Film
Greta Gervig otkrila da li planira nastavak filma “Barbi”

Rediteljka Greta Gervig, autorka novog filma “Barbi” o najpopularnijoj lutki na svijetu, rekla je za Njujork tajms, da uprkos uspjehu ovog ostvarenja, trenutno nema u planu snimanje nastavka.
Gervig, koja potpisuje i takođe uspješne “Male žene” i “Lady Bird”, rekla je da na kraju svakog filma koji radi ima osjećaj da više nikada neće imati neku drugu ideju.
“Sve što sam ikada željela da učinim, uspjela sam. Ne bih da uništim nečiji san, ali za mene je u ovom trenutku mogućnost snimanja nastavka ravna nuli”, rekla je rediteljka, prenio je Variety.
“Barbi” se prikazuje u svjetkim bioskopima od prošlog vikenda, a od tada je oborila nekoliko rekorda.
U Americi je zaradila 155 miliona dolara, što je najveći uspjeh u prvom vikendu prikazivanja nekog filma u 2023. godini, a takođe je najbolji premijerni vikend filma koji je režirala žena.
Što je još važnije, oboren je i rekord za najveću zaradu na početku prikazivanja za film koji nije nastavak, rimejk ili film o superherojima.
“Bila sam u Njujorku i provela dva dana samo provjeravajući različite bioskope i pazeći da slika izgleda lijepo. Pokušavam da prepustim kontrolu, što je teško, ali iskreno, bilo je nevjerovatno na svakom koraku videti ljude u ružičastom. Ni u najluđim snovima nisam zamišljala ovako nešto”, rekla je rediteljka.
Film
PREMINUO POZNATI GLUMAC: Džulijan Mekmahon (56) vodio bitku sa teškom bolešću

Džulijan Mekmahon, australijski glumac poznat po serijama “Nip/Tuck” i “Charmed”, preminuo je u 56. godini od raka, na Floridi. Vijest je potvrdila njegova supruga Keli.
Julian Mekmahon, glumac rođen u Australiji, poznat po serijama “Nip/Tuck”, “Charmed”, “FBI: Most Wanted” i filmovima “Fantastična četvorka”, preminuo je na Floridi. Imao je 56 godina, a izgubio je bitku sa rakom.
Džulijan je bio sin bivšeg australijskog premijera Bilija Mekmahona.
Njegova supruga, Keli Mekmahon, potvrdila je vijest izjavom: “Otvorenog srca želim da podijelim sa svijetom da je moj voljeni suprug, Džulijan Mekmahon, mirno preminuo ove nedjelje, nakon hrabre borbe sa rakom.”
“Džulijan je volio život. Volio je svoju porodicu. Volio je svoje prijatelje. Volio je svoj posao, i volio je svoje fanove. Njegova najveća želja bila je da unese radost u što više života”, navodi se u izjavi Keli Mekmahon za Deadline.
Glumac rođen je 27. jula 1968. godine u Sidneju, Australija. Karijeru je započeo kao model, radeći u modnim centrima poput Londona, Milana, Pariza i Njujorka. U Australiji je takođe bio zaštitno lice reklama za Levi’s.
U skorije vrijeme, Džulijan Mekmahon je igrao u filmu “The Surfer” iz 2024. godine, gdje je glavnu ulogu tumačio Nikolas Kejdž. Ostvario je uspjeh i na striming platformama, posebno u Netfliksovoj seriji “The Residence”, gdje je glumio australijskog premijera Stivena Rusa u izdanju iz 2025. godine.
Džulijan Mekmahon – Neto vrijednost
Prema izvještaju agencije Reuters, Mekmahon je 2007. godine zarađivao 125.000 dolara po epizodi za seriju “Nip/Tuck”. Međutim, već naredne godine zatražio je da mu se plata udvostruči.
Godine 1997, kupio je kuću u Holivud Hilsu, u blizini čuvenog Holivudskog znaka, za oko 712.000 dolara. Kasnije ju je prodao 2015. godine za 2,18 miliona dolara, ostvarivši profit od oko 1,5 miliona, prema podacima sajta Urban.com.
U trenutku smrti, njegovo neto bogatstvo procjenjuje se na 16 miliona dolara, prema procjeni portala Celebrity Net Worth.
Film
POSLEDNJI DANI MAJKLA MEDSENA: Borba sa alkoholizmom i mučna pravna bitka

