Banjaluka
GRAD NA VRBASU PUNOVO BLISTA! Danas počinje “Banjaluka open”
Nakon spektakularnog turnira “Srpska open“ pred ljubiteljima tenisa u Banjaluci je novi spektakl.
Danas počinje tradicionalni “Banjaluka open”, veoma jaki Čelendžer turnir, koji će ove godine ugostiti mnoga poznata imena.
Banjalučki čelendžer već godinama spada u najkvalitetniji turnir na bh. tlu. Organizatori su se i ove godine pobrinuli da dovedu respektabilna imena i može se reći da će ovogodišnji biti jedan od najjačih do sada. Prvi nositelji su trebali biti Sebastijan Baez i Albert Ramos Vinolas, koji su otkazali učešće, ali bez obzira to Banjalučani će moći uživati u kvalitetnom tenisu.
Prvi nositelj će biti Fabijan Marožan. Mađar koji je trenutno 89. igrač svijeta u Banjaluci ujedno i brani titulu osvojenu prošle godine. On je prošlogodišnjem finalu savladao bh. tenisera Damira Džumhura. Žrijebom je odlučeno da Marožan u odbranu naslova kreće protiv Norvežanina srpskog porijekla Viktora Đurasovića. S druge stane, Džumhur (ATP, 172) će u prvom kolu igrati protiv Australca Marka Polmansa.
Drugi nositelj je Italijan Marko Čekinato. Dobro poznati Italijan koji je podsjetimo bio polufinalista Rolan Garosa iz 2018. godine je dobio pozivnicu za turnir. Trenutno zauzima 108. mjesto, a rival će mu biti Dragoš Nikola Madaraš, švedski teniser rumunskog porijekla. Treći “kosturaš” je Slovak Aleks Molčan (120.), polufinalista aprilskog Srpska opena, kojeg u prvom kolu čeka jedan od kvalifikanata, kao i četvrtog nosioca, takođe dobro poznatog Francuza Benou Pera (126).
Jednu specijalnu pozivnicu organizatora dobio je mladi teniser iz Doboja Andrej Nedić (684.), koji će za protivnika u prvom kolu imati Španca Havijera Baranka Kosana (328.). Priliku da se plasiraju u glavni dio žrijeba imali su Mirza Bašić i Aldin Šetkić, koji su juče trebali da igraju kvalifikacije. Turnir će trajati do 13. avgusta, a pobjedniku će pripasti 100 ATP bodova.
Ono što je zanimljivo da ćemo u Banjaluci vidjeti i jednog grend slem šampiona. Radi se o Nenadu Zimonjiću koji je potvrdio igranje u dubl konkurenciji. Osvajač Dejvis kupa sa reprezentacijom Srbije će igrati u paru sa Aldinom Šetkićem, a njihovi protivnici u prvom kolu biće dubl iz BiH Nermin Fatić i Mirza Bašić.
Podsjetimo, banjalučki Čelendžder su u prošlosti osvajali Juan Manuel Serendulo, Talon Grikspor (danas 37. na ATP listi), Dušan Lajović, Viktor Troicki, Aljež Bedene, Viktor Hanesku…
Banjaluka
EKONOMSKI GENOCID NAD BANJALUKOM: Kresojević traži intervenciju Ministarstva
Narodni poslanik PDP-a i član Sigurne Srpske, Bojan Kresojević pozvao je Ministarstvo uprave i lokalne samouprave Republike Srpske i ministarku Senku Jujić da hitno izvrše nadzor i preduzmu privremene mjere u vezi sa višemjesečnom blokadom rada Skupštine grada Banja Luka.
– Već godinama gledamo istu praksu, predsjednik Skupštine grada i skupštinska većina, predvođena SNSD-om, suprotno zakonu blokiraju rad lokalnog parlamenta. Ministarstvo uprave i lokalne samouprave ćuti, iako je po članu 103. Zakona o lokalnoj samoupravi dužno da vrši nadzor i obezbijedi nesmetano funkcionisanje skupštine grada- istakao je Kresojević
Prema njegovim riječima, predsjednik Skupštine grada Banjaluka uporno odbija da zakaže sjednice, iako je to dužan učiniti u roku od 15 dana od prijema inicijative gradonačelnika, što je propisano članom 71. stav 2. Zakona o lokalnoj samoupravi. „Materijali koje priprema gradonačelnik Draško Stanivuković ne dolaze ni do odbornika, a Skupština je ove godine održala samo jednu redovnu sjednicu. To nije politika – to je osveta Banjaluci zbog ponovnog izbora Stanivukovića za gradonačelnika“, naglasio je Kresojević.
Posljedice ove blokade su katastrofalne za građane, upozorava on:
– Potkozarske mjesne zajednice i dalje nemaju vodu;
– U 2025. godini, prvi put u istoriji grada, privrednici i preduzetnici nisu dobili subvencije;
– Sela ne dobijaju puteve, mladi ostaju bez besplatnih placeva.
– Šteta koju je nanio predsjednik Skupštine zajedno sa skupštinskom većinom veća je od svih šteta koje su svi gradonačelnici SNSD-a napravili u prethodnim mandatima. Ovo je ekonomski genocid nad Banjom Lukom, neviđena blokada razvoja koja se ne pamti ni u jednoj lokalnoj zajednici u regionu – poručio je Kresojević.
