Connect with us

Banjaluka

BASARA SA MJEŠTANIMA GORNJE PISKAVICE! Ovo su posljedice olujnog nevremena

Predstavnici Grada, predvođeni portparolom Gradske uprave Adrianom Basarom, boravili su danas u Piskavici, Mjesnoj zajednici koja je pogođena jakim nevremenom.

Tom prilikom, Basara je poručila kako su sve nadležne službe od juče na terenu i na raspolaganju svim mještanima koji su pretrpejeli štetu na objektima i poljoprivrednim usjevima nakon olujnog nevremena.

– Predstavnici Odsjeka za poslove Civilne zaštite i Profesionalne teritorijalno vatrogasne – spasilačke jedinice kao i svi mi smo u stalnoj komunkaciji sa predstavnicima Savjeta MZ Piskavica. Naime, nadležni su već juče obišli područja mjesnih zajednica: Bočac, Borkovići i Gornja Piskavica, kako bi sagledali razmjere pričinjene materijalne štete nastale usljed olujnog nevremena koje je zahvatilo naš grad. Moram da kažem da smo zaprimili više od 50 poziva – kazala je ona.

Istakla je kako je tom prilikom je utvrđeno da je pričinjena materijalna šteta na određenom broju stambenih jedinica, kao i pomoćnih objekata individualnih domaćinstava, a šteta je nastala i na poljoprivrednim usjevima i voćnjacima.

– S tim u vezi, formirana je Komisija za procjenu šteta, koja će, nakon što izvrši popis utvrditi i visinu pričinjene štete. Želim da kažem da su sva nadležna Odjeljenja Gradske uprave na raspolaganju svim mještanima – poručila je ona.

Podsjećamo, iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda Republike Srpske izdato je upozorenje na lokalne nepogode za ponedjeljak, 19. avgusta u periodu od 12 do 22 časa.

SrpskaCafe

Banjaluka

ZAVRŠENI RADOVI NA REKONSTRUKCIJI TROTOARA u Ulici Franca Šuberta u naselju Pobrđe (FOTO)

Gradonačelnik Draško Stanivuković naglasio je kako su ovih dana završeni radovi na rekonstrukciji trotoara u Ulici Franca Šuberta u naselju Pobrđe.

Ističe i kako, pored ovoga – u toku je i veliki ciklus radova na ulicama širom Banjaluke.

 

-Završili asfaltiranje Ulice Vasilija Ostroškog, započeta je rekonstrukcija Kninske ulice, a u narednom periodu radićemo i u ulicama: Prvog krajiškog korpusa, Vuka Stefanovića Karadžića, Kralja Petra I Karađorđevića, Vladislava Skarića, Duška Koščice, Skendera Kulenovića, Jasimira Malčića i Gundulićevoj – kazao je gradonačelnik.

 

Naglasio je i to kako je posebno važna investicija i izgradnja trotoara u naselju Ada, kod novoizgrađene Osnovne škole „Kosovo i Metohija“.

-Banjaluka je u najvećem investicionom ciklusu u posljednjih 20 godina – rekao je gradonačelnik.

Nastavi čitati

Banjaluka

SAVIĆ BANJAC O DEPOT-u “Dužni su da poštuju zakon, prijem i odvoženje otpada ne smije biti upitno”

Preduzeća „Čistoća“ i „Depot“ su dužni da poštuju Zakon o komunalnim djelatnostima, članove 14 i 15. Dakle, prijem otpada i odvoženje otpada ne smije da bude dovedeno u pitanje nijednog trenutka.

Poručila je ovo gradski menadžer Mirna Savić – Banjac nakon današnjeg sastanka sa predstavnicama preduzeća „Čistoća“ i „Depot“, a povodom najave iz „Depota“ da od sutra neće vršiti prijem otpada. -Imamo izjašnjenje nadležnog suda od prošlog mjeseca gdje je rečeno da su naši komunalni policajci i inspekcija bili u pravu kada su naložili „Depotu“ da se otpad mora primati i da ne smiju prema Zakonu da blokiraju ovako važnu komunalnu djelatnost. Dakle, naša poruka njima je da sutra ne smiju to da rade, jer u suprotnom Grad će morati da preduzme sve pravne korake što je i dužan po Uakonu, jer je obaveza svih nas da u kontinuitetu pružamo komunalnu djelatnost i da ne daj Bože dođe do sličnog scenarija kao u martu ove godine kada je moglo doći do nesagledivih posljedica po zdravlje stanovništva – kazala je Savić – Banjac.

Ističe da i dalje vjeruje da će svi biti dovoljno odgovorni.

-Vjerujem da će u dovoljnoj mjeri poštovati zakon. Dobro znamo da su ovi problemi počeli 2002. godine određenim nelogičnim i pogrešnim odlukama i Skupštine Grada i postupanja samog Grada gdje se išlo u dugogodišnje postupke i sada je došlo do izvršenja. S jedne strane pravni procesi se dešavaju kako mora i s druge strane prijem otpada i odvoženje smeća nijednog trenutka ne smije da bude prekinuto. I to je ono što smo iznijeli i danas i u nizu ranije održanih sastanaka – naglasila je Savić – Banjac.

Dodala je da se nada da će biti dovljno sluha i da će i skupštinska većina, koja bira predstavnika kapitala u samoj skupštini „Depota“ – da reguju i na svog predstavnika, ali i druge aktere na način da im objasne da sve može da se dešava u trenutku dok se komunalna djelatnost obavlja nesmetano.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ NAJAVIO: Uskoro kreće izgradnja novog igrališta u Banjaluci

Gradonačelnik Draško Stanivuković najavio da uskoro kreće izgradnja igrališta u naselju Petrićevac.

-Razumijem svoje komšije sa Petrićevca koji su s pravom poručili da se na igralište čeka predugo. To obećanje biće ubrzo ispunjeno. Na ovoj parceli neće biti zgrada, već prostor namijenjen djeci i njihovoj igri – naveo je gradonačelnik.

Kako je poručio – ubrzo kreće izgradnja igrališta.

-Istovremeno, nastavljamo da planiramo i realizujemo druge važne projekte za naš Petrićevac i cijelu Banju Luku – zaključio je gradonačelnik.

Nastavi čitati

Aktuelno