Connect with us

Banjaluka

Hiljadu srpskih zastava na banjalučkim ulicama povodom Dana Republike Srpske

Povodom 9. januara, Dana Republike Srpske – ulice Banje Luke su okićene zastavama Republike Srpske.

“Oko hiljadu zastava Republike Srpske vijori se ulicama našeg grada”, objavljeno je na sajtu Gradske uprave.

Prema podacima Odjeljenja za komunalne poslove, zastave su povodom proslave Dana Republike Srpske postavljene na glavnim saobraćajnicama kroz centar grada, odnosno u ulicama: Kralja Petra Prvog Karađorđevića, Mladena Stojanovića, Vuka Karadžića i Aleji Svetog Save, te duž zapadnog tranzita – od prijedorske petlje do Ulice Ranka Šipke.

Banjaluka

MUZIČKI SPEKTAKL Koncert “Banjalučanki” u Banskom dvoru

Ženski kamerni hor „Banjalučanke“ održaće 26. i 27. maja koncerte u Banskom dvoru.

-Vrijeme je da i zvanično najavimo održavanje dva koncerta u našoj najdražoj Koncertnoj dvorani Banskog dvora – naveli su iz ovog hora i dodali da oba koncerta počinju u 20.00 časova.

Saopštili su da besplatne pozivnice zainteresovani mogu preuzeti svakim radnim danom na biletarnici Banskog dvora od 12.00 do 18.00 časova.

Nastavi čitati

Banjaluka

NAPOKON! Zakazana vanredna sjednica banjalučke Skupštine

FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Vanredna sjednica Skupštine grada Banjaluke sa jednom tačkom dnevnog reda, prijedlogom odluke o usvajanju budžeta za tekuću godinu, održaće se u srijedu, 28. maja sa početkom u devet časova.

Nastavi čitati

Banjaluka

IZGLEDA PREDIVNO! I Banjaluka ima svoj Berlinski zid (FOTO/VIDEO)

Šareni motivi raznih životinja, biljaka, građevina, ljudi i mnogo čega drugog, krase zid kod Radničkog univerziteta u centru Banjaluke, a svojim izgledom privlače poglede i razbijaju sivilo betona i asfalta.

Ovi zanimljivi murali privlače poglede i pažnju Banjalučana i gostiju, koji kažu da ih ovaj oslikani zid podsjeća na jedan, svijetu mnogo poznatiji.

“Osim što razbija monotoniju, liči mi na čuveni Berlinski zid, koji je pored svoje negativne strane i razdvajanja grada na dva dijela, bio poznat i po živopisnim i raznovrsnim grafitima i muralima”, kaže za BL portal jedan od prolaznika.
Dodaje i da su mnogi od njih sačuvani do danas i predstavljaju pravu atrakciju u Berlinu.

Srđan Banović, BL portal

Nastavi čitati

Aktuelno