On je podsjetio da Ministarstvo uprave i lokalne samouprave već godinama „pravi se da u prostoriji ne postoji slon“, te da je vrijeme da konačno reaguje i izda upozorenje i privremene mjere. „Zbog sujete jednog čovjeka i politike koja nije zasnovana na razvoju, već na blokadi, građani trpe ogromnu štetu. Ovo mora prestati“, zaključio je narodni poslanik Bojan Kresojević.
Banjaluka
OSTALI BEZ DOMA U POŽARU Predstavnici Grada posjetili porodicu Knežević
Protekle sedmice požar je zahvatio stan petočlane porodice Knežević u Krfskoj ulici, a vatra je u samo nekoliko trenutaka progutala dobar dio onoga što su gradili godinama.
Porodicu Knežević danas su obišli i predstavnici Grada, a ovlašteni potpisnik Odjeljenja za brigu o porodici i demografiju Adriana Basara naglasila je da je Grad uvijek tu da pomogne, te je iskoristila priliku i da pozove sve druge ljude dobre volje da pomognu ovoj porodici.
-Danas se nalazimo u stanu petočlane porodice Knežević, kojima je dio stana izgorio u požaru. Na prvi pogled evidentno je da je uništen ogroman dio stana koji je sada neupotrebljiv za normalan život. Kao Odjeljenje za brigu o porodici i demografiju i u ime gradonačelnika Draška Stanivukovića potrudićemo se svim silama da omogućimo da ova porodica može da se vrati u stan, da normalno živi, jer sada su razdvojeni, što im takođe teško pada. Pozvala bih sve naše sugrađane koji mogu da pomognu ovoj porodici, a Grad će uraditi sve što je u našoj moći – kazala je Basara.
Predsjednik Komisije za procjenu šteta koje su prouzrokovane elementarnim nepogodama i drugim nesrećama na teritoriji Grada Banjaluka Bojana Rogić istakla je kako je prošle sedmice došlo je do požara u stambenom objektu u prizemlju zgrade u naselju Obilićevo, te da je požar lokalizovan zahvaljujući brzoj i efikasnoj intervenciji vatrogasaca.
-Najvažnije je u ovom trenutku istaći da nisu bili ugroženi životi vlasnika i stanara, a zahvaljujući pravovremenoj reakciji naše službe spriječeno je dalje širenje požara. Komisija za procjenu štete Grada Banjaluke i Odsjek za poslove civilne zaštite izvršiće u toku dana detaljnu procjenu nastale matrijalne štete. Kao što znate gradonačelnik je uvijek bio uz svoje građane u ovakvim situacijama, a tako će biti i sada i uz porodicu Knežević – kazala je ona.
Danijela Knežević, koja sa svojom porodicom živi u Krfsoj ulici istakla je kako je u toku noću došlo do požara.
-Probudila sam roditelje i pozvali smo vatrogasci, oni su došli jako brzo. Uzrok požara je frižider, odnosno zamrzivač, koji je još uvijek u garatnom roku i koji je bio smješten u lođi na balkanu – kazala je Danijela Knežević.
Banjaluka
DRINIĆ “20 GODINA VLAST sa SNSD-om na čelu RAZARA Republiku Srpsku”
Dvadeset godina vlast sa SNSD-om na čelu razara Republiku Srpsku s ciljem stvaranja privatne države. Кrajnje je vrijeme da se probudimo. To je dužnost svakoga od nas, jer posao koji su radili sada ulazi u posljednju fazu.
Napisao je ovo na društvenim mrežama član PSS i odbornik PDP-a u Skupštini Banjaluke, Nebojša Drinić.
– Posljednja faza znači privatizacija: Radara i MUP-a, Rudnika i TE Ugljevik, a u konačnici i cijele Elektroprivrede Republike Srpske, naveo je Drinić i dodao:
– Danas smo napravili prvi pobjednički korak. Onemogućili smo privatizaciju radara. Borba se isplati! Istrajaćemo, jer narod u nama vidi alternativu. Republikom Srpskom upravljaće narod, a oni koji su sve radili pogrešno odgovaraće. Ne smije biti nedodirljivih – naveo je on.
-
Politika1 dan ago(NE)SPOSOBNI MINISTAR! Dok je Karan vodio MUP RS presuđeni PEDOFILI POBJEGLI policiji pred nosom!
-
Hronika1 dan agoBRUTALNOM UBISTVU PRETHODILE PRIJETNJE! Djevojka bježala od ubice, on utrčao za njom u toalet hotela i ubio je
-
Hronika2 dana ago“NIJE SAV SVOJ KAD POPIJE, SA SVIMA SE POSVAĐAO ZBOG OVACA” Predsjednik mjesne zajednice otkrio detalje o čovjeku koji je ubio oca i sina u Babušnici
-
Politika2 dana agoVelika Britanija šalje vojsku u BiH, EVO ZBOG ČEGA!
-
Društvo1 dan agoNOVI UDAR NA GRAĐANE! ERS traži poskupljenje struje za 20 odsto
-
Društvo23 sata agoNESREĆA MOGLA ZAVRŠITI TRAGIČNO! Policajac spasio život Danijelu (15) iz Prijedora, SEKUNDE SU BILE U PITANJU
-
Svijet2 dana agoMAĐARSKA ĆE BLOKIRATI sve odluke EU koje eskaliraju sukob
-
Region2 dana agoVUČIĆ GRAĐANIMA “Po svaku cijenu IZBJEĆI OTIMANJE RUSKE IMOVINE u NIS-u”
