Politika
DOKTOR CRTA UHVAĆEN SA KESOM KOKAINA! Kome je Đajić kopao jamu u koju je sam upao (VIDEO)
Na društvenim mrežama pojavio se snimak u kome je direktoru Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske, Vladi Đajiću lice iz kriminalnog miljea donijelo kilogram kokaina upravo na UKC.
Drogu mu je, kako se vidi na snimku, lično donio osuđivani kriminalac Nenad Radinković, čovjek sa debelim dosijeom, višestruko hapšen i javnosti poznati bjegunac od pravde.
Radinković Đajiću govori da je sve spremno i da košta 40.000 KM, dok Đajići govori da je dogovorio da sve bude 30.000 KM.
Na snimku se dogovoraju ko će nositi i čuvati drogu, dok Đajić tvrdi da je sve trebao da plati 30.000 KM.
Radinković dodaje da ide s njim na parking i on sam objasni ljudima, te da je on sve pripremio, pripremio „one iz jedinice“ i da oni neće raditi istu smjenu svaki dan, te da je pripremio i kako kaže „one iz interventne“ što nameće pitanje da li je u sve umiješan i neko iz MUP RS?
Kome je bila namijenjena ova ogromna količina droge, za šta su bili spremni „oni iz interventne“ i zašto baš u bolnici? Ovo je još jedna u nizu sakndala koji potresa UKC, a postavlja se pitanje da li da li će nadležni ovaj put reagovati?
Podjećamo da je Nenad Radinković, ime koje godinama odzvanja u crnoj hronici regiona. Radinkovića je francuska policija već hapsila i osuđivala zbog šverca oružja. Okružni sud u Banjaluci ga je osudio na četiri godine zatvora jer je u saobraćajnoj nesreći usmrtio mladog Banjalučanina Nikolu Đurovića. Nakon presude Radinković je pobjegao u Francusku, nije se javljao na odsluženje kazne, pa je za njim raspisana međunarodna potjernica. Godine 2018. uhapšen je u Briselu i izručen BiH. Prošle, 2024. godine, ponovo je uhapšen prvo zbog krađe skupocjenog kvada u Laktašima, a potom i zbog otmice H.N. Žrtvu je, prema optužbi, držao zatvorenu u svojoj vikendici i za oslobađanje tražio veliki novčani otkup.
Banjaluka 24
Politika
STANIVUKOVIĆ ČESTITAO PRAZNIK RADA: Važan balans između poslovnog i porodičnog života
Gradonačelnik Draško Stanivuković čestitao je svim radnicima Prvi maj – Međunarodni praznik rada.
-Dragi sugrađani, Međunarodni praznik rada – 1. maj nas svake godine podsjeća na vrijednost rada, dostojanstvo svakog radnika i važnost stalne borbe za pravednije uslove života. Banjaluka je oduvijek rasla zahvaljujući vrijednim ljudima, svima vama koji svakog dana svoj posao obavljate časno. Vaš trud je temelj svakog napretka, te je upravo zbog toga naša obaveza da stvaramo društvo u kojem će rad biti cijenjen, a radnik poštovan – naveo je gradonačelnik u čestitki.
Istakao je kako gradska administracija upravo zato ostaje dosljedna u borbi za veća prava radnika, sigurnija radna mjesta, bolje uslove rada i pravednije odnose u društvu.
-Posebno ističemo značaj balansa između poslovnog i porodičnog života, zbog čega je važno da građani znaju da od neradne nedjelje nećemo odustati. Samo zadovoljni radnici temelj su snažnog i uspješnog grada i društva. Grad Banjaluka će i u budućnosti biti oslonac svojim radnicima, podrška porodicama i mjesto u kojem će rad, znanje i poštenje uvijek imati posebnu vrijednost i mjesto. Nastavićemo da gradimo grad jednakih šansi, solidarnosti i napretka za sve naše sugrađane, na veliko zadovoljstvo svih nas – istakao je on, poručivši da u ime te vizije, svim radnicima, njihovim porodicama i svim građanima od srca želim srećan 1. maj – Međunarodni praznik rada!
Politika
BASARA ALARMIRA: Diskriminacija trudnica iza „zakona“ – šta se zapravo dešava?
Dok danas slušamo govore o pravima radnika, u isto vrijeme mlade žene širom Republike Srpske ostaju bez posla jer su trudne.Da, dobro ste pročitali. Ugovor na određeno se ne produži. Razlog se ne napiše. Sve „po zakonu“. A u stvarnosti kazna jer će postati majke.Nedavno mi je došla mlada žena. Ostala bez posla čim je saopštila da je trudna. Nije jedina. Kakvu poruku šaljemo mladima?
