Connect with us

Banjaluka

ĐAJIĆ OBMANJUJE PENZIONERE! Slobodan pad NEOBIČNOG DOKTORA, udario na najslabije, karijera “političara” DOTAKLA DNO

Predsjednik GrO SNSD Banjaluka Vlado Đajić ne propušta priliku da obmanjuje javnost i smišlja nove podvale na račun gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića. I svaki put kada pomislimo da nema niže ili da ga je bar malo sramota zbog obmane zvane “opoziv” kada je tvrdio da je peticiju potpisalo pola grada (a rezultate nikada nije objavio, jer su mizerni) danas je doktor Vlado tražio od gradonačelnika da svim penzionerima podijeli po 30 KM jer on ne zna ko koristi javni prevoz, a ko ne.

“Neka lijepo penzioneri dobiju po 30 maraka, koliko košta mjesečna karta, pa sami da odluče na šta će novac potrošiti”, rekao je Đajić.

Prvo pitanje je zbog čega se direktor UKC-a Srpske bavi prevozom penzionera, a drugo ako mu je već toliko stalo do najstarije populacije zašto nije izdvojio dio novca koji je prema vlastitom priznanju “sahranio” (čitaj ukrao) pod zemlju na klizećim garažama.
Ako ćemo suditi po dosadašnjim iskustvima sa zalutalim doktorom nije isključena ni opcija da organizuje jednu peticiju među penzionerima pa da tačno utvrdi ko koristi javni prevoz, jer to je najdalji domet njegovih političkih ideja.
Đajić koji funkcioniše po principu lupi pa poslije misli šta ćeš, uradio je isto i danas, a nema sumnje da ga je zaboljela gradonačelnikova objava od prije samo nekoliko dana gdje je Stanivuković najavio da će sljedeće godine svi penzioneri u Banjaluci imati besplatan prevoz..

Volio bi Đajić da i njega vole kao Stanivukovića, ali iskrenost mogu da prepoznaju samo najmlađi zbog toga što nisu imali vremena da uče od takvih kao što je Đajić i najstariji koji imaju dovoljno iskustva da prepoznaju laž.

A lažima se Đajić obilato služi, kao i njegovi medijski gurui poznati po kriminalnim dosjeima.
Priliči li sva ova lakrdija jednom akademskom građaninu, doktoru, čovjeku koji se predstavlja kao humanista?  Njemu najviše odgovaraju pjevaljke, kotlićijade i noćne pijanke i ne pada mu na pamet da se bavi svojim poslom onim za koji prima dvije državne plate dok Odjel hematologije prokišnjava, on vrijeme provodi jureći kako sam kaže “mlade ždrebice”.

Zapita li se Đajić ikada sve i da Draško Stanivuković ne živi u ovom gradu da li bi njega iko izabrao za gradonačelnika. Očigledno ne, jer njegov balon od sapunice je univerzum za sebe. Samo Đajić zaboravlja da Dodik ima “tanke” živce, a i iglu.

Ukoliko je zaboravio šta građani misle o njemu, uvijek smo tu da ga podsjetimo.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alo Online BA (@aloonline_ba)

Banjaluka

TUGA: Služen parastos na spomeniku 12 BEBA na Novom groblju u Banjaluci

U Banjaluci se obilježavaju 33 godine od smrti 12 banjalučkih beba u Kliničkom centru, koje su umrle zbog nerazumijevanja svjetskih moćnika koji nisu dozvolili transport kiseonika.

Služen je parastos na spomeniku 12 beba na Novom groblju u Banjaluci, nakon čega će biti ploženo cvijeće na spomen-obilježje “Život”.

Odlukom Savjeta bezbjednosti UN u maju i junu 1992. godine bili su zabranjeni međunarodni letovi, čak i oni sa bocama kiseonika iz Beograda za Banjaluku, zbog čega je preminulo 12 tek rođenih beba koje su bile u inkubatorima.

Agonija je prekinuta probojem koridora i spajanjem banjalučke regije sa ostalim dijelovima Republike Srpske i Srbije.

Trinaesta beba Slađana Kobas izgubila je bitku za život sa 14 godina, a četrnaestoj bebi Marku Medakoviću nedostatak kiseonika ostavio je posljedice za cijeli život, prenosi RTRS.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ: “OVAJ SPOMENIK NE ĆUTI, ON VJEČNO PLAČE!” Obilježene 33 godine od smrti 12 beba

Polaganjem vijenaca i cvijeća na spomen-obilježje “Život” u centru Banjaluke danas je obilježeno 33 godina od smrti 12 beba u Kliničkom centru u Banjaluci, koje su umrle zbog nedostatka kiseonika za inkubatore.

Željka Tubić, sekretar Udruženja “12 beba” i majka jedne od nastradalih beba, kazala  je da je ovo period kada srpski narod, nažalost, obilježava mnoge godišnjice stradanja.

