Banjaluka
BANJALUČKE ČETVORKE USKORO STIŽU U BANJALUKU! Roditelji ih željno iščekuju
Najpoznatije četvorke u regionu Matej, Marko, Luka i Jovan prije nešto više od mjesec dana usrećile su porodicu Petrović, a za nekoliko nedjelja dječji plač, ali i radost, preseliće se u porodični dom, jer bi u naredne dvije ili tri sedmice mališani trebalo da izađu iz bolnice.
U razgovoru za “Nezavisne novine” Milana Petrović, majka četvorki, ističe da se spremaju za izlazak beba kući.
“Matej i Marko su izašli iz inkubatora, očekujemo da će im se ubrzo pridružiti i Luka i Jovan. Sada smo već stekli rutinu sa bebicama, obilazimo ih redovno. Počeli smo da ih hranimo i presvlačimo”, priča Milana.
Kako ističe, bebe su poprilično ojačale, pa su tako tokom prvih mjesec dana života dobile po oko pola kilograma, a u trenutku dolaska na svijet Matej je bio najteži i imao je 1.450 grama, Marko 1.420, Luka 1.030, dok je Jovan imao 1.280 grama.
Stariji brat Konstantin, prema njenim riječima, još nije upoznao malu braću, a jedno vrijeme nakon poroda Milana je provela kod kuće sa Konstantinom.
“Jedan period sam bila kod kuće zbog starijeg sina, s obzirom na to da sam bila dva mjeseca prije poroda u bolnici. Konstantin još nije upoznao uživo braću, jer su samo roditelji mogli doći kod beba. Mislim da će u toku sljedeće sedmice imati priliku da ih upozna. Jedva čekamo da vidimo kako će to izgledati”, ispričala je Milana za “Nezavisne novine”.
Dodaje da je Konstantin jako uzbuđen i stalno zapitkuje kada će braća stići kući. “Presrećan je i jedva čeka da ih upozna”, kaže ona.
I dok Milana, Nemanja i Konstantin očekuju dolazak mališana u porodični dom, mnogi iščekuju i njihov dolazak u Banjaluku.
“U Banjaluku ćemo doći kad bebe ojačaju i budu potpuno spremne za put. Mi se nadamo da će to biti na ljeto”, ističe Milana.
Mjesec dana poslije poroda emocije su se slegle, a trenutno vlada osjećaj mira jer znaju da su bebe u dobrim rukama i da imaju najbolju moguću njegu.
“Presrećni smo i jedva čekamo da izađu kući i da budemo svi zajedno. Zahvalni smo Bogu na ovakvom daru”, kaže Milana za “Nezavisne novine”.
Priča o dolasku četvorki na svijet odjeknula je širom regiona, jer slučaj da se rode četvorke je jedan u pola miliona.
Pored samog rođenja, veliku pažnju privukla su i imena četvorki, za koje su dobili blagoslov iz manastira Krka.
“Kad smo dobili blagoslov za ta imena, više nije bilo dileme kako će se zvati”, ispričala je ona u ranijem razgovoru za “Nezavisne novine”.
Pomoć će im biti potrebna svakodnevno, a Milana je tada otkrila i ko će im najviše pomagati.
“Računamo na pomoć porodice, posebno baka”, istakla je majka mališana, a podrška porodici Petrović obećana je sa mnogih strana.
PREPORUČENI SADRŽAJ
Banjaluka
NOVI HIT U BANJALUCI: Garažno mjesto s ostavom 87.000 KM
Na društvenim mrežama jedne agencije za nekretnine iz Banjaluke osvanuo je oglas za prodaju garažnog mjesta s ostavom u centru grada, a cijena je 87.000 KM.
Kako je navedeno u oglasu, ukupna površina iznosi 37 kvadrata, a sve se nalazi na prvoj etaži ispod zemlje.
“Površina garažnog mjesta iznosi 20 metara kvadratnih, a površina ostave 17”, navodi se u oglasu.
Kako dodaju, sve je smješteno u sklopu stambeno-poslovnog objekta.
“Ostava je prostrana, pravilnog oblika i obložena keramikom, što je čini izuzetno funkcionalnom i jednostavnom za održavanje. Nekretnine se nalaze na jednoj od najtraženijih lokacija u gradu, što garantuje izuzetnu dostupnost, sigurnost i dugoročnu vrijednost ulaganja”, navode oni.
Takođe, dodaju da je dokumentacija uredna.