Medsen se, prema riječima advokata, suočavao sa iscrpljujućom pravnom bitkom sa bivšom suprugom, tokom koje su se borili oko alimentacije i drugih finansijskih pitanja.
Majkl Medsen se borio sa zavisnošću od alkohola prije nego što je tragično preminuo u 67. godini, otkrio je njegov advokat i dugogodišnji prijatelj.
Legenda glume pronađen je bez svijesti u svom domu u Malibuu, Kalifornija, u četvrtak rano ujutru. Njegov menadžer je izjavio da je Medsen preminuo od srčanog zastoja.
Ali Peri Vonder, koji je zastupao zvijezdu 20 godina, rekao je da je ikona filma Kill Bill imala mnogo borbi.
“Razgovarao sam sa Majklom pre dva dana”, rekao je Vonder za Daily Mail, priznavši da je znao da nije dobro:
“Majkl je patio zbog posledica alkoholizma. Više puta je bio na rehabilitaciji i izlazio iz nje. Borio se da održi trezvenost. Nije bio zadovoljan svojim životom.“
Medsen se, prema riječima advokata, suočavao i sa iscrpljujućom pravnom bitkom sa bivšom suprugom, tokom koje su se borili oko alimentacije i drugih finansijskih pitanja.
“Krivim nju što mu je zagorčala posljednje godine života“ rekao je Vonder, tvrdeći da je pravna borba, zbog koje mu je pasoš bio “zlonamjerno oduzet”, uticala na njegovu mogućnost da putuje i radi u inostranstvu.
“Majkl je živio život pun kajanja – a ta kajanja su bile njegove dvije bivše žene”, dodao je on.
Medsen je preminuo usled srčanog zastoja, potvrdio je njegov menadžer Ron Smit, dok su nadležni organi saopštili da ne sumnjaju da je bilo ikakvog krivičnog dela.
Još je prerano reći da li je navodni alkoholizam Medsena doprineo njegovoj iznenadnoj smrti, ali studije Nacionalnog instituta za zdravlje pokazale su da prekomjerno konzumiranje alkohola može značajno povećati rizik od srčanog zastoja.
Film
SLIKAO SE SA SVEŠTENSTVOM: Mel Gibson u posjeti Hilandaru

Proslavljeni reditelj, glumac i producent Mel Gibson posjetio je manastir Hilandar, gdje će boraviti narednih nekoliko dana.
Gibson koji se proslavio ulogama u filmovima “Pobješnjeli Maks” i “Smrtonosno oružje”, kasnije se posvetio režiji i postigao ogroman uspeh sa filmovima “Hrabro srce”, “Apokalipto” i “Stradanje Hristovo”.
Godinama je bio u središtu brojnih kontroverzi. Najveći skandal dogodio se 2006. kada je uhapšen zbog pijane vožnje i tom prilikom izgovorio antisemitske uvrede, što je izazvalo burne reakcije.
Ranije je već bio kritikovan zbog homofobnih komentara i stavova. Godine 2010. bivša partnerka Oksana Grigorieva optužila ga je za porodično nasilje, uz objavljene snimke njegovih prijetnji i uvreda. Skandal je riješen nagodbom, ali je ozbiljno narušio njegovu reputaciju.
Iako su mu mnoga vrata u Holivudu bila zatvorena, vratio se 2016. s filmom Hacksaw Ridge, koji je bio nominovan za više Oskara.
Nedavno je ponovo izazvao pažnju kada je u SAD dobio pravo da nosi oružje, uprkos ranijim incidentima, što je izazvalo negodovanje u javnosti.
-
Život i stil1 dan ago
SAVRŠEN DORUČAK ZA PRAVE GURMANE! Jaja, slanina i još ponešto
-
Politika23 sata ago
SKANDAL! Đajić i Ljubo pretvorili karneval i Dan Čelinca u cirkus!
-
Hronika3 dana ago
ZLOČIN KOJI JE ZGROZIO REGION! Krajiški kanibal liječi se na Sokocu nakon što je POJEO MAJKU!
-
Politika3 dana ago
OD KUMA ZA KUMA! UIO BiH kupuje Radišićevu zgradu za 100 miliona KM
-
Hronika2 dana ago
STRAVIČNA TRAGEDIJA! Oca i majku “progutala” rijeka dok su spasavali svoju kćerku
-
Hronika2 dana ago
ŠOK Djevojčica iz Nikšića će biti sahranjena PORED OCA KOJI JU JE UBIO?
-
Politika2 dana ago
PDP uzvraća UDARAC! “Selak kao “moralni kompas”, a poznat po TRGOVINI grobnim MJESTIMA”
-
Hronika2 dana ago
PO PETI PUT! Razbijeni prozori kapele na pravoslavnom groblju