Banjaluka
BANJALUKA ODIŠE DOBROM ZABAVOM I RASPOLOŽENJEM! Puna šetališta uz Vrbas DOKAZ DOMAĆINSKOG odnosa prema GRADU (FOTO, VIDEO)

Banjaluka je prije tri dana dobila pet kilometara prekrasnog šetališta uz Vrbas, nakon što je uspješno završena dionica na potezu od nekadašnjeg restorana „Alibaba“ pa sve do Zelenog mosta.
Dokaz koliko se građanima dopada je svakodnevno krcata staza, posebno u jutarnjim i večernjim satima, kada vrućine malo popuste. Riječi hvale građani nisu štedjeli. Obišli smo šetalište i razgovarali sa njima.
-Oduševljena sam, konačno mogu u miru izvesti djecu u jednu opuštenu dužu šetnju, bez buke automobila i gdje mogu da ih pustim nesmetano da trže ispred mene bez straha da će neki automobil da naiđe. Posebno ovako predveče, kad zatvoreni prostori dosade i kad vam treba vazduha. A svaka pohvala za to kako je uređeno. Banjaluci je zaista bilo potrebno ovakvo nešto – kaže jedna Banjalučanka.

Foto: Grad Banjaluka
Nisu samo građani Banjaluke prezadovoljni. Oduševljeni su i turisti, kojih je, iako je ljeto kalendarski skoro na zaalasku i dalje puno u gradu na Vrbasu.
-Često dolazimo u Banjaluku. Poznati ste kao grad zelenila, ali uvijek smo se pitali zašto uz ovako divnu rijeku nema više rekreativnih sadržaja. Uz ovo šetalište, vjerujte, potpuno drugačiji je doživljaj grada. Doći ćemo naravno i naredne godine, jer za nas starije baš godi ovakav ambijent – kaže turista iz Slovenije.

Foto: Grad Banjaluka
U Banjaluci se u proteklih 60 godina nije uredio nijedan metar obale Vrbasa, pa se nije rijeka koju mnogi vole nije mogla doživjeti na pravi način
-U ove tri i po godine uredili smo preko pet kilometara, a sa uređenjem dionice pod Kastelom doći ćemo i do šest kilometara uređenih obala. Ponosan sam što smo upravo mi prva gradska administracija koja je prepoznala važnost ovog projekta – rekao je gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković.
Da nije sve samo u funkciji estetike govori i podatak daa su na dionici ukupne dužine oko pet kilometara izgrađena i tri vodocrpilišta, koja su značajna za efikasno funkcionisanje Vatrogasne brigade.
Osim ove dionice, istovremeno se radi i na uređenju šetališta uz tvrđavu Kastel u dužini od jednog kilometra, čime će Banjaluka i na ovoj lokaciji uz nedavno postavljeno osvjetljenje na tvrđavi dobiti jedan prekrasan ambijent, te naje u planu i osvjetljenje Gradskog mosta.
-Naš plan je da uređenje obala Vrbasa nastavimo i na potezu od Gradskog mosta do mosta Venecija, a potom do Rebrovačkog mosta, odakle ćemo urediti i spojiti dio sve do novog gradskog parka koji će biti najveći u državi. To su obrisi jedne nove, bolje i ljepše Banjaluke– rekao je Stanivuković.
Treba reći da je završetkom ovog, po mnogima najljepšeg projekta u Banjaluci proširena i mogućnost za više od deset novuh vezova za dajak čamce i još jedno dajak pristanište. Ne treba puno napominjati koliko turisti vole dajak, jedan od simbola grada na Vrbasu.
BLink
Banjaluka
MILICA JOVIĆIĆ I BRANKA MAJSTOROVIĆ proglašene za “Najinspirativnije Banjalučanke” (VIDEO)

