poručio je Borenović.
Politika
GRBIĆ GLAS RAZUMA! “Bolje godinu izgubiti propalih pregovora nego sat sukoba”

Poslanik SDP-a u Narodnoj Skupštini Republike Srpske Saša Grbić danas je tokom diskusije žestoko kritikovao poslanike vlasti u Srpskoj.
– Poslanica SNSD-a Nataša Radulović je rekla da se dok se ne zapuca ništa nismo uradili, što je nedopustivo, jer nijedan sin, nijedan muž, nijedan čovjek nije vrijedan bilo kakvih političkih tenzija. Mir nema cijenu, rekao je Grbić.
-Grbić dodaje da kada Skupštine donese jednoglasne odluke, bile one o povećanju plata ili bilo čemu drugom Vijeće naroda Republike Srpske može da blokira i uloži veto. Mogu reći da je bilo odluka koje niju stvarno od vitalnog nacionalnog interesa nijednog naroda. To se slažemo, ali ne mogu da ne diskutujem o odluci kada tako posmatrate kada imamo Vijeće ministara i parlament Bosne i Hercegovine i da imate ključ u Domu naroda gdje po istom principu se koristi kao i Vijeće naroda Republike Srpske, rekao je Grbić.
Cijelu diskusiju poslušajte u videu:
TOK.TV
Politika
NSRS – PALA ODLUKA! Usvojen Prijedlog odluke da se pristupi donošenju novog Ustava Republike Srpske

Poslanici Narodne skupštine Republike Srpske usvojili sz Prijedlog odluke da se pristupi donošenju novog Ustava Republike Srpske.
Za je glasalo 50 poslanika, protiv sedam, a uzdržana su bila dva poslanika.
Politika
STANIVUKOVIĆ “Srpska dovedena u tešku situaciju, MORA SE GLEDATI KO JE ODGOVORAN ZA TAKVO STANJE”

Predsjednik PDP-a Draško Stanivuković izjavio je da je Republika Srpska dovedena u veoma tešku situaciju i da je ovo trenutak kada se mora jasno sagledati gdje se sada nalazi i ko je odgovoran za takvo stanje.
– Žao mi je što je Republika Srpska dovedena u ovakvu situaciju. Ovo je trenutak kada moramo hladne glave sagledati gdje smo dospjeli i ko nas je dovde doveo. Bez obzira na političke razlike, svaki udarac koji dovodi u pitanje stabilnost i poziciju Republike Srpske predstavlja ozbiljan izazov za sve nas – rekao je Stanivuković.
On je istakao da Republika Srpska danas nema snažnu međunarodnu podršku i da je to direktna posljedica loše politike i pogrešnih odluka aktuelne vlasti.
– Nažalost, danas svjedočimo tome da je Republika Srpska ostala bez snažne međunarodne podrške. Ne vidimo da je bilo ko stao uz Srpsku na ozbiljan i odlučan način, što predstavlja ne samo politički, već i diplomatski poraz. A to nije došlo samo od sebe – to je rezultat pogrešnih odluka, loše politike i zapaljive retorike koja nas je udaljila od prijatelja i saveznika. Dovoljno je pogledati gdje smo bili prije nekoliko godina, a gdje smo danas – poručio je lider PDP-a.
Stanivuković je naglasio da je u ovom trenutku prioritet sačuvati mir i stabilnost, ali i otvoreno govoriti o odgovornosti za stanje u kojem se Republika Srpska našla.
– Ovo je trenutak u kojem je najvažnije sačuvati mir i stabilnost. Republika Srpska je stvorena uz mnogo žrtve i napora, i moramo je čuvati od svake krize koja može ugroziti njenu budućnost. Ali isto tako, ne smijemo ćutati o tome ko nas je doveo u ovu poziciju – zaključio je Stanivuković.
-
Zdravlje3 dana ago
Šest namirnica koje imaju veliki procenat vode
-
Društvo10 sati ago
ĆULUM POTVRDIO! SIPA će uhapsiti Dodika, Viškovića i Stevandića!
-
Politika2 dana ago
OPASNA IGRA! Šta će se desiti ako se Dodik danas ne javi na saslušanje u Tužilaštvo BiH!
-
Društvo3 dana ago
ŠTO VEĆA SIROTINJA, TO VEĆA POSKUPLJENJA! Cijene hrane u svijetu rasle za 20 odsto, u BiH do 100 do 400 procenata
-
Politika3 dana ago
ŠTA SE DEŠAVA? Cvijanovićeva zakazala vanrednu sjednicu Predsjedništva o budžetu
-
Hronika2 dana ago
Ovo je mladić iz Visokog koji je osumnjičen da je brutalno ubio prijatelja – POSVAĐALI SE ZBOG DJEVOJKE?
-
Politika2 dana ago
USLUGA ZA PODRŠKU DODIKU? Mađarska ulaže 500 miliona evra u rudarenje u Srpskoj
-
Društvo2 dana ago
SIPA TRAŽI POJAČANJE! Dodik je pokušava zabraniti, a oni primaju nove radnike!