Banjaluka
BABIĆ “Banjaluka dobija operativni komunikativni centar, EFIKASNIJE REAGOVANJE U KRIZNIM SITUACIJAMA”

Civilna zaštita grada Banje Luke sprovodi niz aktivnosti u cilju unapređenja sistema reagovanja u vanrednim situacijama i poboljšanja bezbjednosti i pomoći sugrađanima u slučaju nesreća.
Poručio je ovo šef Odsjeka za poslove Civilne zaštite i profesionalne teritorijalne vatrogasne jedinice Dragan Babić, istakavši da ove aktivnosti obuhvataju simulacije kriznih situacija, kao i otvaranje novog operativnog centara.
Kako je pojasnio, planirane aktivnosti će omogućiti bolju koordinaciju i bržu reakciju u vanrednim situacijama.
– U okviru naših redovnih aktivnosti, u saradnji sa Srednjoškolskim domom koji je iskazao interes za organizovanje vježbi, već smo imali probne, a potom i pokazne vježbe sa simulacijom požara i zemljotresa koje su uspješno završene. Ovaj vid vježbi doprinosi tome da djeca u tom domu steknu iskustvo, kako bi mogli na ispravan način reagovati u slučaju vanrednih situacija – rekao je Babić.
Dodao je da osim navedenih aktivnosti Civilna zaštitata priprema se i za otvaranje operativnog komunikativnog centra, s ciljem poboljšanja efikasnosti u komunikaciji sa građanima i brzog reagovanja u vanrednim situacijama.
– U postupku je realizacija otvaranja operativnog komunikativnog centra, u kojem će građani imati sve dostupne informacije. Građani će moći da pozovu dežurni telefon i dobiju brz odgovor od nadležnih službi. Trenutno su u toku završni građevinski radovi, a objekat se nalazi na lokaciji bivše parking službe, preko puta Doma sindikata u centru grada. Očekujemo da ovaj centar odigra ključnu ulogu u brzom pružanju informacija građanima, kako u svakodnevnim situacijama, tako i u vanrednim okolnostima. Prošle godine smo imali problem sa prijavama tokom suša, a ove godine sa snježnim padavinama. Operativni komunikacioni centar će omogućiti da se sve prijave efikasno zaprimaju i obrađuju – pojasnio je Babić.
Takođe je naglasio da će centar omogućiti i praćenje infrastrukturnih problema, kao i implementaciju sistema za video nadzor, te dojave o poplavama. Sve ove informacije biće prikupljene i dostupne na jednom mestu, čime će biti olakšana reakcija u kriznim situacijama.
– Na ovaj način ćemo moći da pratimo sve štete koje nastanu tokom olujnog nevremena i pružimo najbržu moguću pomoć, uz mogućnost da jednim klikom dobijemo sve potrebne informacije – zaključio e Babić.
Podsjećamo, u okviru obilježavanja Međunarodnog dana civilne zaštite, u ponedjeljak, 3. marta biće održana svečana akademija na kojoj će biti iskazana zahvalnost svima koji su u proteklih pet, šest godina učestvovali u vanrednim situacijama u gradu, poput epidemije korone, suše, nevremena.
Banjaluka
PAROLA “SNAĐI SE” Banjalučanin napravio “klimu” na kultnom fići (VIDEO)

Da kreativnost kod ljudi nema granica, najbolje pokazuje video iz Banjaluke na kome se vidi automobil zastava 750, odnosno popularni fićo, i na njemu improvizovani rashladni sistem.
Kako se vidi na snimku, montirao je ventilator za hlađenje.
Video je objavljen uz opis “Tehnolođija” koji je popularan na društvenim mrežama.
@zmajadavid Ništa bez inteligencije!😂 Nije vruće samo ne znate…. #banjaluka #smijeh #smijesno #smijehdosuza #zmajadavid ♬ original sound – zmajadavid
“Ništa bez inteligencije! Nije vruće samo ne znate”, stoji u opisu.
Ovaj zanimljivi video dobio je veliki broj lajkova, ali i dijeljenja, prenose Nezavisne.
Banjaluka
PDP Banjaluka “40 MILIONA KM “spucano” na garažu kod UKC-a – NITI JE ZAVRŠENA, niti u funkciji!”

