Connect with us

Region

STRAVIČNO UBISTVO STEFANA SAVIĆA! Imao peko 15 uboda po tijelu, LJEKARI U ŠOKU

Stefan Savić (23), MMA borac kog su u noći između subote i nedelje na Dorćolu ubili Vasilije Gačević (23) i Marko Daničić (23), bio je bukvalno iskasapljen, sa više od 15 uboda po tijelu.

Ubice su, kobne noći sačekale Savića ispred kluba i odmah počele da ga ubadaju, pa je Stefan ranjen počeo da bježi, ali Gačević i Daničić su ga sustigli na uglu Dobračine i Dunavske ulice, oborili ga na trotoaru i zvjerski dokrajčili.

Ljekari u šoku
Dobro obaviješten izvor medija kaže da će u obdukcionom nalazu, koji još nije dostavljen tužilaštvu i porodici, biti precizno navedene sve povrede koje je zadobio Savić, ali da su ljekari i inspektori bili šokirani kad su vidjeli šta su ubice uradile nesrećnom Stefanu.

– Bio je izboden i isječen po cijelom tijelu, sigurno više od 15 puta, a kobni ubod je, kako se pretpostavlja, bio ispod pazuha sa desne strane. Takođe, imao je jezive povrede od batina po tijelu i glavi u vidu hematoma i modrica, pošto su ga krvnici brutalno tukli i ubadali skoro cijeli minut, što se i vidi na snimku zločina – kazao je izvor.

Stefanov djed Radoš Savić rekao nam je da nije vidio obdukcioni nalaz, ali da je sasvim moguće da je njegov unuk zadobio veliki broj uboda nožem, piše Informer.

– Ubice su ga čekale ispred kluba na Dorćolu, jer im je neko dojavio da se moj Stefan tamo nalazi. Čim je izašao iz lokala, ubice su Stefana počele da ubadaju, pa je on ranjen počeo da bježi od njih niz Dobračinu ulicu, dok ga nisu sustigli na raskrsnici i dokrajčili. Zato i vjerujem da je imao veliki broj povreda. Stefanovom ocu nisu dali da vide sve te rane na tijelu njegovog sina u mrtvačnici. Sad čekaju izvještaj sa obdukcije – kazao je Radoš.

Inače, Radoš je prekjuče, na dan Stefanove sahrane, pojasnio je da se njegov unuk prije dvije godine zakačio sa Gačevićem i Daničićem, jer su mu ova dvojica napali druga, bacili ga u Dunav i urinirali po njemu.

– Stefan je tada potrčao da izvuče druga iz vode, a ova dvojica mu nisu dala i onda se on potukao sa njima i jednom je povredio vilicu – rekao je Radoš.

Govoreći o noći kad je izgubio unuka, on kaže da je Stefan bio u lokalu sa nekim društvom i da su tamo bili i neki ljudi koji su poznavali Gačevića i Daničića.

– Mog unuka su navukli te noći, tamo je bila neka djevojka sa drugom, moguće je da su oni dojavili ubicama da je Stefan u tom lokalu… Kad je moj unuk izašao iz kluba, vidio je ove krvnike i onda je nastalo to što je nastalo… Stefan nikada nije bio problematičan i jedini sukob mu je bio taj od prije dvije godine, kad je branio tog druga – ističe Radoš.

Raspisana potraga
Podsjetimo, pripadnici MUP-a u Beogradu identifikovali su dvojicu osumnjičenih za ubistvo Stefana Savića, Marka Daničića (23) i Vasilija Gačevića (23) i za njima se i dalje traga.

Informer

Region

UHAPŠENI MINISTRI, INSPEKTORI, AMBASADOR: Više od 20 osoba u policiji zbog tragedije u Kočanima

Nova hapšenja u Sjevernoj Makedoniji zbog požara u diskoteci u Kočanima.

U Sjevernoj Makedoniji nova hapšenja zbog požara u diskoteci “Puls” u Kočanima, u kome je stradalo šezdeset jedno lice.

