Connect with us

Sport

GORANE, ŠTA SE SMIJEŠ!? Novak cijeli turnir URLAO na Hrvata, pa podigao trofej: Hoćeš li mi ikada oprostiti?

Najbolji teniser svih vremena govorio je o najvećoj pobjedi u svojoj karijeri!

Najbolji teniser svijeta osvojio je titulu u Australiji. Novak Đoković se vratio u Melburn, nakon što je prošle godine deportovan iz Australije, a na svom omiljenom teniskom terenu osvojio je 10. Australijan open i 22. grend slem titulu. Odmah nakon pobjede zaplakao je pred voljenima i cijelim svetom, a onda i prihvatio pehar za koji se mnogo borio.

Dok je Stefanos Cicipas pričao o najvećem teniseru svih vremena, Novak je hvalio mlađeg kolegu, pominjao Srbiju i Grčku, a zatim i otkrio da je pobjeda na ovom turniru najveća u njegovoj karijeri. Predugo je čekao na priliku da u Melburnu stigne do 10. grend slem trofeja, a sada je

“Dobro veče svima, prvo moram da kažem da sam stvarno dirnut riječima Stefanosa Cicipasa. Mnogo ti hvala na poštovanju i lijepim riječima koje veoma cijenim. Mogli bismo da se složimo da smo veliki rivali na terenu, ali da to ne znači da ne treba da se poštujemo. Ja priznajem tvoj trud i napor, sve što si pokazao na turniru. Ovo nije tvoje posljednje grend slem finale, imaš mnogo više vremena od mene. Volio bih da čestitam tvom timu i tvojoj porodici, znam koliko vrijeme provodite u pokušaju da postaneš bolji teniser. Rekao sam prije nekoliko dana da si jedan od najzanimljivijih momaka na turu”, počeo je Novak Đoković.

Tokom ceremonije se Novak dotakao i svog tima, koji često trpi tokom njegovih mečeva. U toku finalnog susreta raspravljao se sa Goranom Ivaniševićem, kojeg je posebno istakao. “Kakvo je ovo putovanje bilo za porodicu, tim i mene. Ne znam odakle bih počeo. Znam da me svi vi ljudi tolerišete, neke od najgorih strana mojeg karaktera. Zašto se smiješ, Gorane? Ne znam da li ćeš mi oprostiti šta sam sve radio ove godine. Ovaj trofej je vaš koliko i moj”, dodao je Novak.

Prethodne godine Đoković nije igrao zbog velikog skandala – možda i najvećeg u istoriji tenisa – a i sada su stizali udari sa raznih strana. Novakov otac Srđan našao se u centru pažnje, porodica je morala da brine o stvarima koje nisu vezane za tenis, a Novak je i pored toga ostao fokusiran!

“Ovo je bio najizazovniji turnir koji sam igrao u životu. Nisam igrao prošle godine i sada sam se vratio. Htio bih da se zahvalim svima koji su učinili da se osjećam lagodno. Postoji razlog zašto igram najbolji tenis u karijeri i to pred Rodom Lejverom. Hvala vam što ste ovdje, gospodine. Znam da je ovo dugačak govor, ali ostanite još malo. Samo porodica i ja znamo šta smo sve prošli. Ovo je najveća pobjeda u mom životu s obzirom na okolnosti. Znam da je bio rekordan broj publike, hvala svima koji su ovo učinili najboljim turnirom na svijetu. Vidimo se”, izjavio je Đoković koji će očigledno doći i po 11. trofej u Melburnu!

Sport

ISTORIJSKI UGOVOR O KOM PRIČA ČITAV SVIJET! Nikola Jokić pred potpisom života

Nikola Jokić će naredne sezone da dobije od Denvera ugovor vrijedan čak 359,5 miliona dolara što je najveći ugovor ikada u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu.

Nikola Jokić dobija najveći ugovor u istoriji NBA lige. Postoji jasan razlog zbog kog je odlučio da ne stavi paraf na produžetak saradnje ove godine, već da čeka sljedeću. Razlika je u desetinama miliona dolara i čeka ga 359,5 miliona dolara.

Novinar Bobi Marks koji je specijalista za finansije u NBA ligi je potvrdio da se Jokiću naredne godine pruža šansa da potpiše najveći ugovor ikada od skoro 360 miliona dolara, zvuči nestvarno, ali je tako.
Ukoliko potpiše ugovor, to znači da će samo od ugovora i terena zaraditi 724 miliona dolara. Ne računajući reklame, sponzore i sve što dolazi sa tim.Koliko je Jokić do sada zaradio? Nikola je do sada od Denvera inkasirao 304.984,295 dolara. U to ne ulazi ugovor od 59 miliona koji važi za sljedeću sezonu (2026/27), kao ni 62.841,702 dolara koje prima za sezonu 2027/28 za koju ima igračku opciju. Dakle, tada bi se on pitao da li želi produžetak saradnje ili ne.

