Connect with us

Region

DAČIĆ POKAZAO FOTOGRAFIJU napadača i njegove supruge

Ministar policije Srbije, Ivica Dačić, je, govoreći o današnjem napadu na pripadnika Žandarmerije ispred ambasade Izraela u Beogradu, ponovio da je riječ o terorističkom aktu.

Dačić je pokazao je danas medijima kako izgleda žena koju je napadač na žandarma Miloša Jevremovića u martu doveo u Srbiju.

On je rekao da je Miloš Žujović, čije je vjersko ime bilo Salahudin, 11. marta doveo u Upravu za strance doveo ženu porijeklom iz Crne Gore čije je ime Besa, kako bi prijavio njen boravak.

Na fotografiji se vidi Miloš i izvesna žena koja je potpuno pokrivene, prenosi “Telegraf”.

On je rekao da je fotografija nastala u martu u odjeljenju za strance.

Ministar Dačić je saopštio da je napadač na žandarma ispred ambasade Izraela u Beogradu konvertit iz Mladenovca, koji je prije dvije godine promijenio vjeru i preselio se u Novi Pazar.

“Inače, otac mu se zove Zoran, on je Miloš. Ne želim da bacimo ljagu na našu braću muslimane, tj. Bošnjake. Ovde je reč o Srbima koji su konvertiti. Ja sam rekao da se izvrše pretresi svuda, i da se to rešava i pronalaze tragovi. I pohapse svi ti ljudi”, kazao je on.
Kako se nezvanično saznaje, on je promijenio vjeru i otišao da živi u Novi Pazar te uzeo ime Salahudin. Njegovo tijelo i dalje se nalazi na licu mjesta, na Dedinju. Bio je obučen u bijelu majicu i tamno sive pantalone, ima dugu bradu i kratko je ošišan. Mediji prenose da je nosio hiruršku masku i kačket, dok je u rancu imao kesu iz koje je izvukao samostrel. Navodno je imao i kuhinjski nož.

Policajac je u samoodbrani pucao na ovog napadača koji je preminuo na licu mjesta, a prema nezvaničnim saznanjima on je do lica mjesta došao automobilom. Napadač je pokušao da bježi, ali ga je povređeni žandarm savladao.

Region

MISTERIOZNA SMRT PORODICE IZ BIH: Svi pronađeni mrtvi, nađen i nož

Tročlana porodica koja je jutros nađena mrtva u porodičnoj kući u Čačku bila je iz Bosne i. Hercegovine.

“Oni su došli iz Bosne i Hercegovine, divni, vredni i pošteni ljudi. Nisu tu živeli sve vreme nego su dolazili s vremena na vreme. Koliko znamo sin im je živeo u inostranstvu. Niko nikad sa njima nije imao nijedan problem, ovo je baš tragedija”, rekao je za agenciju RINA jedan od komšija.

Podsjetimo, u porodičnoj kući u Čačku pronađena su tijela oca, majke i sina. Roditelji su imali oko 75 godina, a sin 47. Pored njega je nađen nož.

Nije poznato za sada da li je u pitanju dvostruko ubistvo i samoubistvo ili trostruko ubistvo. O nastradalima komšije imaju samo reči hvale.

Na licu mesta su policijske ekipe koje obezbeđuju kuću u kojoj je došlo do zločina, a sve okolnosti pod kojima se on dogodio biće poznate nakon istrage.

Nastavi čitati

Region

UŽAS U RIJECI: Žena umrla na stubištu, muškarac u stanu imao povrede vrata

U stambenoj zgradi na Trgu Republike Hrvatske u Rijeci, rano jutros pronađena je teško povrijeđena žena, koja je ubrzo preminula.

Osim nje, pronađen je i muškarac koji je takođe teško povrijeđen i zbrinut, saopštila je Policijska uprava primorsko-goranska.

Policijski službenici, kako se ističe, oko osam časova jutros primili su dojavu I odmah se uputili na adresu. Na stubištu su zatekli su ženu koja je još davala znakove života, ali je, uprkos brzoj medicinskoj intervenciji, preminula.

U stanu je pronađen i muškarac s povredom vrata. On se, kako se navodi, dovodi u vezu s počinjenjem krivičnog djela. Nalazi pod nadzorom policijskih službenika i prebačen je na liječenje.

U toku je obavljanje uviđaja.

Nastavi čitati

Region

MASOVNA POTRAGA U MEĐIMURJU: Naoružani ubica Josip Oršuš i dalje u bijegu

Potraga za 40-godišnjim Josipom Oršušom iz Piškorovca ušla je u novi dan, a Međimurje je pod pojačanim policijskim mjerama.

Podsjećamo, u naselju Sitnice u četvrtak uveče se dogodilo ubistvo i pokušaj ubistva. Za bjeguncem, koji je već poznat policiji, pokrenuta je opsežna potraga.

Operativno-komunikacijski centar međimurske policije primio je dojavu 4. decembra u 20:53. Odmah po pozivu na teren upućene su sve raspoložive policijske snage i hitna pomoć. Oršuš je iz vatrenog oružja usmrtio 28-godišnju sestru svoje partnerke, dok se njegova 29-godišnja partnerka bori za život. Za bjeguncem, koji je već poznat policiji, pokrenuta je opsežna potraga.

Obje žene prevezene su u čakovečku bolnicu. Uprkos pokušaju reanimacije, mlađa žena preminula je u 22:10, dok je starija teško povrijeđena i i dalje životno ugrožena. Ljekari su potvrdili blagi pomak nabolje, te žena sada samostalno diše, ali njeno stanje i dalje ostaje kritično.

Slovenačka policija sljedećeg jutra pronašla je automobil kojim se Oršuš udaljio s mjesta zločina. Vozilo je prebačeno u Policijsku upravu međimursku radi detaljne pretrage. Oružje nije pronađeno, ali jesu tragovi koji bi mogli pomoći u istrazi, potvrdio je načelnik Policijske stanice Mursko Središće, Miljenko Vrbanec.

Hrvatska i slovenačka policija raspisale su potjernice, a u potrazi se koriste i dronovi.

Građani se pozivaju da osumnjičenom ne prilaze i da svaku informaciju odmah dojave na 192, prenosi tportal.

Vrbanec je uputio i poruku bjeguncu: „Ako ovo vidi ili čuje, bilo bi najbolje da se preda najbližim policijskim službenicima.“

Nastavi čitati

Aktuelno