Hronika
GODINU DANA ZATVORA: Uzimao novac od vozača za kazne, PA POLA PRISVAJAO SEBI

Policajac Edin Valagić pravosnažno je osuđen na jednogodišnju kaznu zatvora, jer je tokom obavljanja radnih zadataka na ulicama Kantona Sarajevo zaustavljao vozila sa stranim registarskim tablicama i uzimao novac od vozača, a da im nije dao mogućnost da plate 50 odsto kazne u roku od osam dana.
Valagić je potom pola novca uzimao sebi, a drugom polovinom iznosa je uplaćivao kazne u ime vozača koje je kažnjavao.
– Nakon prihvatanja sporazuma o priznanju krivice, Opštinski sud u Sarajevu proglasio je krivim Velagića, zbog krivičnog djela zloupotreba položaja ili ovlaštenja i krivičnog djela primanje dara ili drugih oblika koristi – saopšteno je iz Tužilaštva Kantona Sarajevo.
Velagić, koji je uhapšen u akciji “Sparta”, osuđen je i zbog toga što je od vozača koji bi počinili saobraćajni prekršaj uzimao novac kako im ne bi pisao prekršajne naloge.
Opštinski sud u Sarajevu je Velagiću presudom izrekao i zabranu obavljanja poslova policijskog službenika u svim agencijama za sprovođenje zakona u Federaciji BiH u trajanju od pet godina, računajući od pravnosnažnosti presude, kao i oduzimanje pribavljene imovinske koristi.
Tri policijska službenika MUP Kantona Sarajevo uhapšena su u januaru u akciji kodnog naziva “Sparta” zbog krivičnih djela zloupotreba položaja ili ovlaštenja i primanje dara i drugih oblika koristi.
Hronika
POLICIJA TRAŽI LOPOVE! Opljačkali objekat Lutrije BiH pa pobjegli u nepoznatom pravcu

Pripadnici Policijske uprave Mostar juče u 17.15 su obaviješteni da je u objektu Lutrije BiH u Ulici kralja Tomislava izvedena krađa.
“Odmah su na lice mjesta izašli pripadnici policije koji su zatekli radnicu koja je izjavila da su dva maskirana nepoznata lica ušla u objekat i od nje tražila da im preda novac, što je i uradila”, naveli su iz MUP-a HNK.
Nakon toga lopovi su pobjegli u nepoznatom pravcu.
“Upoznate su sve policijske patrole na terenu te su preduzete potrebne mjere i radnje”, naveli su iz MUP-a HNK.
Hronika
POLICIJA REAGOVALA ODMAH! Banjalučanin iz parkiranog auta izvukao sjekiru, uznemirio prolaznike!

Pripadnici Policijske uprave Banjaluka uručili su juče prekršajni nalog M.D. iz Banjaluke, osumnjičenog da je iz vozila izvadio sjekiru, što je uznemirilo prolaznike.
Kaznili su ga zbog prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru.
“Policajci su istog dana oko 2.15 u Banjaluci uočili to lice koje je iz parkiranog vozila izvadilo metalnu sjekiru, kojom prilikom je kod prolaznika izazvalo osjećaj uznemirenosti. Sjekira je od M.D. uz potvrdu oduzeta”, naveli su iz policije.
Hronika
HAOS U KLADIONICI! Nakon gubitka od 30 KM, čovjek nasrnuo METALNOM PALICOM

Opštinski sud u Visokom potvrdio je optužnicu protiv S.H. koja ga tereti da je u kladionici izgubio 30 maraka, a onda izvadio metalnu palicu i razbio tri televizora.
U optužnici koju je podiglo Kantonalno tužilaštvo Zeničko-dobojskog kantona navedeno je da se to desilo 27. februara ove godine nakon 21 sat.
“Došao je u sportsku kladionicu, gdje je igrao igre na sreću, da bi nakon pola sata igre izgubio 30 KM, pa kada mu je radnica prišla i rekla mu da je zadnji krug jer mora zatvoriti kladionicu, u tom trenutku je uzeo metalnu palicu koju je imao kod sebe i razbio tri televizora ‘Telefunken“ dimenzija 43 inča koja su bila na zidu”, navedeno je u optužnici.
Na taj način je, kako ga terete, kladionicu oštetio za oko 750 KM. “Nezavisnim novinama” je potvđeno da je S.H. već osuđivan.
-
Region1 dan ago
OGLASIO SE VUČIĆ “Maske su pale, dolazi VRIJEME ODGOVORNOSTI”
-
Region2 dana ago
OGLASIO SE VUČIĆ “Nigdje ja ne idem” (VIDEO)
-
Region3 dana ago
OGLASIO SE MUP SRBIJE o fotografiji na kojoj POLICAJAC udara ŽENU
-
Društvo2 dana ago
VOZAČI OČAJNI – kilometarske kolone na granicama, od gužvi BOLI GLAVA!
-
Društvo2 dana ago
POZOVITE 17156! Majci četvoro djece iz Banjaluke potrebna pomoć za novu šansu za život bez bola!
-
Politika1 dan ago
DRINIĆ “Tri decenije ćutali, a sada glume SAVJEST NARODA i napadaju izgradnju CENTRALNOG SPOMEN OBILJEŽJA”
-
Region1 dan ago
VUČIĆ BRUTALNO “Fakulteti su pretvoreni u SVINJCE”
-
Politika2 dana ago
Ko će SNOSITI ODGOVORNOST? Slučaj „Vijadukt“ pao u zaborav