Šta je Jokić rekao o novom ugovoru?

Poslije pobjede protiv Bosne i Hercegovine u Beogradu je jedno od pitanja za Jokića bilo baš oko novog ugovora. Tada je stavio dodatni pritisak na upravu kluba.
“Moja ideja i želja je da ostanem u Denveru zauvijek. Vjerovatno ću potpisati sljedeće godine. Zbog toga je, striktno biznis. Moja želja je da do kraja života igram u Denveru, na njima je da li će da mi ponude ili neće”, rekao je Jokić.

Šta se dešava u Denveru?

Odluka Jokića da ne potpiše ugovor sada je stavila i dodatni pritisak na čelnike kluba. Prosto, želi da im stavi do znanja da moraju da budu aktivniji i da naprave dovoljno dobar tim koji može da se bori za titulu u NBA ligi.

Produžili su ugovor sa Spenserom Džounsom (dvije godine, 12 miliona dolara) i sada se čeka konačna odluka oko Pejtona Votsona. On navodno traži najmanje 23 miliona dolara po sezoni, dok je ponuda Nagetsa između 16 i 18 miliona. Razlika nije mala, drugi timovi su zainteresovani i čekaju šansu. Ako se dogovore sa njim, jasno je da bi zbog poreza na luksuz morali da trejduju nekog od nosilaca igre – Džamala Mareja, Erona Gordona ili Kema Džonsona… piše Mondo.

Nastavi čitati

Sport

BORAC DOBIO RIVALA: Evo ko naredne sedmice stiže u Banjaluku!

Fudbaleri Borca saznali su protivnika u trećoj rundi kvalifikacija Lige konferencije.

Bh. šampionu će na putu do plej-ofa najmlađenjeg evropskog takmičenja stajati bjeloruski ML Vitebsk.

Bjeloruski predstavnik je u dvomeču drugog pretkola bio bolji od Sutjeske iz Nikišića sa ukupnih 5:1. Nakon sigurnih 3:0 u Mađarskoj gdje Vitebsk igra evropske utakmice, večeras je u Nikšiću tim iz Bjelorusije slavio sa 2:1 (Kontsevoj 6, Diabate 90 – Tošković 84).

Prva utakmica između Borca i Vitebska igra se 6. avgusta na Gradskom stadionu, dok je revanš sedam dana kasnije u Mađarskoj. Inače, ML Vitebks je trenutno drugoplasirana ekipa bjeloruskog šampionata (31 bod), nalazi se odmah iza vodećeg Dinamo iz Minska (33).

Nezavisne

Nastavi čitati

Sport

MILIONSKA PONUDA ZA ĐOKOVIĆA: Bogati Arapi krenuli po Novaka, uslijedio ekspresan odgovor

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, po treći put uzastopno biće dio egzibicionog turnira u Saudijskoj Arabiji pod nazivom “Six Kings Slam”.

Ova teniska egzibicija održava se od 2024. godine, a obje dosadašnje titule osvojio je Janik Siner, nakon što je u finalima pobjeđivao Karlosa Alkaraza.

I ove godine Rijad će biti domaćin turnira na kojem će nastupiti najveće svjetske teniske zvijezde, a potvrđeno je učešće Đokovića, Sinera i Alkaraza.

Pored njih, mjesto na prestižnom turniru izborili su Aleksander Zverev, Tejlor Fric i Aleks de Minor.

Turnir u oktobru

“Six Kings Slam” biće održan 21, 22. i 24. oktobra ove godine.

Novak je na društvenim mrežama potvrdio svoje učešće i najavio spektakl koji će prenositi Netflix.

Ujedno se zahvalio Turkiju Alalšiku, glavnom čovjeku ovog turnira, na pozivu da i ove godine bude dio egzibicije.

Proteklih godina teniseri su samo za učešće dobijali 1,5 miliona dolara, dok je nagrada za pobjednika iznosila čak šest miliona dolara..

Siner ga oba puta zaustavio u polufinalu

Đoković je prethodne dvije godine gubio u polufinalima ove egzibicije, a oba puta bolji je bio Janik Siner., prenosi Nova.rs

Ipak, 2024. godine savladao je Rafaela Nadala u meču za treće mjesto, dok je prošle godine predao duel za bronzu Tejloru Fricu.

Zanimljivo je da se Karlos Alkaraz još nije u potpunosti oporavio od povrede ručnog zgloba, ali je njegovo učešće na turniru u Saudijskoj Arabiji ipak potvrđeno. Na glavnom promotivnom posteru upravo su Alkaraz i Đoković u prvom planu.

Pratite nas na:ViberFacebookInstagra
Nastavi čitati

Aktuelno