Connect with us

Hronika

DJEVOJČICU TUKLI BOKSEROM I FLAŠICAMA: Status majke iz Maglaja potresa BiH

Tatjana Hamzić iz Maglaja statusom na Fejsbuku potresla je javnost u Bosni i Hercegovini, ali i šire. Naime, ova majka devetogodišnje djevojčice na težak način saznala je da joj je kćerka žrtva vršnjačkog nasilja.
Njen status prenosimo u cijelosti:
– Neću ćutati. Učenici Prve osnovne škole u Maglaju, gdje idu moja djeca, gdje su moji roditelji nekada radili dok nisu postali profesori, oko 40 godina ostavili u toj školi i, od strane četiri učenika istog razreda gdje ide moja devetogodisnja kćerka izvršeno je nasilje nad mojom djevojčicom u vrijeme kada je išla baki oko 16 i 10 sati juče.

Moja mama profesorica Ljiljana Tovarišić, svi je nekako znaju kao dobrog pedagoga sa 40 godina iskustva, mi kaže da je mom djetetu to se desilo ja ne bih stala. Svi moji učenici iz Srednje škole kažu, moji prijatelji, profesori s posla, nemojte stati profesorice, zaustavite svakako nasilje.
Odlučila sam objaviti. Moju kćerku Laru Hamzić je juče (op.a. četvrtak) oko 16:10 sati izudarala grupa učenika iz njenog razreda, rukovođena učenicom s kojom moja kćerka neće više da se druži jer ne želi. Ta curica, sav razred okreće protiv nje. Zbog istrage ću zadržati za sebe imena djece….
Čitav život učim učenike ljubavi, humanosti. Udarali su je bokserima, flašicama nagovoreni od nekada najbolje drugarice. Od prvog razreda joj govore debela svinjo, kravo, moraš smršati, gledaju neki kragnu da vide je li markirana odjeća. Allaha moraš voljeti više nego mamu… učiteljica reaguje u smislu da je to dječija priča, da su razgovarali, da će se riješiti.
Iz dana u dan Laru vodim u školu, kaže učiteljica Lara je super, na roditeljskom tebi treba psiholog, previše si je umazila. Svi učenici na času moraju biti mirni, a kada se izađe postaju zli, nek je i moja Lara loša, oni su još gori. Kud ide ovo sve,nema humanosti, dobrote, ljudskosti, morala među mnogo djece.

Roditelji pažnju, dostojanstvo i kullturu, poštovanje kupuju novcem i mobitelima. MENI JE MOJE DIJETE SVEMIR. Ali sigurno ima mana. Hvala dr. Emiri Drndi što ju je kulturno i profesionalno primila u hitnu i Policijskoj stanici što obavljaju sada svoj posao. Pedagogici i direktoru škole hvala. Hvala i mojim kolegama na razumijevanju.

A, učiteljica je rekla Lari: ‘Laro, mora da si ih izazivala pa su ti uzvratili’. Sve se zataškava. Moja kćerka ima hašimoto, uvečanu štitnu, što se golim okom vidi od tog stresa u razredu. Imam i stariju Dinku, uživa u školi sa svim peticama u zdravom razredu.

RODITELJI KAŽU, ČISTA LAŽ, NE BI TO MOJE DIJETE URADILO. Strašno i zašto idemo u Švedsku, Njemačku, bježimo iz ludila, hvala i Salki Plančiću, koji kaže 24 sata sam za vas, komandir Policijske uprave. Prošlo je 24 sata, nikada nisam ni jela ni pila. Zar odgajamo takvu djecu, zar na predmetu Kultura ne bi se moglo uvesti ophođenje sa starijima, roditeljima, djecom.

Ne mogu stati. Šta da se ubije Lara? Kada sam progovorila nisam bila shvaćena, rekla sam im prvi put kada je Lara rekla da će se ubiti, roditeljima svejedno, ne svima ali rijetki su me podržali, uglavnom Lara je umažena.

