Connect with us

Društvo

GORIVO U SRPSKOJ DUGO NIJE BILO JEFTINIJE: Pogledajte nove cijene

Cijena dizela u Republici Srpskoj konačno je pala ispod tri marke, a najniža trenutno je na jednoj benzinskoj pumpi u Šamcu gdje litar ovog goriva košta 2,93 KM.

Najniža cijena u Banjaluci trenutno je 3,02 KM, dok je na području Bijeljine najjeftiniji dizel 2,99 KM.

Trend padanja cijena nafte na svjetskom tržištu traje mjesec dana unazad, a od tada je, doduše, stidljivo, počelo i pojeftinjenje dizela kod nas.

Kako je prije dva dana najavljeno, cijene goriva i dalje će padati i to za 35 do 40 feninga, a već danas imamo prvo olakšanje za budžete građana.

U Federaciji BiH su cijene dizela takođe pale, a najjeftiniji je u Travniku 3,01 KM, koliko je i na jednoj pumpi u Mostaru. Najjeftiniji dizel u Sarajevu košta 3,01 KM.

Cijene supera u Srpskoj najniže su opet u Šamcu i Bijeljini, 2,80 KM, dok su u gradovima poput Banjaluke i Trebinja 2,86 KM.

Izvor: Capital

Društvo

POZNATI DATUM I RUTA! Objavljeni detalji posljednjeg ispraćaja Halida Bešlića

Posljednji ispraćaj Halida Bešlića je u ponedjeljak 13. oktobra i danas su objavljeni detalji kuda će se kretati povorka.

“Povorka sa vozilom, u kojem će biti tijelo Halida Bešlića, poslije klanjanja dženaze u Begovoj džamiji kretaće se kroz Ferhadiju, a na glavnu ulicu će se uključiti kod Vječne vatre”, saopšteno je danas 10. oktobra iz menadžmenta Halida Bešlića.

Dodaju da će tužna povorka ići će dalje prema Barama i svi građani koji žele da se oproste od Halida Bešlića moći će to učiniti

Dženaza-namaz Halida Bešlića klanjaće se u ponedjeljak, 13. oktobra, poslije podne namaza u 13.30 u haremu Gazi Husrev-begove džamije u Sarajevu, a ukop će se obaviti u 15 sati na Gradskom mezarju Bare.

Tevhid Halidu Bešliću proučit će se u ponedjeljak poslije ikindije-namaza u 16 časova u Gazi Husrev-begovoj džamiji.

Nastavi čitati

Društvo

“SVE SAM STEKAO ZBOG NJIH!” Evo kome je Halid Bešlić u testamentu sve ostavio!

Karijera legendarnog pjevača Halida Bešlića, koji je preminuo 7. oktobra u 72. godini, trajala je više od četiri decenije. Osim što je iza sebe ostavio na stotine vanvremenskih pesama, humanitarnih donacija i divnih uspomena, domaći mediji uspjeli su da saznaju kome pripada sve što je Bešlić stekao za života.

Kako kažu njegove komšije za Republiku, Halid je ostavio testament u kom svu imovinu ostavlja jednoj osobi.

“Ja mislim da je on to sve ostavio Sejdi, ali da će se ona toga odreći ili se već odrekla u korist sina Dina. Oni su toliko divna porodica, tu nikad nije bilo drame, skandala, znalo se da bi Halid sve dao za porodicu. On je jednom i govorio da je on za života prošao sve i video sve, a da sada sve radi za svoje unučiće jer su mu oni bili centar sveta”, rekla je komšinica za Republiku.

“Znate, Halid je često govorio da mu slava ništa ne znači ako ne zna da su mu žena i dete dobro. Govorio je da sve što je stekao, stekao je zbog njih, da njih obezbedi. Nije jurio luksuz, voleo je mir, porodicu, roštilj u dvorištu i unuke, koji mu trče u zagrljaj. Kad sam čula da je sve ostavio njima i da se supruga odrekla svega u korist Dina, pa to je samo potvrda onoga što smo noga što smo svi znali: njih troje su disali kao jedno”, istakla je komšinica.

Halid Bešlić je iza sebe ostavio suprugu Sejdu, sina Dina i unučiće. Njegov jedinac je jedva smogao snage i na društvenim mrežama se oprostio od oca.

“Dragi moj tata, voleo bih svašta nešto napisati, ali nemam snage za to. Samo znam da ćeš puno faliti ovoj ekipi na slici, a pogotovu tvojoj Lamiji i tvom Belminu”, napisao je uz porodičnu fotografiju i dodao:

“Volimo te puno i znaj da te nikada nećemo izneveriti. S ponosom ću nositi tvoje prezime i breme koje si mi ostavio. Tvoj Dino”.

Halid nikad nije voleo da ističe svoj privatni život, niti da se hvali bogatstvom koje je stekao. Imao je želju da ga pamte kao dobrog čoveka, a ne kao dobrog pjevača, a o sudnjem danu nije ni razmišljao.

“Ja sam, inače, čovek koji je zadovoljan svojim životom i imam običaj sam sa sobom da pričam i kažem: „Pa, naživeo sam se, lepo mi je bilo, šta„. Sutra da umrem ne bojim se, ne razmišljam o tome i nisam u toj fazi. Pa šta Bog da biće, ne može drugačije. Svi smo mi negde zapisani”, govorio je Halid za Nova BiH.

Nastavi čitati

Društvo

VREMENSKA PROGNOZA! Očekuje nas pravi jesenji dan, temperatura do 24 stepena

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH (FBiH) sutra se očekuje promjenljivo oblačno i uglavnom suvo vrijeme, uz dnevnu temperaturu vazduha 24 stepena Celzijusova.

Jutro će biti oblačno, na istoku i dalje slaba kiša, a u ostalim predjelima suvo, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Tokom dana promjenljivo oblačno i uglavnom suvo uz sunčane periode, na istoku ostaje oblačnije i svježije uz slabu kišu ponegde, a na jugu pretežno sunčano, ali i vjetrovito.

Jutarnja temperatura vazduha biće od osam do 13, u višim predjelima od pet stepeni, a dnevna od 14 na istoku do 21 na sjeveru, na jugu do 24, u višim krajevima od 10 stepeni Celzijusovih.

Na jugu i jugozapadu duvaće slaba do umjerena bura, a u ostatku zemlje slab sjeverni i sjeverozapadni vjetar, saopšteno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda.

Temperatura vazduha izmjerena u 14 časova: Kalinovik i Han Pijesak 12, Čemerno, Sokolac i Sarajevo 14, Kneževo, Gacko i Srebrenica 16, Foča i Rudo 17, Zvornik 18, Mrkonjić Grad i Livno 19, Bijeljina, Doboj, Višegrad, Srbac, Šipovo, Drvar, Zenica, Bugojno i Jajce 20, Novi Grad i Sanski Most 21, Banjaluka 22, Trebinje i Bileća 24, te Mostar 25 stepeni Celzijusovih.

Nastavi čitati

Aktuelno