Podsjećamo, slični oglasi su i nedavno bili objavljivani, međutim, tada su se prodavali stanovi od 15, odnosno 19 kvadrata.
Banjaluka
ŠUKALO TRAŽI ODGOVORE: “Da li je droga sa snimka ZAVRŠAVALA NA ŽURKAMA u multimedijalnoj sali SNSD-a?”
Nakon što se pojavio snimak koji dokazuje da je čovjek koji je godinama organizovao žurke za mlade, imao dodira sa ljudima iz kriminalnog miljea i pristup narkoticima, postavlja se pitanje šta se stvarno dešavalo u Multimedijalnoj sali SNSD u Banjaluci i da li je bilo ikakvog nadzora?
Upitala je ovo član Predsjedništva Pokreta Sigurna Srpska, Milada Šukalo, nakon što je javnost zemlje, ali i regiona ostala zaprepaštena snimkom u kojem direktor UKC-a i predsjednik GrO SNSD Banjaluka, Vlado Đajić, u prostorijama gdje ljudi treba da se liječe razmjenjuje veće količine narkotika.
– Od mnogo pitanja koja se postavljaju, dva su najvažnija. Prvo je zašto Vladu Đajića poslije snimka jutros umjesto ostavki sa funkcija nije sačekala policija sa nalogom za hapšenje? Drugo, koje je možda i najvažnije, je da li je droga koja se nalazi na snimku dijeljena na žurkama koje je Vlado Đajić organizovao za našu omladinu u Multimedijalnoj sali SNSD-a? – upitala je Šukalo.
Ona je i ranije pozivala na odgovornost i ukazivala na moguće zloupotrebe djece na ovakvim zabavama.
– Godinama upozoravamo na suludu politiku Vlade Đajića u Banjaluci i njegov loš uticaj na omladinu kojoj je pod krinkom lake zabave možda servirao i druge nedozvoljene supstance. Scene kao u serijama o latinoameričkim kartelima, koje smo jutros vidjeli na snimku sa UKC-a, zadnja su šansa da kažemo da je dosta – navodi ona.
Dodaje da “predati našu mladost monstrumima koji se kriju iza mantila ili političke funkcije znači osuditi ovu zemlju na propast.”
Banjaluka
STANIVUKOVIĆ: Centralno spomen-obilježje biće osveštano 9. januara
U toku je testiranje osvjetljenja na ovom monumentalnom zdanju, rekao je Stanivuković.
Centralno spomen-obilježje poginulim borcima Odbrambeno – otadžbinskog rata prvi put zasijalo je sinoć.
-U toku je testiranje osvjetljenja na ovom monumentalnom zdanju koje gradimo u čast preko 24.000 heroja koji su svoj život utkali u temelje Republike Srpske – poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković.
Kako je kazao – radovi se privode kraju.
-Radovi ulaze u završnu fazu i, ako Bog da, 9. januara 2026. godine otvorićemo i osveštati ovo zdanje – na najveći praznik naše Republike – zaključio je gradonačelnik.
-
Politika21 sat agoDOKTOR CRTA UHVAĆEN SA KESOM KOKAINA! Kome je Đajić kopao jamu u koju je sam upao (VIDEO)
-
Politika21 sat agoDODIK ĐAJIĆA RAZRIJEŠIO SVIH FUNKCIJA! Spletke mu konačno “DOŠLE GLAVE” (FOTO, VIDEO)
-
Politika18 sati agoSTANIVUKOVIĆ RAZOTKRIO ĐAJIĆA! “Planirali su da meni ili Nebojši Driniću podmetnu “PAKET”
-
Politika3 dana ago(NE)SPOSOBNI MINISTAR! Dok je Karan vodio MUP RS presuđeni PEDOFILI POBJEGLI policiji pred nosom!
-
Hronika3 dana agoBRUTALNOM UBISTVU PRETHODILE PRIJETNJE! Djevojka bježala od ubice, on utrčao za njom u toalet hotela i ubio je
-
Hronika15 sati agoĐAJIĆ U POLICIJI! Saslušan zbog kompromitujućeg videa, tužilaštvo formiralo predmet
-
Hronika19 sati agoKO JE NENAD RADINKOVIĆ, koji je na snimku sa Vladom Đajićem?
-
Politika20 sati agoNAKON SKANDALA SA DROGOM: Šobot imenovan umjesto Đajića za v.d. direktora UKC-a RS