U okviru kampanje „Za život žena“, večeras je u svečanoj atmosferi Banskog dvora održana dodjela titule „Najinspirativnija Banjalučanka“ u oblasti preduzetništva. Ove godine, ovu prestižnu titulu ponijele su Milica Jovičić i Branka Majstorović, prepoznate po izuzetnim postignućima i doprinosu razvoju poslovnog okruženja u Banjaluci.
Svečana dodjela nagrada predstavljala je krunu ovogodišnje kampanje, koju Grad Banjaluka organizuje povodom Međunarodnog dana žena u saradnji sa relevantnim udruženjima i institucijama.
Specijalna gošća večeri bila je Ana Dornik, žena koja je svoje iskustvo borbe sa bolešću i samopomoći podigla na viši nivo, pružajući snažnu motivaciju i podršku drugim ženama u sličnim situacijama. Program je dodatno uljepšao muzički nastup Marka Luisa.
Za ovogodišnji izbor pristigao je veliki broj prijava, a čak 58 dama sa područja grada ispunilo je uslove da učestvuje u ovom prestižnom takmičenju.
– Ove godine smo, u želji da promovišemo žene koje su ostvarile značajne poslovne uspjehe, odlučili da nagradimo kako samostalne preduzetnice, tako i dame koje vode velike kompanije – izjavila je Milada Šukalo, projekt menadžer Grada i predsjednica Organizacionog odbora kampanje „Za život žena“.
Istakla je da je cilj ovog izbora promocija uspješnih žena iz različitih poslovnih sfera, a da su pobjednice među njima zapravo „prve među jednakima“.
Podjećamo, izbor za „Najinspirativniju Banjalučanku“ uveden je prošle godine, kada je Anja Kunić ponijela ovu titulu u oblasti nauke.
Banjaluka
Banjaluka
MIRNA SAVIĆ BANJAC “Skupštinska većina na čelu s Ljubom Ninkovićem NIKADA NIJE RADILA MANJE”

Gradski menadžer Mirna Savić Banjac, kritikovala je rad skupštinske većine u Banjaluci, ocijenivši da su pokazali „najveći nerad koji se u praksi desio u parlamentarnom životu“.
-Skupštinska većina na čelu s Ljubom Ninkovićem nikada nije radila manje. Čak osam mjeseci Banjaluka je bila bez zasjedanja Skupštine. Nakon što su krajem januara konačno konstituisali Skupštinu, materijale smo dostavljali u kontinuitetu – istakla je Savić Banjac i dodala:
-Među ključnim odlukama koje smo predlagali bile su one o besplatnim placevima, uvođenju neradne nedjelje i obezbjeđivanju vode za stanovnike Potkozarskih sela- kaže Savić Banjac.
Međutim, prema njenim riječima, vladajuća većina je sve činila da blokira gradonačelnika Draška Stanivukovića, pri tome zapravo blokirajući građane.
-I pored svih opstrukcija, postigli smo najviše i ostvarili rezultate kakve SNSD, iako je imao sve poluge moći – većinu, kredite i novac, nije uspio postići ni u desetom dijelu. Najviše ih boli to što bi naši rezultati bili još bolji da nismo trpjeli blokade na svakom koraku. Zato smo još ponosniji na ono što smo uspjeli – naglasila je Savić Banjac.
Ona je izrazila nadu da će novi saziv Skupštine pokazati veću odgovornost i pozvala odbornike da ne ostave Banjaluku i njene građane bez budžeta, bez kojeg će grad prestati da funkcioniše, osim ako im je, navodi ona, to i bio krajnji cilj!
-To je osnovno. Neka barem jednom u životu pokažu ozbiljnost – poručila je.
Banjaluka
Saniran montažni kružni tok u Obilićevu, BIĆE IZGRAĐEN I TRAJNI!

Saniran je montažni kružni tok u naselju Obilićevo.
Zbog učestalih oštećenja ovog privrmeneog kružnog toka kod bivšeg „Triangola“ u Obilićevu, pristupiće se izgradnji novog kružnog toka trajnog karaktera.
Dok ne počne gradnja tog kružnog toka, trenutni montažni je saniran radi bezbjednosti učesnika u saobraćaju.
-
Zdravlje1 dan ago
Šest namirnica koje imaju veliki procenat vode
-
Banjaluka3 dana ago
HIT KOMEDIJA “ŽENSKI ORKESTAR” U BANJALUCI! Idealna proslava Dana žena u Domu omladine!
-
Zanimljivosti2 dana ago
DA LI SU VAŠI PRIJATELJI MEĐU NJIMA? Znakovi u horoskopu kojima možete povjeriti tajnu, nikad neće odati
-
Politika2 dana ago
“TRPIM SVAKODNEVE PRIJETNJE SMRĆU” Stavandić tvrdi da prijete njemu i njegovoj porodici
-
Hronika2 dana ago
NOVI UŽAS U BIH! Mladić pronašao komšinicu mrtvu, sedam dana ležala u kući?
-
Politika3 dana ago
DODIK NE ODUSTAJE! “Odluka krnjeg Ustavnog suda podsjećaju na saopštenje Politbiroa Komunističke partije SSSR-a”
-
Region2 dana ago
VUČIĆ OZBILJAN “Pokušaj obojene revolucije u Srbiji kako ne bi mogla da čuva KiM i pomaže Srpskoj”
-
Politika20 sati ago
OPASNA IGRA! Šta će se desiti ako se Dodik danas ne javi na saslušanje u Tužilaštvo BiH!