Connect with us

Sport

Đoković na listi za Australijan open – poznato i koji je nosilac

Lista učesnika Australijan opena je objavljena i na njoj je Novak Đoković.
Srpski teniser je zimus imao problem sa ulaskom, te je bio sprečen da napadnu jubilarnu 10. titulu u Melburnu.

Pravila ulaska u ovu zemlju su se u međuvremenu promijenila, a srpski as je odlučio da ponovo zaigra na prvog Gren slemu u sezoni.

On će biti peti nosilac, do kojeg je stigao prije svega zahvaljujući osvajanju Završnog mastersa u Torinu prije nekoliko sedmica.

Prvi nosilac je Karlos Alkaras, drugi Rafael Nadal, treći Kasper Rud, a četvrti Stefanos Cicipas, što znači da će Novak sa nekima od njih igrati potencijalno i prije polufinala.

Od srpskih igrača nosilac će biti i Miomir Kecmanović i to 29. po redu.

U glavnom žrijebu su i Filip Krajinović, Laslo Đere i Dušan Lajović, prenosi b92.

Sport

NAJVEĆI U KOŠARCI! NBA analitičar: Jokić je promijenio sve što smo mislili da znamo o igri!

Džonatan Givoni, analitičar za NBA Draft, govorio je o Nikoli Jokiću.

Uticajni analitičar trenutno je u Beogradu povodom Evropskog prvenstva za juniore, pa je bila prilika da se dotakne najboljeg srpskog košarkaša.

“Jokić je najbolji igrač u NBA ligi i zaista je promenio način na koji razmišljamo o košarci. Iskreno, mnogi su ga potcenili – i ja sam među njima – jer smo gledali spolja: ‘Nije dovoljno atletski građen, ne skače visoko, nije brz, koga će da čuva?’ A ispostavilo se da je u košarci najvažnija stvar – mozak. Ako imaš to, možeš sve”, rekao je Givoni za Meridiansport.

Pričao je Givoni i kada je Jokića sreo prvi put kao samo perspektivnog igrača u Užicu.

“Bio je jako mlad. Sve zasluge idu njemu – koliko je napredovao, koliko je radio na sebi, kako je fizički napredovao. Našao je idealno okruženje, trenera koji mu je dao slobodu da se izrazi, koji je kroz njega gradio napad i gurao ga da postane ono što je danas”, rekao je Givoni.

Jokić se trenutno nalazi na pripremama sa reprezentacijom Srbije, koju čeka Evrobasket od 27. avgusta od 14. septembra.

 

Nastavi čitati

Sport

KRALJICA VISINA PRVAKINJA! Angelina Topić pokorila Balkan u skoku uvis

Srpska atletičara Angelina Topić prvakinja je Balkana u skoku uvis, preskočivši 193 centimetra u grčkom Volosu.

Dan nakon 20. rođendana, Angelina Topić je došla do nove medalje u seniorskoj konkurenciji.

Pobijedila je na prvenstvu Balkana u Volosu preskakanjem letvice na 193 centimetra iz prvog pokušaja, što nije pošto za rukom glavnoj konkurentkinji Crnogorki Mariji Vuković.

Da podsjetimo, nedavno je Topićeva postala evropska prvakinja u konkurenciji mlađih seniorki. Zanimljivo, zlato u Volosu je osvojila dan nakon 20. rođendana.

Ovo je sedma medalja za srpske atletičare na Prvenstvu Balkana.

Nastavi čitati

Sport

Vanja Milinković-Savić prelazi u Napoli za 21 MILION EVRA!

Vanja Milinković-Savić će uskoro pojačati ekipu Napolija.

Kako je objavio Fabricio Romano, Torino je konačno pristao na ponudu italijanskog šampiona, te će se srpski čuvar mreže pridružiti timu koji predvodio Antonio Konte, prenosi b.92.

Upravo je temperamentni stručnjak insistirao na dolasku Milinković-Savića, a na kraju mu je ispunjena velika želja.

I sam golman nije htio da ide nigdje drugdje osim u Napoli, pošto je za njega bio zagrizao i Lids, ali je odbio da se preseli u Premijer ligu.

Torino će zaraditi 21.000.000 evra, a klub iz Napulja će novac isplaćivati u naredne četiri godine.

Nastavi čitati

Aktuelno