– Pored svih apela i molbi da se kiseonik dostavi, te 1992. godine počinjen je zločin o kojem je čuo cijeli svijet – ubijeno je naših 12 beba. Danas, 33 godine kasnije, naše bebe stoje na braniku otadžbine i upravo njihova žrtva bila je znak da Vojska Republike Srpske mora krenuti u našu odbranu – kazala je Tubićeva i dodala:

S ovog mjesta svake godine šaljemo poruku – da se nikada više ne ponovi ovakav zločin. Naše zvjezdice će zauvijek sijati u našim srcima, a dok ima sjećanja – one će živjeti – kazala je ona.

Predsjednik Republičke organizacije porodica zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila Isidora Graorac rekla je da se ovaj strašan zločin nikada ne smije zaboraviti.

-Kada bismo mogli da vratimo vrijeme, da se vratimo u taj maj 1992. godine, kada su majke rađale svoju djecu, svi bismo uradili isto što i one – vapili za pomoć, molili da se spasu životi nevinih beba. Da su moćnici tada čuli njihove jauke, njihove molbe, možda bi sve bilo drugačije. Ali tada su radili o našoj glavi – i stradala su nevina djeca – kazala je ona.

Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković kazao je da svaki spomenik nešto govori, ali ovaj plače.

– Svaki spomenik nešto govori, ali ovaj – ovaj spomenik plače. Plače jer priča o 12 beba koje su trebale da upoznaju svijet. O 12 života koji su mogli da budu, ali nisu – jer im to nije dozvoljeno. Plače i zbog međunarodne zajednice, one iste koja danas govori o ljudskim pravima, a tada je ostala nijema. Samo jedan poziv, samo jedna odluka mogla je spasiti živote. Nije se radilo samo o tih 12 beba – to je značilo 12 djetinjstava, 12 odrastanja, 12 budućnosti. Danas bi svako od njih trebalo da ima svoj život, svoje snove, svoje porodice. Ali to im nije dozvoljeno. I zato ovaj spomenik ne ćuti – on vječno place – kazao je Stanivuković.

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić izjavio je da je stradanje banjalučkih beba najveći zločin i tragedija koja se ne smije ponoviti.

– Najveći zločin u sudskoj praksi je gušenje, a ako je to gušenje bebe, to je onda zločin nad zločinima. Nisam siguran da ćemo dočekati dan kada će se svijest i odgovornost za ovaj zločin pojaviti ili doći pred neki sud, ali sam siguran da smo svi svjesni da nam se to nikada više ne smije dogoditi – kazao je Stevandić.

Iz Republičke organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila, koja je organizator obilježavanja, podsjećaju na nehumanu i necivilizovanu odluku svjetskih moćnika iz 1992. godine kojom je onemogućen transport kiseonika za Banjaluku zbog čega je u Kliničkom centru Banjaluka umrlo 12 beba.

– Trinaesta beba umrla je 13 godina kasnije, dok je četrnaesta beba preživjela sa teškim mentalnim i fizičkim oštećenjima – podsjećaju iz ove organizacije.

Naime, odlukom Savjeta bezbjednosti UN u maju i junu 1992. godine bili su zabranjeni međunarodni letovi, čak i oni sa bocama kiseonika iz Beograda za Banjaluku, zbog čega je preminulo 12 tek rođenih beba koje su bile u inkubatorima.

Prva beba umrla je 22. maja 1992. godine, nakon čega je uslijedila agonija i smrt ostalih beba.

Do 19. juna iste godine u Banjaluci je umrlo 12 beba koje su postale simbol kršenja ljudskih prava i neljudskosti međunarodne zajednice.

Trinaesta beba Slađana Kobas izgubila je bitku za život sa 14 godina, a četrnaestoj bebi Marku Medakoviću nedostatak kiseonika ostavio je posljedice za cijeli život.

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ NAKON SJEDNICE KOLEGIJUMA: Počela sanacija kula na tvrđavi Kastel

Gradonačelnik Draško Stanivuković održao je redovnu sjednicu kolegijuma sa načelnicima i šefovima odsjeka, te je poručio kako Banja Luka nastavlja da se razvija i da ide naprijed.

-Razgovarali smo o ključnim projektima za naš grad. Naime, počela je sanacija dvije kule na tvrđavi Kastel. Naredne sedmice, ukoliko vremenski uslovi dozvole, počinje izgradnja amfiteatra na otvorenom kod Pravnog fakulteta. Radovi na izgradnji i uređenju staza na Trešnjiku teku dobrom dinamikom – rekao je on.

Istakao je i to kako je počeo je drugi krug košenja javnih zelenih površina, te da je u toku sanacija saobraćajnica po unaprijed utvrđenom rasporedu.

-Na Centralnom spomen-obilježju u petak počinju radovi na parternom uređenju – postavljanju granita. Aktivno radimo na izradi strategije za povećanje prihoda Grada. Projekat rekonstrukcije vodovoda Tunjice 1 i 2 je spreman i čeka podršku odbornika. Nastavljamo dalje još snažnije, za Banju Luku koja se gradi, napreduje i ide naprijed – kazao je Stanivuković.

Nastavi čitati

Aktuelno