Politika
DODIK O PALJENJU AUTOMOBILA: Republika Srpska nema nikakav interes za ovakve incidente!

Predsjednik RS Milorad Dodik oglasio se na X-u povodom paljevine automobila poslanika u Narodnoj SkupštiniS Nebojše Vukanovića, poručivši da svaki napad na nosioca javne funkcije, izabranog od strane naroda je ozbiljan sigurnosni incident i mora se rasvijetliti.
Dodik je naveo da se politička borba ne vodi nasiljem, već argumentima i voljom naroda.
– Očekujem od nadležnih organa da u najkraćem roku pronađu i sankcionišu ne samo izvršioce, već i njihove nalogodavce. Republika Srpska ne može i neće tolerisati bilo kakav oblik nasilja, bez obzira na političke razlike. Posebno naglašavam da Republika Srpska nema nikakav interes za ovakve incidente, naročito u trenucima kada se suočavamo sa ozbiljnim izazovima. Dok mi branimo demokratiju i ustavni poredak od nelegalnog djelovanja Kristijana Šmita i pokušaja nametanja volje iz Sarajeva, bilo kakav pokušaj destabilizacije RS ide samo u prilog onima koji žele da oslabe naš narod i naše institucije. S obzirom na brzinu medijskog spina iz Sarajeva, ne bih se iznenadio da neko pokušava da djeluje u tom pravcu – kaže Dodik.
Poručio je da neće dozvoliti da se ovakvi događaji koriste za stvaranje haosa i urušavanje političke stabilnosti.
– Pravda mora biti zadovoljena, a Srpska će ostati država prava i sigurnosti za sve svoje građane – zaključio je Dodik.
Politika
STANIVUKOVIĆ “PDP ostaje dosljedan – nećemo izlaziti na izbore, ali ako bude neizbježno, PODRŽAĆEMO NESTRANAČKOG KANDIDATA”

Iskustvo nas uči da prvi koji odustanu od svojih najtvrđih stavova budu upravo oni iz SNSD. Mi u PDP-u ostajemo dosljedni stavu da na izbore ne treba izlaziti, ali ako to postane neizbježno, u interesu mira i stabilnosti Republike Srpske, smatramo da treba istupiti sa jednim nestranačkim kandidatom. To je dokaz da nam je prioritet rješenje i budućnost Republike Srpske, a ne lične pozicije.
Rekao je ovo predsjednik PDP Draško Stanivuković, komentarišući izjavu predsjednika SNSD Milorada Dodika koji je rekao da ne bi preporučio Stanivukoviću da ide dalje, pa da on špekuliše kako treba da se napravi u vezi sa stavom o nestranačkom kandidatu na potencijalnim izborima za predsjednika Republike Srpske.
– Očigledno je da će SNSD odbiti ovaj prijedlog i rješenje koje bi zaštitilo institucije i stabilnost Srpske u narednom periodu. Iznenađuje da su spremni odbiti koncept koji bi trebalo da podrži svaka odgovorna stranka, pogotovo ona koja tvrdi da traži rješenje i poziva na jedinstvo. Sa druge strane, današnje izjave već nagovještavaju ko bi mogao odustati od onoga što danas govori i ipak izaći na izbore – rekao je Stanivuković.
Što se tiče PDP-a, dodaje on, mi svoje odluke donosimo samostalno i u interesu građana Republike Srpske.
– Niko, pogotovo ne on, neće određivati gdje su naše granice i koliko daleko smo spremni da idemo kada je u pitanju zaštita Republike Srpske – poručio je Stanivuković.
Politika
POGLED KOJI PRKOSI VIJEKOVIMA! Teslićka crkva Svetog proroka Ilije slavi 100 godina postojanja

