Politika
„DJECA NISU POLITIČKI ALIBI“: Basara optužila vlast za zloupotrebu važne inicijative
Član Predsjedništva GrO PSS Banjaluka poručila da ideja nije nastala u SNSD-u, već da je tek nakon podrške javnosti vlast pokušala da je preuzme
Član Predsjedništva Gradskog odbora PSS Banjaluka, Adriana Basara, reagovala je na optužbe o „krađi ideja“, poručivši da svako ko pokušava da takve optužbe iznese treba prvo da provjeri činjenice i datume.
Basara je istakla da ideja o ograničavanju i jačoj zaštiti djece na društvenim mrežama nije nastala u kabinetu SNSD-a niti predsjednika te stranke Milorada Dodika.
– Tek nakon što je ta ideja, koju je pokrenuo Draško Stanivuković, dobila snažnu podršku javnosti, vlast je pokušala da je prisvoji – naglasila je Basara.
Prema njenim riječima, razlika između opozicije i vlasti je suštinska.
– Mi ne koristimo djecu kao dnevno-politički alibi, već se borimo za sistemska rješenja koja štite njihovo zdravlje, bezbjednost i budućnost – poručila je Basara.
Ona je dodala da građani jasno prepoznaju ko pokreće važne društvene teme, a ko ih, tek nakon pozitivnih reakcija javnosti, pokušava prepisati i predstaviti kao sopstvene.

Politika
Drinić opleo po Vukanoviću “POLITIČKI INFLUENSER jedini kontinuitet su mu galama i izmišljotine”
Još jednom se u javnom prostoru oglasio Nebojša Vukanović, političar koji, kako poručuju iz Pokreta Sigurna Srpska, već godinama ostaje dosljedan samo jednom – pokušajima. Pokušajima da bude relevantan, pokušajima da bude ozbiljan i pokušajima da galamom nadomjesti izostanak rezultata.
„Političar u pokušaju, ministar bezbjednosti u pokušaju, danas i kandidat opozicije u pokušaju. Kontinuitet je, mora se priznati, Vukanova jedina politička konstanta“, poručio je generalni sekretar Pokreta Sigurna Srpska Nebojša Drinić.
Kako ističe Drinić, javni nastupi Nebojše Vukanovića godinama unazad svode se na bljuvanje optužbi, senzacionalizam i konstantnu galamu, bez ikakve odgovornosti prema izgovorenoj riječi.
„Način na koji prikuplja svoje navodne ‘informacije’ odavno je razotkriven, još na primjeru Jahorine. Dovoljan je jedan poziv i jedna izmišljena priča, a Vukan to bez provjere i bez ikakvih dokaza plasira u javnost kao činjenicu“, navodi Drinić.
Posebno upozorava da mržnja i histerija u javnom prostoru nisu politika, već jasan znak nemoći i frustracije.
„Manje glume veličine, a više samokontrole ne bi škodilo. Mržnja nije politički program, već priznanje da nemate šta da ponudite“, istakao je on.
Za razliku od takvog pristupa, Pokret Sigurna Srpska, kako naglašava Drinić, ostaje posvećen konkretnom radu i izgradnji stabilnog i zdravijeg društva.
„To što se Vukan vremenom profilisao kao politički influenser, od koga mladi mogu naučiti jedino kako se pažnja osvaja vikom, histerisanjem i ponašanjem razmaženog derišta, govori više o njemu nego o bilo kome drugom“, poručio je Drinić.
Na kraju, generalni sekretar PSS-a podsjeća da je slobodno mišljenje legitimno, ali da se poštovanje javnosti ne stiče uvredama i galamom.
„Poštovanje se gradi radom i rezultatima. Neka nas nastavi pratiti – možda nešto i nauči. Nikad nije kasno“, zaključio je Drinić.
Politika
MINIĆ ŠOKIRAO JAVNOST “Nismo mi prezaduženi, MOŽEMO JOŠ 3 MILIJARDE”?
“Imamo prostora da se mnogo više zadužimo, čak i do tri milijarde”, rekao je predsjednik Vlade Srpske Savo Minić. Premijer Republike Srpske Savo Minić izjavio je Srni da je za narednu godinu planiran početak velikog investicionog ciklusa sa projektima vrijednim 4,5 milijardi KM.
Minić je naveo da je planirana razlika u zaduženju u odnosu na otplatu duga oko 100 miliona KM. “Ko može graditi, a da se ne zadužuje. Ovaj budžet naredne godine proizvod je finansijske discipline. Imamo prostora da se mnogo više zadužimo, čak i do tri milijarde. Ali, nema potrebe za tim. Moramo se odgovorno ponašati. Ne mogu napraviti čudo, ali dok sam predsjednik Vlade neću napraviti ništa što može stvoriti problem Republici Srpskoj”, rekao je Minić.
On je ponovio da Republika Srpska nije prezadužena zemlja, kako to pojedinci iz opozicije navode, istakavši da se dug oko 35 odsto BDP-a, što je daleko ispod dozvoljene granice.
Politika
NISMO PREZADUŽENI, možemo mi još tri milijarde
“Imamo prostora da se mnogo više zadužimo, čak i do tri milijarde”, rekao je predsjednik Vlade Srpske Savo Minić.
Premijer Republike Srpske Savo Minić izjavio je Srni da je za narednu godinu planiran početak velikog investicionog ciklusa sa projektima vrijednim 4,5 milijardi KM.
Minić je naveo da je planirana razlika u zaduženju u odnosu na otplatu duga oko 100 miliona KM.
“Ko može graditi, a da se ne zadužuje. Ovaj budžet naredne godine proizvod je finansijske discipline. Imamo prostora da se mnogo više zadužimo, čak i do tri milijarde. Ali, nema potrebe za tim. Moramo se odgovorno ponašati. Ne mogu napraviti čudo, ali dok sam predsjednik Vlade neću napraviti ništa što može stvoriti problem Republici Srpskoj”, rekao je Minić.
On je ponovio da Republika Srpska nije prezadužena zemlja, kako to pojedinci iz opozicije navode, istakavši da se dug oko 35 odsto BDP-a, što je daleko ispod dozvoljene granice.
-
Politika1 dan ago31 KILOMETAR, 180 MILIONA EVRA! Kineski kredit za autoput kroz Srpsku
-
Hronika2 dana agoMONSTRUMI! Četvorica muškaraca se iživljavala nad mačkom, SVO VRIJEME SU SE SMIJALI
-
Politika3 dana agoSKANDAL NA UNIVERZITETU U BANJALUCI! Kresojević pozvao ministra Karana da zaustavi nezakonito imenovanje rektora
-
Politika1 dan agoPOKRET SIGURNA SRPSKA ŠIRI MREŽU! Goran Kuzmanović na čelu PSS-a u Tesliću
-
Politika2 dana agoNIKOLINA ŠLJIVIĆ OBJAVILA DIPLOMU I PORUČILA: “Oglašavam se posljednji put”
-
Svijet3 dana agoZELENSKI ČESTITAO BOŽIĆ, pa poželio da Putin umre (VIDEO)
-
Svijet3 dana agoRUSKI BLOGERI DIGLI UZBUNU: “Preokret u Kupjansku, generali lažu Putina”
-
Društvo3 dana agoOTKLANJAMO NEDOUMICE: Zabrana pušenja u RS stupa na snagu u avgustu, lokali da se prilagode do februara 2027.