Makedonsko tužilaštvo je danas saopštilo da je nakon istrage protiv 27 lica, danas privedeno još dvadeset troje, bivših i sadašnjih ministara, direktora, inspektora, zvaničnika.

Zbog katastrofalnog požara, u Kočanima, Skoplju i ostalim makedonskim gradovima se danima održavaju protesti porodica stradalih i građana. (Euronews Srbija)

Nastavi čitati

Region

STEVANDIĆ NA SABORU “NE DAMO SRBIJU”: Srpska u prvom redu kad Srbija gradi jedinstvo

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić koji boravi u Beogradu na skupu “Ne damo Srbiju”, izjavio je da je Srpska uvijek u “prvom redu” kada Srbija gradi jedinstvo.

Stevandić je za Tanjug rekao da bez jake Srbije nema ni Republike Srpske i izrazio uvjerenje da će Srbija prebroditi sve probleme.

Mi ovo doživljavamo kao jednu vrstu duhovnog Kajmakčalana, kao jedno probijanje blokade i vraćanja Srbije sebi pod jednu zastavu, jedno ime, jednu politiku, potpuno nezavisno. I, naravno, da mi zavisimo od Srbije i da Republika Srpska opstaje kada je Srbija jaka, i da mi moramo da budemo, ako ne u prvom redu, onda do prvog reda, kada Srbija gradi jedinstvo – kazao je Stevandić.

Istakao je da je Srbija uvijek pobjeđivala kada je “bila pod jednom zastvom” i imala jedinstveno i jako rukovodstvo.

– Ne sumnjam da ćemo i sada zajedno pobjediti – poručio je on.

Napomenuo je da je u Beogradu danas veliki brog građana iz Srpske koji su, kako kaže, samo čekali datum sabora da dođu i podrže svoje sunarodnike.

– Građani Republike Srpske su svuda tu oko nas. Njih nije trebalo pozivati dva puta. Oni su samo čekali datum da svi dođu. Mi smo mali procenat u ukupnom srpskom narodu. Ne utičemo ni na izbore, ni na političku volju u Srbiji, ali živimo zajedno sa Srbijom. Za nas ne postoje granice. U našoj kulturi ne može se uvesti pasoš. Mi smo narod potpuno integrisan i jedinstven gdje god da živeli – poručio je Stevandić.

Nastavi čitati

Region

ALARM IZ VRTIĆA: Vaspitači upozoravaju na rizike po djecu i radnike!

U Zagrebu je danas održan protest vaspitača i zaposlenih u predškolskom obrazovanju zbog nesprovođenja ključnih zakona, loših uslova rada u vrtićima i niskih plata u predškolskom sistemu.

Sindikati vaspitača na protestu su upozorili na nedostatak oko 7.000 vaspitača, ali i tehničkog i administrativnog osoblja i stručnih saradnika, na preopterećene vrtiće i nepoštovanje Državnog pedagoškog standarda što, kako su naglasili, ugrožava sigurnost djece i zdravlje radnika, javlja Hina.

Demonstranti su se na glavnom zagrebačkom trgu okupili sa zviždaljkama, zastavicama i transparentima na kojima je pisalo: “Kada će djeca biti na prvom mjestu?”, “Zakon se ne pregovara On se sprovodi”, “Kada stado nema pastira, sve ovce su crne”.

Na nekim transparentima poruke su bile direktno upućene nadležnom ministru nauke, obrazovanja i mladih Hrvatske Radovanu Fuksu – “Ministre Fuks i mi bi platu deluks” i “Djeca nisu samo broj, Radovane”.

Vaspitači su zatražili bezbjednost za svako dijete u vrtiću i uslove u kojima mogu da sprovode vaspitno obrazovni rad.

Kritikovali su Ministarstvo nauke, obrazovanja i mladih zbog ignorisanja njihovih inicijativa i nedostatka jasne obrazovne politike.

Demonstranti su poručili da će biti “glasni i istrajni” dok se ne ispune njihovi zahtevi za pravednijim i dostojnijim sistemom.

Nastavi čitati

Aktuelno