Pade mi napamet sin od Dubravka Lovrenovića kako se ubi zbog nasilja. Ili neko Ciganče neki dan u Srbiji sto mu je otac dao koju paru za kiflu, a drugari ga prebili i nasmrt. Bosno je li to moram dočekati da devetogodišnjakinja i njeni drugari udaraju moje djete… – napisala je Hamzić

Hronika

UBICA MAJCI ODRUBIO GLAVU: Šokantni detalji dvostrukog ubistva u Hrasnici, komšije u šoku

Adnan Lokvančić se tereti da je u srijedu naveče u stanu u Hrasnici ubio majku i brata,

Kako nezvanično saznaje Avaz, nakon ubistva majke osumnjičeni joj je odrubio glavu.

Osim majke, on je i brata usmrtio lopatom.

Na licu mjesta, ispred stana gdje se sve desilo, ostala je flaša sa sokom i klompe, a na vratima stoji natpis “Traka za dokaze”.

Za sada nije poznato koji je razlog ovog monstruoznog čina 43-godišnjaka.

Uviđaj u stanu u Hrasnici obavili su pripadnici MUP-a pod nadzorom dežurnog tužitelja.

“Porodica živjela u velikoj neimaštini”

Komšije su u šoku i ne mogu da vjeruju šta se desilo. Kako su ispričali, ova porodica je živjela u velikoj neimaštini.

Prema informacijama Avaza, oni su bili deložirani iz jednog stana, a tada je otac Adnana Lokvančića počinio suicid.

Naime, on se raznio bombom i to sve je učinio pred članovima porodice, zbog čega su oni imali velike traume.

Rođaci su “Avaz” rekli da se oni od toga nikada nisu oporavili i da praktično ne znaju od čega su živjeli.

Nastavi čitati

Hronika

VELIKI UDAR NA CRNO TRŽIŠTE: Oduzete “Nike” i “Adidas” patike vrijedne 1,4 miliona KM

Službenici Uprave za indirektno oporezivanje (UIO) BiH zaplijenili su na području Tuzle gotovo 16.000 pari “Nike” i “Adidas” patika i papuča vrijednih oko 1,39 miliona maraka.

Osim sportske obuće, zaplijenili su i više od 1.100 električnih cigareta “vape”.

Roba je zaplijenjena u okviru akcije “Paket”. Krijumčarena je iz Srbije i organizovano distribuisana na području Bosne i Hercegovine.

Tokom izvršenih provjera pronađena je veća količina robe stranog porijekla za koju nije postojala zakonom propisana dokumentacija i to 12.983 pari patika sa oznakama poznatih robnih marki “Nike” i “Adidas”, 2.556 pari papuča sa oznakama robnih marki “Nike” i “Adidas”, te 1.100 električnih cigaretea “vape”. Roba je privremeno oduzeta, a njena ukupna vrijednost procjenjuje se na cca 1.390.450 KM“, rekli su iz UIO BiH.

Nastavi čitati

Hronika

BRUTALAN ZLOČIN KOD ILIDŽE: Muškarac osumnjičen da je ubio dvije osobe

Policija je uhapsila Ilidžanca čiji su inicijali A.L. (43) zbog sumnje da je u Hrasnici ubio muškarca i ženu, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.

Krivično djelo ubistvo počinjeno je juče.

Uviđaj, kojim je rukovodio dežurni tužilac sarajevskog Kantonalnog tužilaštva, obavila je Uprava policije MUP-a Kantona Sarajevo.

Nad osumnjičenim je u službenim prostorijama u toku kriminalistička obrada, nakon čega će, uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu, biti predat u nadležnost sarajevskog Kantonalnog tužilaštva.

Prema nezvaničnim informacijama, koje prenose federalni mediji, muškarac je usmrtio majku i brata, a ovaj brutalni zločin počinjen je lopatom.

Nastavi čitati

Aktuelno