Connect with us

Banjaluka

GRADONAČELNIK NA ZBORU GRAĐANA U ČESMI! “Česma je za nas oduvijek pobjedničko naselje”

Na večerašnjem zboru građana u Česmi vladalo je veliko interesovanje, a iskazana je i ogromna podrška svim prezentovanim projektima koje će grad Banjaluka realizovati u ovoj godini.

-Česma je za nas oduvijek pobjedničko naselje, jer su priželjkivali upravo one promjene koje su dobili našim dolaskom na vlast u Banjaluci kao što su most, glavna saobraćajnica, voda, rasvjeta, ali i besplatna legalizacija, građevinske dozvole, povoljniji privatni vrtići, besplatni udžbenici, besplatni placevi i još mnogo toga, rekao je gradonačelnik Draško Stanivuković.

-Radićemo mnogo toga, te mi je drago da je odziv mještana zaista veliki, to govori da žele da čuju šta su naši planovi. Izvjesno je i realno da ćemo most u Česmi završiti u ljeto ove godine, to je maksimalna dinamika koju možemo da postignemo. Sa druge strane, očekujemo da u martu krenemo sa izgradnjom saobraćajnice. Ovo radimo sa kanalizacijom, dvostranim trotoarom, svom potrebnom infrastrukturom.Mještani imaju zahtjev da prpdužimo dionicu za 800 metara, želim pozitivno da im odgovorim na to – kazao je gradonačelnik.

Dodao je da, pored osnovnh životnih stvari, želja gradske administracije jeste da u Česmi poboljšaju kvalitet života.

-Uredićemo šetališta na ušću Vrbanje u Vrbas sa brojnim sadržajima za rekreaciju i uživanje. Gradićemo i javnu rasvjetu kroz naselje Mađir, od novog mosta u Trapistima prema Česmi. Dodatno, sa sveštenimkom smo razgovarali o potrebama crkve, a prioritet je obnova fasade i crkvene sale, te i to planiramo da obezbijedimo. Povećaćemo i broj linija kada je riječ o polascima javnog prevoza, obezbijedićmo besplatan javni prevoz za penzionere, za ostale povoljniji – dodao je on.

Mještanin ovog naselja, Drena Škorić zahvalila je gradonačelniku i njegovom timu na dolasku kao i želji da predstave sve ono što će u ovom naselju biti urađeno.

-Daju sve od sebe da se ovo naselje počne graditi. Ovaj odziv govori da su građani zaintereseovani za sve što ćemo da čujemo večeras – kazala je ova mještanka.

Banjaluka

NOVA POMOĆ ZA PORODICE: Stanivuković kupuje 13.230 kompleta školskog pribora!

Grad Banjaluka raspisao je danas tender za nabavku školskog pribora za učenike osnovnih škola na području grada, vrijedan 198.900 KM sa PDV-om.

Za taj iznos planirana je nabavka 13.230 kompleta osnovnog školskog pribora, koji se sastoje od grafitne olovke, gumice za brisanje, oštrila, pernice i flaše za piće.

Ponuđači imaju rok do 10. avgusta da dostave ponude, a pri ocjeni najpovoljnije ponude 90 bodova nosiće cijena, a 10 rok isporuke.

Podsjećamo, gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković je u svom prvom mandatu na čelu najvećeg grada Srpske obezbijedio udžbenike za sve osnovce, s obzirom na to da je do tada Vlada finansirala nabavku za učenike samo do prvog i drugog razreda, a kasnije do petog.

Stanivukovićev potez nakon toga počele su da slijede i druge opštine, da bi Vlada od ove školske godine preuzela nabavku na sebe.

Ranije je rečeno da će Vlada za nabavku udžbenika obezbijediti 11,9 miliona KM, dok će opštine i gradovi učestvovati sa 4,1 milion KM.

capital.ba

Nastavi čitati

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ U MELINI: Izgradili smo vodovod, podržali parohijski dom i čuvamo zajedništvo

Predsjednik PSS-a i gradonačelnik Banjaluke prisustvovao je Crkveno-narodnom saboru kod Hrama Svetog Prokopija, gdje je odata počast poginulim borcima i istaknuti realizovani infrastrukturni projekti.

