Connect with us

Banjaluka

BANJALUKA OBARA SVE REKORDE! Za šest mjeseci 36 posto turista NEGO PRETHODNE GODINE u istom periodu

Grad Banjaluka bilježi rekordne brojke kada je riječ o dolasku turista u naš grad.

Naime, prema statističkim podacima Turističke organizacije grada Banjaluke u gradu za prvih šest mjeseci 2023. godine evidentirano 54.846 dolazaka.

-To je 36 odsto više nego u istom periodu prošle godine, kada je evidentirano 40.403 dolazaka, odnosno 83.144 noćenja ili 33% više u odnosu na rekordnu 2022. godinu, kada je bilo zabilježeno 62.553 noćenja – naveli su iz Turističke organizacije Banjaluke.

BLINK

Banjaluka

STANIVUKOVIĆU PRIJETILI LIKVIDACIJOM! Radanović oštro osudila napad na gradonačelnika!

Nakon večerašnjeg incidenta na Banj brdu, gdje je gradonačelnik Banjaluke i predsjednik Pokreta Sigurna Srpska, Draško Stanivuković, bio meta brutalnog verbalnog napada i prijetnji smrću, oglasila se i portparolka PSS-a, Mirjana Radanović, oštro osudivši ovaj čin.

Radanović ističe da je riječ o napadu koji prevazilazi lični nivo i zadire u temeljne vrijednosti društva:

„Večeras je na podmukao način napadnut gradonačelnik Banjaluke i predsjednik Sigurne Srpske, Draško Stanivuković, dok je mirno šetao. Kao njegova saradnica i portparol PSS, osuđujem ovaj kukavički čin. Napadnut je verbalno, i prijetilo mu se smrću! Kakvu poruku to šalje našoj zajednici? Da li je to način da se riješe neslaganja, da se ućutkaju oni koji misle drugačije, koji se bore legitimno? Ovo nije samo napad na Stanivukovića, već na sve koji vjeruju u dijalog, civilizovano društvo, uzajamno poštovanje i demokratiju.“

Portparolka dodaje da je od ključnog značaja to što je policija brzo reagovala i privela napadača, ali upozorava da takvi napadi ne smiju postati normalna pojava:

„Dobro je da je policija brzo reagovala i uhapsila napadača. Stanivuković je dobro, ali to ne umanjuje ozbiljnost ovog napada. Ne smijemo dozvoliti da ovakvi akti nasilja postanu normalni. Pozivam sve da se ujedine u osudi ovakvog ponašanja. Za nasilje, bilo koje vrste, nema opravdanja!“

Banjaluka24

Nastavi čitati

Banjaluka

ZIMSKA ČAROLIJA U BANJALUCI Otvaranje “Zimzobala” u nedjelju u Parku “Petar Kočić”

U prazničnom ritmu Banjaluka se priprema za početak najčarobnijeg doba godine.

Još jedno sjajno izdanje „Banjalučke zime“ započeće otvaranjem „Zimzobala“, koje je zakazano za nedjelju, 30. novembar u 18.00 časova u Parku „Petar Kočić“.

U posebno uređenom ambijentu posjetioce očekuju praznična atmosfera, sjajna zabava, ali i brojna iznenađenja. Uz već tradicionalno paljenje lampiona i zanimljiv zabavni program Banjaluka će i ove godine na neobičan i bajkovit način dočekati Djeda Mraza, koji će najmlađe obradovati mnoštvom poklona.

Inače, otvaranje „Zimzobal“ ujedno najavljuje i početak bogatog programa „Banjalučke zime“, koji će trajati u decembru, ali i u januarskim danim, a tokom kojeg će građani i posjetioci moći uživati u prazničnom ambijentu, bogatoj gastronomskoj ponudi, klizalištu, zabavnim sadržajima za djecu i odrasle, koncertima i brojnim drugim sadržajima.

Pridružite se u nedjelju kako bismo zajedno obilježili početak najtoplije zimske priče u našem gradu.

Nastavi čitati

Banjaluka

ZBOG OBILNIH SNJEŽNIH PADAVINA! Banjalučki vatrogasci imali pune ruke posla

Zbog snježnih padavina banjalučki vatrogasci su juče imali pune ruke posla, te su uklanjali stabla koja su zakrčila saobraćajnice.

Oni su juče (22. novembra) oko osam časova imali tehničku intervenciju uklanjanja stabla u Trapistima, a takođe i oko 13.20 u Krčmaricama.

I u Dragočaju su 18.35 uklanjali stablo, kao i na Banj brdu u 10.05. Osim toga, zbog stabla su imali i tehničku intervenciju u 12.50 u Ulici Dr Vojislava Đede Kecmanovića, a u 14.15 u Ulici Milunke Savić.

Takođe su juče intervenisali zbog požara trafo stanice u Ramićima oko 15 časova.

Nastavi čitati

Aktuelno