Connect with us

Hronika

EVAKUACIJA STANOVNIŠTVA: Kordić tvrdi da je požar na deponiji Uborak podmetnut

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić rekao je da je naređena evakuacija stanovništva u blizini mostarske deponije Uborak te da je požar podmetnut.

Kordić je nakon sjednice Kriznog štaba Grada Mostara naglasio da će građani biti smješteni u prihvati centar Salakovac.

Požar se ponovo aktivirao i prijeti naseljima
Podsjećamo, požar na mostarskoj deponiji Uborak jutros, 24. juna, opet se aktivirao i sada vatra prijeti i okolnim naseljima.

Iz Vatrogasne brigade dodaju da je na terenu dovoljan broj vatrogasaca i vatrogasnih vozila. Na požarištu su tokom noći i jutra dežurala dva vozila i sedam vatrogasaca, a u Mostaru se još osjeti miris dima.

Šta gradonačelnik tvrdi o uzroku požara?
Kordić tvrdi da je požar na mostarskoj deponiji u utorak naveče podmetnut.

Gradonačelnik grada na Neretvi pozvao je tužilaštvo i MUP da se uključe u istragu ovog slučaja.

“Mi smo sada naredili evakuaciju tog dijela stanovništva iz sigurnosnih razloga, a dodatno predstavlja problem to što se tu nalazi i spremnik za gorivo. Vatrogasci su gore na licu mjesta i pokušavaju riješiti tu novonastalu situaciju”, istakao je gradonačelnik Mostara i naglasio:

“Ponovit ću, požar je podmetnut.”

Šta pokazuju informacije sa terena?
Navodi kako informacije s terena govore da su se neke osobe “čitavu noć kretale po deponiji”. Naglašava da je situacija u gradu teška te da se slučaj politizuje i da sve ide preko leđa građana.

“Građani se koriste u političke svrhe. Nemoguće je šta se radi”, rekao je Kordić govoreći o novoj blokadi lokacije koju je štab odredio kao pretovarno mjesto s kojeg se odvozi smeće iz grada na deponije u druge dijelove BiH.

Kada je izbio požar na deponiji Uborak?
Podsjećamo, požar na deponiji Uborak izbio je u ponedjeljak, 22. juna, a juče je stavljen pod kontrolu zatrpavanjem deponije zemljom.

Hronika

„OTKINUĆU TI GLAVU!“ Horor u kafiću završio optužnicom: Jezive prijetnje supruzi pred zapanjenim gostima!

Okružno javno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv M. Đ. iz Trebinja zbog sumnje da je 3. jula ove godine u ugostiteljskom objektu u Starom gradu u Trebinju počinio krivično djelo nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici.

Prema navodima optužnice, incident se dogodio oko 19.30 časova, dok je njegova supruga M. Đ. sjedila u bašti lokala sa prijateljicom.

Tužilaštvo navodi da je M. Đ. sa susjednog stola najprije dozivao suprugu imenom, govoreći joj da se “ne pravi luda” i da “izmjeri maloj temperaturu”. Zaprijetio da će joj “otkinuti glavu” i “sasuti kolu za vrat”

Kako nije reagovala, navodno joj je rekao da “popije taj sok i gubi se kući”, nakon čega joj je, prema optužnici, zaprijetio riječima da će joj “otkinuti glavu” i “sasuti kolu za vrat”.

U optužnici se dalje navodi da se desetak minuta kasnije, njegovo društvo sa kojim je sjedio razišlo.

Polio ženu sokom

Optuženi je, kako je navedeno, prišao njenom stolu i polio je koka-kolom.

Nakon toga je, prema istim navodima, oštećena pocijepala njegovu majicu, a potom zajedno sa prijateljicom otišla u Policijsku stanicu Trebinje, gdje je prijavila događaj.

Tužilaštvo smatra da je osumnjičeni takvim ponašanjem drskim i bezobzirnim postupanjem ugrozio spokojstvo člana svoje porodice, zbog čega je protiv njega podignuta optužnica.

Nastavi čitati

Hronika

OPLJAČKAO SUD U KOJEM JE RADIO! Optužen referent Sead Bublin – iz sefa odnio 196.729 KM i lažirao papire!

Tužilaštvo BiH podiglo je optužnicu protiv radnika Suda BiH Seada Bublina (32) koji se tereti da je nezakonito prisvojio 196.729 KM.

Bublin, koji se nalazi u pritvoru, tereti se da je od početka 2024. godine do 14. aprila ove godine, obavljajući poslove referenta specijaliste za izvršenje krivičnih sankcija i evidenciju privremeno oduzetih predmeta u Sudu BiH, nezakonito iz više krivičnih predmeta prisvajao novac u različitim valutama u ukupnom iznosu od 196.729 KM, za koji iznos je pričinio štetu Sudu BiH.

On se tereti i da je tokom 2024. godine u dva navrata falsifikovao isprave sa ciljem da prikrije prisvajanje ovog novca, saopšteno je iz Tužilaštva BiH.

Optuženi se tereti da je počinio krivično djelo pronevjera u službi, te krivično djelo falsifikovanje isprave.

Nastavi čitati

Hronika

JEZIV PRONALAZAK U LAKTAŠIMA! U dvorištu porodične kuće nađeno djelimično ugljenisano tijelo starice!

Tijelo žene R.S. (74) iz Laktaša pronađeno je juče u dvorištu njene porodične kuće u Laktašima i u toku je rad na utvrđivanju okolnosti pod kojima je stradala.

Kako saznaje ATV tijelo je pronađeno djelimično ugljenisano, usljed požara, ali još nije poznato da li u cijelom slučaju ima elemenata krivičnog djela.

”Na području Laktaša juče je oko 22 časa u dvorištu porodične kuće pronađeno beživotno tijelo R.S, rođena 1952. godine”, saopštilo je Okružno javno tužilaštvo u Banjaluci. Kako navode uviđaj na licu mjesta obavio je dežurni tužilac OJT Banjaluka i policijski službenici PS Laktaši.

”Radi utvrđivanja tačnog vremena i uzroka smrti tužilac je naložio da se izvrši obdukcija beživotnog tijela koja će biti obavljena u Zavodu za sudsku medicinu Republike Srpske, a naloženo je i preduzimanje mjera i radnji radi utvrđivanja svih okolnosti događaja”, navode u tužilaštvu.

Nastavi čitati

Aktuelno