Draško Stanivuković prisustvovao je danas tradicionalnom Crkveno-narodnom saboru u Melini, kod Hrama Svetog Prokopija, gdje je zajedno sa okupljenim mještanima obilježio ovaj vjerski i narodni skup.

Tom prilikom položen je vijenac u znak sjećanja na 21 borca iz ovog kraja koji su poginuli u Odbrambeno-otadžbinskom ratu.

Odata počast poginulim borcima

Stanivuković je istakao da ovakvi skupovi predstavljaju priliku za njegovanje zajedništva i očuvanje tradicije.

– Tamo gdje se čuje molitva, rađa se nada, a gdje se narod okupi, živi zajedništvo – poručio je Stanivuković.

Zahvalio je kumu ovogodišnjeg saborskog ručka Tanji Palačković, svešteniku Mirku Bataru i mještanima na, kako je naveo, srdačnom dočeku.

Istaknuti infrastrukturni projekti

Govoreći o ulaganjima u ovaj kraj, Stanivuković je naglasio da je Grad Banjaluka dao doprinos izgradnji parohijske sale, koja će služiti kao mjesto okupljanja stanovnika i očuvanja društvenog i duhovnog života.

Istovremeno je podsjetio da je izgradnjom vodovodne mreže trajno riješen problem vodosnabdijevanja u Melini i Bronzanom Majdanu.

Prema njegovim riječima, ulaganje u infrastrukturu i podrška lokalnim zajednicama ostaju jedan od prioriteta gradske administracije.

Nastavi čitati

Banjaluka

ŠEVO OBJASNIO UZROK PROBLEMA U BANJALUCI: Vode ima dovoljno, ali ne može stići do potrošača

Netačni su navodi da se voda namjerno uskraćuje potrošačima, poručio je.

Povodom dezinformacija koje su se pojavile u javnosti, prema kojima vode ima dovoljno, ali je preduzeće „Vodovod“, navodno po naređenju Gradske uprave i Stručno-operativnog tima, namjerno uskraćuje potrošačima, dužan sam da građanima saopštim tačne i potpune informacije. Vode ima dovoljno u sistemu fabrike vode u Novoseliji, ali postojeći cjevovod od Petrićevca do rezervoara Tunjice, zbog nedovoljnog promjera i kapaciteta, ne može da dopremi količinu vode koja je potrebna za uredno snabdijevanje stanovništva tog dijela Banjaluke.

Kazao je ovo šef Stručno-operativnog tima Miroslav Ševo, koji je dodao da nije problem nije u nedostatku proizvedene vode, već u fizičkom ograničenju postojećeg cjevovoda.

-Kada kroz cijev određenog promjera nije moguće transportovati veću količinu vode, nikakve neistinite izjave ili insinuacije ne mogu promijeniti tu tehničku činjenicu. Apsolutna je neistina da gradonačelnik, Gradska uprava, Vodovod ili Stručno-operativni tim namjerno izazivaju krizu u vodosnabdijevanju. Takve tvrdnje dodatno uznemiravaju stanovništvo koje već trpi posljedice nedovoljno razvijenog sistema – istakao je on.

Podsjetio je i na to da se suština problema nalazi se u odlukama iz prethodnog perioda.

-Cjevovod koji je izgrađen ranije je projektovan i izveden sa kapacitetom koji ne odgovara stvarnim i dugoročnim potrebama stanovništva. Današnje nestašice nisu nastale preko noći, već su posljedica takvog pristupa, nedovoljnog planiranja i lošeg upravljanja razvojem vodovodne infrastrukture. Vodovod, Gradska uprava i Stručno-operativni tim ulažu maksimalne napore da raspoložive količine vode budu što pravičnije raspoređene, da se pune rezervoari, otklanjaju kvarovi i obezbijedi snabdijevanje najugroženijih područja. Sve privremene mjere i redukcije uvode se isključivo radi očuvanja sistema i obezbjeđivanja vode za osnovne životne potrebe, a ne radi stvaranja krize – istakao je on.

Napomenuo je i to da je trajno i jedino pravo rješenje izgradnja novog cjevovoda odgovarajućeg promjera i kapaciteta.

Istakao je i kako su radovi na tom cjevovodu u toku, te da će njegovim završetkom biće otklonjeno ključno usko grlo koje godinama ograničava dopremanje vode prema rezervoarima Tunjice.

Nastavi čitati

Aktuelno