Connect with us

Banjaluka

“DOŠLI PUNI PREDRASUDA, ODLAZIMO PUNI LIPIH UTISAKA”! Dalmatinka opisala kako ju je Banjaluka oborila s nogu!

Banjaluka već godinama važi za grad otvorenog srca, ali reakcije turista koji je posjete prvi put uvijek uspiju da nasmiju i raznježe javnost. Upravo to se desilo u jednom emotivnom i iskrenom intervjuu u kojem je gošća iz Dalmacije podijelila svoje impresije nakon boravka u gradu na Vrbasu – i njene riječi su pun pogodak!

Na pitanje novinara kako joj se čini Banjaluka, ova simpatična gospođa je odgovorila rečenicom koja ruši sve barijere:

“Pa ovako, mi smo to razgovarali i rekli da smo došli puni predrasuda, a idemo puni utisaka… ali lipih utisaka!”

Ona se otvoreno osvrnula na to kako mediji i politička situacija često kreiraju lažnu sliku o gradovima i ljudima prije nego što ih uopšte upoznamo.

“Znate, imate nekakvu predodžbu, idete negdje… pa priča se ovo, pa priča se ono, znate i sami koliki je uticaj politike. Ali na kraju shvatite da smo svi ljudi normalni”, dodala je kroz osmjeh, naglašavajući da je ljudska toplina ono što briše sve nametnute granice.

Četiri komplimenta koja su oduševila Banjalučane
Kada je riječ o samom gradu, gošća iz Hrvatske nije štedjela riječi hvale. Za nju i njeno društvo, Banjaluka je bila jedno potpuno i apsolutno iznenađenje, a izdvojila je nekoliko ključnih stvari koje su ih fascinirale:

Grad kulture: Bogat sadržaj i kulturna scena ostavili su snažan utisak.

Izuzetno zelen grad: Banjalučke aleje i parkovi opravdali su svoju čuvenu titulu.

Čist grad: Urednost i čistoća ulica nisu prošli neopaženo.

Gostoljubiv grad: Ono najvažnije – domaćinski mentalitet i srdačnost ljudi.

Za kraj, gospođa je uz široki osmijeh zaključila ono što su svi u njenom društvu osjetili: “Apsolutno smo svi iznenađeni!”

Ovakve priče su najbolja razglednica koju Banjaluka može poslati u region – dokaz da su gostoprimstvo, dobra hrana, zelenilo i čisto srce njenih građana najbolji adut protiv svih predrasuda.

Banjaluka24

Banjaluka

OD DANAS NOVE LINIJE I TERMINI: Na snazi ljetni red vožnje u javnom prevozu

Iz Odsjeka za javni prevoz podsjećaju građane da će od danas, 15. juna na snazi biti ljetni režim održavanja redova vožnje u javnom prevozu, koji se primjenjuje završetkom školske godine i početkom sezone godišnjih odmora.

Ovaj red vožnje, koji počinje sutra, 15. juna i traje do 31. avgusta, prilagođen je smanjenim prevoznim potrebama tokom ljetnjeg perioda i podrazumijeva samo manje korekcije polazaka na određenim linijama.

Organizacija sistema javnog prevoza putnika funkcioniše sa dva režima održavanja reda vožnje, i to zimskim i ljetnjim, ljetnji red vožnje možete pogledati OVDJE. 

Nastavi čitati

Banjaluka

DRINIĆ SA MJEŠTANIMA JAGARA: Važno je da radimo i rješavamo probleme (FOTO)

Danas sam boravio u Jagarama, gdje sam obišao domaćinstva i razgovarao sa mještanima od vrata do vrata. Zahvalili su na realizovanim projektima, posebno na izgradnji vodovoda.

Napisao je ovo Nebojša Drinić, odbornik u Banjaluci i generalni sekretar PSS-a.

