Connect with us

Hronika

ČUVAJTE SE INTERNET PREVARA! Zvorničanin ostao bez 130 000 KM

Zvornička policija radi na rasvjetljavanju prevare teške oko 130.000 maraka.

Naime, Policijskoj upravi Zvornik oštećena osoba prijavila da je putem više internet aplikacija dovedena u zabludu nakon čega je, tokom proteklih nekoliko mjeseci, u devet navrata izvršila uplate na određene račune u iznosu većem od 65.000 evra.

– Policijska uprava Zvornik apeluje na sve građane da sa velikom dozom opreza ulaze u bilo kakvu komunikaciju (prvenstveno komunikaciju putem interneta) sa nepoznatim licima koja nude neki vid finansijske zarade predlagajući određene načine ulaganja. Takođe, upozoravamo da reklame, tokom pregledanja internet sadržaja na raznim sajtovima koji vrše usluge reklamiranja, ne shvataju ozbiljno i da ne pristupaju istima, jer i te reklame koje naizgled odaju utisak da su pouzdane mogu biti malicioznog karaktera – navode iz policije.

Dodaju da samim pristupom takvoj reklami građani mogu nesvjesno ostaviti svoje lične podatke (poput broja telefona, informacija o imenu i prezimenu, i dr.) i na taj način postati buduća meta prevarantima. Policijski službenici Policijske uprave Zvornik, pod nadzorom Okružnog javnog tužilaštva u Istočnom Sarajevu, preduzimaju sve zakonom propisane mjere i radnje u cilju rasvjetljavanja krivičnog djela prevara.

Nezavisne

Hronika

Muškarac iz BiH maltretirao suprugu godinama, DOBIO TRI GODINE ZATVORA!

Sud u Udinama osudio je držaljanina Bosne i Hercegovine na tri godine zatvora, a nakon odsluženja kazne, biće protjeran iz Italije.

Ovo je epilog suđenja 32-godišnjaku iz BiH koji se teretio za višegodišnje maltretiranje i zlostavljanje svoje supruge.

Incident sa sjekirom pred djetetom
Vrhunac svega desio se kada je supruga pokušala da se skloni od muževljevog bijesa zaključavši se u kupatilo.

On je tada pokušao da razvali vrata sjekirom pred očima njihove četvorogodišnje kćerke. Rođaci, koji su se tu nalazili, spriječili su ono najgore.

Samo osam mjeseci kasnije ponovo joj je zaprijetio istom sjekirom. Ta dva događaja – od kojih jedan podsjeća na scene iz horor filmova – samo su dio višegodišnjeg maltretiranja zbog kojih je 32-godišnji muškarac iz BiH nastanjen u oblasti Bassa, osuđen.

Po isteku kazne biće protjeran iz Italije.

Period zlostavljanja prema iskazima i navodima optužnice
Prema iskazima koje je žrtva dala policiji, prijetnje, uvrede i batine počeli su 2018. godine, a završili se prijavom 2022.

Prema optužbama, muškarac ju je vrijeđao i ponižavao, prijetio joj čak i smrću. Bar jednom mjesečno je napadao šutirajući i šamarajući je.

Nerijetko bi joj glavom udario u zid. Jedne prilike je pokušao i da je udavi, stežući joj vrat.

Njegov branilac, advokat Tomas Trevisiol, najavio je žalbu na presudu jer se supruga osuđenog nije pojavila pred sudom kako bi iznijela svoju verziju događaja, a sudsko vijeće je njene izjave preuzelo iz spisa tužilaštva.

Te izjave je dala tokom preliminarne istrage.

Nastavi čitati

Hronika

SIPA U AKCIJI “KANON”: Uhapšen službenik UIO BiH

Službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) u akciji “Kanon”, na području Kaknja danas (4. marta ), uhapsili su službenika Uprave za indirektno oporezivanje Bosne i Hercegovine, za kojeg postoji osnov sumnje da je u okviru obavljanja službene dužnosti, počinilo krivično djelo primanje dara i drugih oblika koristi, propisano Krivičnim zakonom Bosne i Hercegovine.

“Lice lišeno slobode je sporovedeno u prostorije SIPA, gdje se nad njim vrši kriminalistička obrada i ispitivanje u svojstvu osumnjičenog. O daljem statusu lica će odlučivati postupajući tužilac Tužilaštva Bosne i Hercegovine”, rekli su iz SIPA.

Prilikom pretresa otkriveni su i privremeno oduzeti predmeti koji mogu poslužiti kao dokaz u daljem postupku.

Nastavi čitati

Hronika

TEŠKA NESREĆA KOD NOVOG GRADA: Povrijeđeni maloljetnik prevezen na UKC RS

Maloljetno lice teško je povrijeđeno u saobraćajnoj nezgodi kod Novog Grada i prevezeno je u Univerzitetski klinički centar Republike Srpske u Banjaluci, saopšteno je iz Policijske uprave Prijedor.

Policiji je juče u 12.15 časova prijavljena saobraćajna nezgoda na magistralnom putu Novi Grad – Bosanska Krupa u mjestu Rudice u kojoj su povrijeđena dva lica.

Uviđajem je utvrđeno da je sa kolovoza sletio “golf” kojim je upravljala N.R. iz Novog Grada, koja je tom prilikom lakše povrijeđena, dok je teške povrede zadobilo maloljetno lice koje se nalazilo u automobilu.

Nastavi čitati

Aktuelno