Ponosno stojimo uz Srpsku pravoslavnu crkvu, srpski narod i Republiku Srpsku. Naše svetinje bile su i ostale čvrst temelj našeg jedinstva – duhovnog i nacionalnog. Jedna od njih je i Crkva Svetog proroka Ilije u Tesliću, koja već sto godina prkosno opstaje, dok se državna uređenja mijenjaju.
Rekao je ovo generalni sekretar PDP-a Nebojša Drinić, koji je danas prisustvovao obilježavanju velikog jubileja – vijeka postojanja ove svetinje.
– Mi, pravoslavni srpski narod, vijekovima znamo ko smo i šta smo. Ovo je naša zemlja, za koju ćemo se boriti i koju ne smijemo i nećemo prepustiti bilo kome. Mi smo nebeski narod. Istrpjeli smo mnoge nepravde, ali smo uvijek ponosno stajali i nikome se nismo poklonili. Tako je bilo. Tako će ostati – poručio je Drinić.
Politika
BOŽOVIĆ UDARIO NA RTRS “Svaki režim padne, doći će red i na vas”

Zapamtite, gospodo, da je svaki režim doživio kraj, pa će i vaš! Šta će biti dan poslije toga, da li ste se zapitali? A valja živjeti!
Poručio je ovo Marinko Božović, načelnik Istočne Ilidže i funkcioner SDS.
Božović kaže da ono, što posljednjih nekoliko dana gladamo putem RTRS, “prelazi granicu normalnog medijskog informisanja”.
– To je već svima poznato, ali je nužno uvijek ukazivati na tu, demokratskim načelima neprimjerenu, programsku politiku. Ako želimo napraviti demokratsko društvo u kojem će se čuti glas svih stranaka, potrebno je primijeniti model po kome u svakoj informativnoj emisiji i na zvaničnom portalu, u dijelu koji se odnosi na politiku, svaka stranka ima minutažu i prisustvo proporcionalnu rezultatima koje je postigla za Narodnu skupštinu Republike Srpske. Da bi se to ostvarilo, trebalo bi da monitoring vrši nezavisno tijelo sastavljeno od predstavnika svih parlamentarnih stranaka. Nažalost, “javni servis” Republike Srpske je servis jedne stranke i jednog čovjeka – kaže Božović.
Božović kaže da se Republika Srpska ne čuva tako što se promovišu jednoumlje, totalitarizam i veliča jedan čovjek.
– Sistem, zakoni, vladavina prava, kvalitetno obrazovanje, omogućavanje svima da imaju jednake mogućnosti, ulaganje u kulturu i promovisanje takvih vrijednosti ovoj zemlji može donijeti dobro, a kada je u pitanju jedinstvo, oko toga se možemo svi okupiti, i to vrlo lako. Shvatite jednom zauvijek: potpuno je jasno da vladajuća i najodgovornija stranka, ako nastavi promovisati tezu da je zaštita Republike Srpske zaštita jednog čovjeka, nikada neće obezbijediti potrebno jedinstvo! Tu svoju naopaku tezu aktuelna vlast promoviše putem RTRS i time nanosi ogromnu štetu svima nama – kategoričan je Božović.
-
Politika2 dana ago
NAKON PRIJEDLOGA NASTAO MUK! Stanivuković stavio SNSD na test iskrenosti
-
Politika2 dana ago
AMERIKA U ŠOKU! FLIN STAO U ODBRANU DODIKA! Globalisti Udaraju, ali ON im je SPREMIO ODGOVOR!
-
Politika2 dana ago
“SPAŠAVANJE DODIKA NESLAVNO ZAVRŠILO” Lagumdžija otkrio detalje konsultacija u Savjetu bezbjednosti UN-a
-
Politika2 dana ago
Drinić “PDP pokazao da je ispred SVOG vremena”
-
Hronika2 dana ago
KAKAV HOROR! Sa nožem u ruci jurio sugrađanina u Banjaluci
-
Politika1 dan ago
NOVAKOVIĆ JASAN “SNSD je stvorio haos, PDP neće u njihovu vladu!”
-
Politika2 dana ago
Pravobranilaštvo traži odgodu POTPISA – “kumova zgrada” ČEKA sudsku odluku
-
Politika1 dan ago
TRAŽI “ZAMRZAVANJE” PRESUDE Milorad Dodik poslao zahtjev Ustavnom sudu BiH