Connect with us

Banjaluka

“BANJ BUS” I U OKTOBRU! Vikendima do popularnog izletišta

„Banj bus“ će i tokom oktobra svim sugrađanima i turistima biti na raspolaganju vikendom.

Po uobičajenoj praksi, bus će i ove jeseni prevoziti zainteresovane do popularnog banjalučkog izletišta subotom i nedjeljom u terminu od 9.00 do 19.00 časova.

Podsjećamo, Banj bus saobraćaće na trasi od TO Bema do objekta „Vila Forest“ umjesto do spomenika na Banj Brdu (zbog izvođenja radova na izgradnji vidikovca na Banj brdu).

Inače, uslugu ovog prevoza vrši „Aldemo turs“ d.o.o. Banja Luka, sa panoramskim autobusom koji je oslikan specijalno za ovu uslugu sa motivima grada poput tvrđave Kastel, Spomenika na Banj brdu, a bus je prilagođen i licima sa invaliditetom.

Podsjećamo, cijena ove usluge koju Grad subvencioniše iznosi 1 KM za vožnju u jednom smjeru, a za djecu do 5 godina je besplatno.

Tokom oktobra u dane vikenda Banj bus voziće po sljedećem rasporedu:

polasci sa TO Bema: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00 i 19:00;
polasci od objekta „Vila Forest“ : 9:30, 10:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30, 17:30, 18:30 i 19:30;

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ ČESTITAO SLAVU HILANDARU: “Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov”

Gradonačelnik Banjaluke i predsjednik PSS-a i PDP-a, Draško Stanivuković uputio je čestitku povodom slave Svetе carske srpske lavre – manastira Hilandar, Vavedenja Presvete Bogorodice.

Stanivuković je poželio blagoslov i duhovnu snagu bratstvu Hilandara, uz poruku da ova svetinja ima neizmjerno mjesto u srcima vjernog naroda.

“Upućujem najiskrenije čestitke visokoprepodobnom arhimandritu Metodiju i cijelom bratstvu ove velike svetinje. Neka ovaj sveti dan donese mir, snagu i blagoslov svima koji Hilandar nose u srcu, a bratstvu ove carske lavre neka podari zdravlje i mudrost u službi koju obavljaju na dobrobit cijelog našeg naroda”, naveo je Stanivuković.

Čestitku je završio tradicionalnim riječima:

“Srećna slava i na mnogaја ljета!”

Nastavi čitati

Banjaluka

KREATIVNI VIKEND U “ZIMZOBALU”: Radionice za najmlađe i muzički nastupi

Za najmlađe u subotu i nedjelju od 11 do 13 časova biće održane kreativne radionice, a u nedjelju 7. decembra od 14 časova moći će da pogledaju pozorišnu predstavu „Veselo putovanje“.

U večernjim časovima od 19 do 22 časa u Parku „Petar Kočić“ prisutne će zabavljati domaći muzički bendovi.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ “Borci su bili i ostaju jedan od NAJVAŽNIJIH PRIORITETA Grada Banjaluka”

Pitanje boračke populacije za nas je i ostaje jedan od najvažnijih prioriteta, izjavio je danas gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković nakon sastanka sa Radanom Ostojićem, predsjednikom Boračke organizacije Republike Srpske, i njegovim saradnicima.

Tokom sastanka razgovarano je o realizaciji novčane podrške u iznosu od 20.000 KM, koja će biti uplaćena fondaciji “Pomoć”. Ovaj iznos namijenjen je borcima za podršku u sudskim procesima, troškovima liječenja, kao i za nesmetan rad Boračke organizacije.

Bilo je riječi i o formiranju organizacionog odbora za otkrivanje Centralnog spomen-obilježja, čiju izgradnju narod Republike Srpske čeka više od 30 godina.

„Ostajemo posvećeni tome da svaki borac bude uvažen, zaštićen i podržan, onako kako to zaslužuje. Naš dug prema njima nije i nikada neće biti zaboravljen“, poručio je Stanivuković.

Nastavi čitati

Aktuelno