Connect with us

Politika

“DIJELI I ŠAKOM I KAPOM”! Dodik Modriči obećao MILION KM za sportsku dvoranu i stadion!

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik najavio je danas da će za sportsku dvoranu i stadion u Derventi biti izdvojeno milion KM, a sa 700.000 KM podržana gradnja Kulturnog centra.

“Taj novac ćemo izdvojićemo sukcesivno, u prvoj ćemo izdvojiti 500.000 i narednoj godini 500.000 KM”, rekao je Dodik na konferenciji za novinare.

Kada je riječ o predškolskom vaspitanju, Dodik je rekao da treba da se završiti objekat koji će koštati 800.000 KM.

Dodik je naveo da će za to izdvojiti i sredstava predsjednika Republike da bi se taj dio posla završio.

Ukazao je da treba izfgraditi vrtić koji bi imao obuhvat od 150 do 200 djece.

Dodik je naveo i da za Kulturni centar treba miliona KM, a da će sa nivoa Republike biti podržan sa 700.000 KM.

Dodik je naveo da će sa 100.000 KM podržati oslikavanje Saborni hram da bi bio završen.

Politika

BORENOVIĆ “Predstavnički dom poništava kupovinu KUMOVSKE ZGRADE”

Izuzetno je važno što je Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH usvojio Izvještaj o sprovođenju javnog saslušanja Komisije za borbu protiv korupcije vezano za javnu nabavku objekta za smještaj Uprave indirektno oporezivanje BiH u Banjaluci, sa zaključcima kojim se osporava način provođenja ove javne nabavke koja je, suprotno važećim procedurama i stvarnim potrebama, uvećana sa 37,9 miliona KM na nevjerovatnih 103,4 miliona KM.
Rekao je ovo Branislav Borenović, poslanik PDP u PD PS BiH i predsjednik Komisije za borbu protiv korupcije, ističući da je od izuzetne važnosti to što što PD PS BiH zahtijeva od Savjet ministara BiH i rukovodstva UIO da u roku od 7 dana obustavi i stavi van snage aktuelnu „Nabavku – javni postupak za kupovinu postojećeg građevinskog objekta“ od 1. 4. 2025. godine koju je na identičan način kao i prethodnih godina raspisala UIO.

– Savjet ministara BiH i UIO BiH su dobili obavezu da, u skladu da finansijskom racionalnošću i realnim potrebama, pokrenu postupak izgradnje namjenski projektovanog objekta za potrebe UIO BiH u Banjaluci, uvažavajući zvanično iskazanu spremnost gradonačelnika i Gradske uprave Banjaluka da se pronađe adekvatna lokacija za izgradnju namjenskog objekta – rekao je Borenović.

Dodaje da je jako važno da se ovaj izvještaj sa javnog saslušanja upućuje relevantnim pravosudnim institucijama na postupanje obzirom na uočene nepravilnosti, nezakonitosti i indicije o koruptivnom postupanju u ovom procesu koji traje već 12 godina.

– Svima je jasno da se ovdje već godinama radi o namjernom pogodovanju samo jednom ponuđaču i kupovini dobro poznate kumovske zgrade za čak 103,4 miliona KM i da ovaj skandalozan pokušaj javne nabavke ima političku pozadinu u kojoj je duboko involviran vrh SNSD-ovog režima – poručio je Borenović.

(BN)

Nastavi čitati

Politika

“PODRŠKA” ZA POŽELJETI! Tramp zatvara konzulate u Banjaluci i Mostaru?

Administracija Donalda Trampa razmatra zatvaranje gotovo 30 ambasada i konzulata u inostranstvu, među kojima su i kancelarije Ambasade SAD u Banjaluci i Mostaru, objavljeno je u internom dokumentu Stejt Departmenta koji je CNN dobio na uvid, prenosi N1.

U dokumentu se preporučuje zatvaranje ambasada na Malti, u Luksemburgu, Lesotu, Republici Kongo, Centralnoafričkoj Republici i Južnom Sudanu. Lista takođe uključuje pet konzulata u Francuskoj, dva u Njemačkoj, dva u Bosni i Hercegovini, jedan u Ujedinjenom Kraljevstvu, Južnoj Africi i Južnoj Koreji.

Takođe se preporučuje smanjenje prisustva američkih diplomatskih misija u Somaliji i Iraku – zemljama koje su bile ključne za američke napore u borbi protiv terorizma – i “promjena veličine” drugih diplomatskih predstavništava, prenosi N1.

Nastavi čitati

Politika

DRINIĆ U POPLAVLJENOJ GOMJENICI “Borba za dostojanstven život svake porodice”

Predstavnici Partije demokratskog progresa, predvođeni predsjednikom Draško Stanivukovićem, danas su posjetili poplavljeno naselje Gomjenica u Prijedoru, gdje su obišli osmočlanu porodicu Mršić čiji je dom pretrpio veliku štetu usljed nedavnih poplava.

U posjeti su učestvovali i narodni poslanici PDP-a Maja Dragojević Stojić i Milanko Mihajlica, kao i odbornik PDP-a u Prijedoru, a podrška nije izostala ni od Generalnog sekretara stranke, Nebojše Drinića, koji je ovom prilikom poručio:

„Predano radimo i stvaramo bolje uslove za porodice u Republici Srpskoj. Posjetili smo osmočlanu porodicu Mršić iz Gomjenice čiju su kuću pogodile poplave. Zajedno se odupiremo svim izazovima sa kojima se naš narod suočava. Želimo da gradimo Republiku Srpsku u kojoj će svaka porodica biti zaštićena, sigurna i poštovana.“

Pored konkretne pomoći, ono što je ovu posjetu učinilo posebnom jeste ljudska toplina – iskren zagrljaj, riječ ohrabrenja i pažnja koja uliva nadu u teškim trenucima. PDP ističe da solidarnost mora ostati temelj svakog djelovanja, a da institucije i društvo zajedno moraju obezbijediti uslove za život dostojan svakog čovjeka.

Nastavi čitati

Aktuelno