 

 

-Posla ima još mnogo, ali je važno da se kontinuirano radi i rješavaju problemi jedan po jedan. Raduje činjenica da su ljudi nakon više od 30 godina dobili uredno vodosnabdijevanje, što je značajno unaprijedilo uslove života u ovom kraju. Danas Jagare, koje se nadovezuju na Trešnjik, sve više dobijaju turistički potencijal – raste broj vikendica i stambenih objekata, a dio ranije izgrađenih kuća je legalizovan. Nastavljamo sa ulaganjima i razvojem lokalne infrastrukture, s ciljem da ovaj kraj ostane živ, funkcionalan i sve privlačniji za život i razvoj seoskog turizma – zaključio je on.

Sa Drinićem u Jagarama bio je i Igor Maksić, odbornik u Banjaluci.

Nastavi čitati

Banjaluka

POČINJE TROTOART Banjaluka od sutra postaje najveća pozornica pod otvorenim nebom

Pripreme za još jedno izdanje Festivala uličnih zabavljača „TrotoArt“ su u završnoj fazi, a Banjaluka je spremna da već od sutra, 15. juna ponovo postane grad umjetnosti, kreativnosti, dobre energije i nezaboravnih uličnih spektakala.

Pridružite se svečanom otvaranju festivala, koje je zakazano sutra u 18.00 časova ispred Kuće Milanovića, nakon čega će uslijediti veliki defile učesnika kroz grad, obilazak festivalskih punktova, te spektakularan večernji program.

Kako je istakla projekt menadžer Grada Milada Šukalo, pred nama je najveće i najsadržajnije izdanje festivala do sada.

– Sve je spremno za početak još jednog „TrotoArta“. Ove godine festival će trajati sedam dana, a program će biti realizovan na osam lokacija širom grada. Već prve večeri očekuje nas koncert Gradskog tamburaškog orkestra, umjetničke instalacije i animacije na Trgu Krajine, a potom i nastup izuzetnog benda koji nam dolazi iz Velike Britanije. I to je samo početak sedmice ispunjene vrhunskim sadržajima – kazala je Šukalo.

Prema njenim riječima tokom sedam festivalskih dana ulice odnosno do 21. juna, trgovi, parkovi i šetališta grada na Vrbasu biće ispunjeni muzikom, plesom, performansima, umjetničkim instalacijama i brojnim sadržajima za sve generacije, dok će više od 500 domaćih i međunarodnih izvođača stvoriti jedinstvenu atmosferu po kojoj je „TrotoArt“ postao prepoznatljiv daleko izvan granica Banjaluke.

-Pored večernjih programa, tokom čitavog festivala na različitim lokacijama u gradu biće organizovani koncerti, ulični nastupi i kreativne radionice za najmlađe. Pozivam sve naše sugrađane, ali i brojne goste koji će ovih dana boraviti u Banjoj Luci, da budu dio festivala od prvog do posljednjeg dana. Iskoristite svaki dan da uživate, jer vas na ulicama Banje Luke svakog festivalskog dana očekuju novi sadržaji, novi umjetnici i nova iznenađenja. Uvjerena sam da će svako pronaći nešto za sebe – naglasila je projekt menadžer Grada.

Ona je još jednom podsjetila da je „TrotoArt“ danas mnogo više od festivala.

– Za kratko vrijeme postali smo jedna od najprepoznatljivijih manifestacija ovog tipa u regionu. Svake godine bilježimo sve veći broj posjetilaca i turista, a Banja Luka tih dana dobija jednu posebnu energiju i atmosferu koja se ne može doživjeti nigdje drugo. Ponosni smo sšto iz godine u godinu rastemo, a činjenica da će ove godine nastupiti gotovo 500 izvođača najbolje govori o tome koliko je ovaj festival postao značajan i prepoznatljiv – rekla je Šukalo.

Podsjećamo, od ponedjeljka, 15. juna Banjaluka ponovo postaje velika pozornica pod otvorenim nebom, a njene ulice mjesto susreta umjetnosti, stvaralaštva i ljudi iz različitih krajeva svijeta, potvrđujući još jednom status grada festivala, kulture i dobrih događaja.

Nastavi čitati

Aktuelno