Hoće li se parking kod UKC-a naplaćivati i neće biti besplatan za sve pacijente kao što je obećano? Od “biće besplatno za sve” do “ne mogu ja dati ništa džabe”, kretale su se izjave direktora UKC Vlade Đajića. Ponosno je pred izbore otvarao parking mjesta i najavljivao da će biti besplatna, dok danas “pere ruke” od ovog propalog projekta.
Naveli su ovo iz Gradskog odbora PDP Banjaluka i dodali da do sada imamo potrošenih skoro 40 miliona maraka, a garaža ni završena, ni u funkciji.
Kliknite da biste prihvatili marketing kolačiće i omogućili ovaj sadržaj
-Za taj novac građani su dobili svega 500 mjesta, što znači da jedno parking mjesto košta 80.000 KM. Skoro kao stan u Banjaluci. Gdje je novac? Ko je gradio? Ko je bio nadzor? Pod kojim ugovorom? Da li je će garaža biti na prodaju? Ima li iko odgovornosti u sistemu ili će i ovo pasti u isti mrak u koji su nestali milioni? Projekat garaže UKC-a je odavno prestao biti infrastrukturno pitanje. Postao je simbol korupcije, bahatosti i sistemskog bezakonja. Od prvog bagera do današnjeg ćutanja, sve je obavijeno maglom netransparentnosti, interesa i laži – kažu u Gradskom odboru PDP Banjaluka i dodaju:
-SNSD u posljednje vrijeme brine za vrtiće i parkinge u Banjaluci, ali zaboravljaju da biste se bavili bilo kim drugim, prvo morate sredite svoje dvorište. A u njihovom stoji objekat na koji je potrošeno 40 miliona maraka građana Republike Srpske koji nije ni završen niti se zna kada će biti- navodi se u saopštenju.
Banjaluka
NA TERENU SA SUGRAĐANIMA: Savić – Banjac najavila sanaciju dječijeg igrališta u Rosuljama

Gradski menadžer Mirna Savić – Banjac sa saradnicima obišla je dječije igralište u Rosuljama, mjesto koje već godinama okuplja brojne mališane i njihove roditelje.
-U prethodnom periodu trudili smo se da održimo ovaj prostor sigurnim i funkcionalnim, ali nažalost, i dalje se suočavamo s problemom neodgovornog ponašanja pojedinaca koji svojim postupcima narušavaju ono što gradimo za našu djecu – navela je Savić – Banjac u razgovoru sa sugrađanima.
Prema njenim riječima, igralište se svakodnevno koristi, što pokazuje koliko znači lokalnoj zajednici, ali upravo zbog toga je važno da svi budemo dio rješenja.
-U narednom periodu planiramo pristupiti sanaciji i uređenju igrališta kako bismo djeci ponovo pružili bezbjedan i lijep prostor za igru. Stanovnici ovog naselja oduvijek učestvuju u aktivnostima koje doprinose zajednici i ovog puta su svojim trudom i prisustvom pokazali koliko im je stalo do prostora u kojem odrastaju njihova djeca. Vjerujemo da ćemo zajedničkim snagama postići da igralište ponovo zablista punim sjajem, a ovo je samo jedan od koraka ka ljepšem, sigurnijem i uređenijem okruženju za najmlađe – zaključila je Savić – Banjac.
-
Zdravlje2 dana ago
JELO KOJEM ĆETE SE VRAĆATI! Recept za carsku pitu koja je fantastična za doručak
-
Politika2 dana ago
ČOVIĆ BRUTALNO PORUČIO “Hrvatski narod će se izboriti, NE TREBA NAM STRANAC DA NAMETNE IZBORNI ZAKON!”
-
Društvo2 dana ago
PDP STAO UZ NAROD! Carić i mještani traže HITNU reakciju zbog puta koji nestaje u rastinju!
-
Politika2 dana ago
Amidžić ispoštovao odluku Šmita! Centralna banka isplatila dug Vijaduktu
-
Banjaluka2 dana ago
TREĆI PUT ISTA PRIČA! “Akvana” ne može da preživi bez pomoći, Skupština okreće leđa!
-
Društvo1 dan ago
Bomba ispred kafića u Zvorniku aktivirana daljinskim upravljačem: OSUMNJIČENI U BJEKSTVU
-
Društvo3 dana ago
ZAVRŠENI RADOVI, ALI NEMA OTVARANJA: Brza cesta kod Gradiške čeka hrvatske dozvole!
-
Politika2 dana ago
Borenović: Dodik zaćutao o pljački u aferi “Viadukt”, svi tragovi vode ka režimu SNSD-a!