Da biraju između posla i porodice?Da je majčinstvo rizik?Da je sigurnost privilegija, a ne pravo?
Pita ovo članica Predsjedništva GrO PSS-a Adriana Basara.
-Ovo nije samo problem pojedinaca. Ovo je problem sistema koji prećutno dozvoljava diskriminaciju. Ako ćemo ozbiljno govoriti o demografiji, porodici i budućnosti, onda moramo biti brutalno iskreni: Vlast koja ne štiti trudnicu na poslu nema pravo da priča o natalitetu- ističe ona i poručuje:
-I da budem jasna, ovo se dešava i u privatnom i u javnom sektoru. Bila sam u cipelama tih mladih majki. Nisu udobne. A sve što nije udobno, treba odbaciti.
Politika
VLAST DOBRO DA RAZMISLI: Ogromni krediti vode Srpsku u dužničko ropstvo
„Nad Srpskom vise ogromni krediti koje treba da vrati, ali je pitanje odakle jer se vlast samo oslanja na kredite, a ne na proizvodnju. Zaduživanje po kamati većoj od planiranih prihoda vodi u dužničko ropstvom“, poručio je ekonomski analitičar, Zoran Pavlović u emisiji MAT BN televizije.
Vlast treba dobro da razmisli kako će izmiriti obaveze od skoro 1,7 milijardi KM koje Republika Srpska ima ove godine jer ćemo 2026. godinu teško preživjeti, mišljenja je Pavlović.
“Imamo situaciju da nam nijedno od javnih preduzeća u Republici Srpskoj ne donosi nikakvu dobit u budžet već se, naprotiv sve više zadužuju. Vidimo da nam je “Elektroprivreda Republike Srpske” koja je bila neka uzdanica, u velikim problemima, a da se nešto ipak uspjelo savladati u dogovoru sa slovenačkom “Elektroprivredom”.
Toliko je problema da, i kada bih formirao najbolji tim koji postoji u BiH odnosno u Srpskoj, teško da bih mogao da iznesem taj teret servisiranja svih tih obaveza”, objašnjava Pavlović.
– Dok drugi uzimaju karedite da bi novac uložili, Republika Srpska kredite uzima da bi vratila dugove, uz veoma visoke kamate, kaže Pavlović.
„Zato što se zna da nam taj novac služi da otplatimo prethodni kredit“, navodi Pavlović.
Kaže da to nije zelenašenje jer vam daju novac da biste vratili stare kredite.
„To mora biti skuplje“, jasan je Pavlović.
Govoreći o Zakonu o porijeklu imovine, Pavlović kaže da političari izbjegavaju njegovu primjenu jer ga se boje.
„Ako vozite auto koji košta 300.000 KM i sjedite u kafiću u centru Banjaluke, koji je skup, a niste imali nijedan jedini dan evidentiran u Poreskoj uporavi, odakle vam auto?“, upitao je Pavlović.
Kometarišući što vladajuća struktura na nivou BiH ne želi da ukine akcize na gorivo, Pavlović kaže da to ne bi imalo skoro nikakvog uticaja na budžet.
“Najveći problem koji imamo je da ljudi u vlasti čuvaju svoj položaj po cijenu da nam bude gore”, naglašava Pavlović.
– Republika Srpska i BiH imaju kapacitet u ljudima i znanju ali da bi naredovala, moraju da se pitaju sposobni, a ne podobni i sve mora da bude podređeno ekonomiji umjesto politici, poručio je Pavlović.
-
Politika2 dana agoStanivukovićeva poruka SNSD-u “KRADU IDEJE, JER SVOJE NEMAJU”
-
Politika3 dana agoPOLITIČKI PROGON U HAN PIJESKU?! Stanivuković “Otkaz zbog PSS-a, OVO JE UDAR NA SLOBODU”
-
Društvo3 dana agoMladi inženjer iz Maslovara izabrao farmu “NE ZAVISIM OD IZBORA, NEGO OD SVOG RADA” (VIDEO)
-
Politika3 dana agoDa li će Kristijan Šmit pred ulazak u avion izazvati NOVI HAOS U BIH?
-
Politika2 dana agoJAVILA SE I SANJA VULIĆ “Veći standard u EU ne znači lakši život”
-
Politika2 dana agoDODIK OTIŠAO U AMERIKU! Niko ne zna šta je poenta odlaska
-
Svijet3 dana agoNAUČNICI NESTAJU ŠIROM SAD, NEKI NAĐENI MRTVI: FBI hitno reagovao (VIDEO)
-
Hronika1 dan agoPORODILJI “OTIMAO” PARE! Načelnik poreske joj uzimao 200 KM mjesečno, ONA SVE PRIJAVILA POLICIJI!
