Connect with us

Banjaluka

HULIGANI ZAUSTAVLJENI NA ULAZU U BANJALUKU! Policija spriječila obračun navijača Borca i Olimpije!

Policija je sinoć u Banjaluci spriječila obračun navijača Borca i ljubljanske Olimpije.

Grupa navijača Fudbalskog kluba Olimpija iz Ljubljane, “Green Dragons” zaustavljeni su na samom ulazu u Banjaluku.

– Sigurno nisu došli da jedu ćevape i piju pivo, o čemu svjedoči i fotografija- otkrio je izvor Srpskainfo.

Policija je dobila dojavu da su huligani iz Slovenije primijećeni na zapadnom tranzitu nakon čega je uslijedila brza reakcija.

Srpskainfo saznaje da su huligani iz Ljubljane do palica došli nakon što su prešli granicu, a sumnja se da su im u tome pomogli navijači iz Federacije BiH.

U svakom slučaju spriječene su nemile scene u Banjaluci i ovoga puta zadatak bezjednosnih službi je obavljen uspješno.

Banjalučki i slovenački klub večeras igraju utakmicu za osminu finala Lige konferencije.

Utakmica se igra na Gradskom stadionu u Banjaluci, a jutros je primijećeno pojačano prisustvo policije na banjalučkim ulicama.

“Policija je blokirala parking kod stadiona još jutros”, kažu čitaoci “Nezavisnih novina”.

Banjaluka

STANIVUKOVIĆ SA PREDSTAVNICIMA „DEPOTA“: Grad ulaže napore da riješi probleme deponije i radnika

Gradonačelnik Draško Stanivuković sa saradnicima održao je sastanak sa predstavnicima preduzeća „Depot“.

-Sastanak je održan povodom trenutne situacije i izazova sa kojima se ovo preduzeće, radnici, gradska deponija i sam grad Banja Luka suočavaju – rekao je gradonačelnik nakon održanog sastanka.

Poručio je i to kako će gradska administracija nastaviti ulagati napore i u narednom periodu da se ovi izazovi prevaziđu.

Nastavi čitati

Banjaluka

POSJETITE I UŽIVAJTE! “Jesen sa Jesenjinom” u Banjaluci

Povodom 130 godina od rođenja i 100 godina od smrti Sergeja Aleksandroviča Jesenjina Centar za ruske studije Filološkog fakulteta Univerziteta u Banaluci organizuje manifestaciju “Jesen sa Jesenjinom”, u okviru koje su predviđene brojne aktivnosti.

Kako je saopštio Centar za ruske studije, obilježavanje ovog važnog jubileja započeće 10. oktobra kvizom za učenike srednjih škola, a završiće se 11. decembra pozorišnom predstavom “S Jesenjinom u srcu”, koju izvodi Udruženje za očuvanje tradicije iz Prijedora.

“Tokom oktobra i novembra na Filološkom fakultetu biće organizovana predavanja domaćih i stranih istraživača djela Sergeja Jesenjina, zatim pjesničko veče poetskog teatra ‘Saputnici’ i okrugli sto za učenike srednjih škola pod nazivom ‘Jesenjin i TikTok generacija: Da li poezija još uvijek govori mladima?’. U saradnji sa Centrom za otvoreno obrazovanje na ruskom jeziku biće organizovano i takmičenje u recitovanju inspirisano Jesenjinovim stihom ‘Pričaću ti polja puna klasja'”, stoji u saopštenju Centar za ruske studije.

Sergej Aleksandrovič Jesenjin rođen je na današnji dan, 3. oktobra 1895. u Konstantinovu u Rusiji i jedan je od omiljenih ruskih pjesnika među Srbima.

Nastavi čitati

Banjaluka

NAJVEĆI EKOLOŠKI PROJEKAT U BANJALUCI! Počinje saradnja sa francuskom kompanijom „VEOLIA“

Gradonačelnik Draško Stanivuković održao je danas sastanak sa predstavnicima francuske kompanije “VEOLIA”, svjetskog lidera u oblasti otpadnih voda, cirkularne ekonomije i obnovljivih izvora energije.

-Sa 220.000 zaposlenih, više od 5.000 sistema za upravljanje otpadnim vodama i velikim ulaganjima u zelenu energiju, ova kompanija je partner čija iskustva mogu biti dragocjena i za naš grad. Upravo ovakva saradnja je važna za najveći ekološki projekat u istoriji Banjaluke – izgradnju prečišćivača otpadnih voda – kazao je gradonačelnik nakon sastanka.

 

Prema njegovim riječima, cilj je da u godinama pred nama Banjaluka dobije najsavremeniji sistem za prečišćavanje otpadnih voda, uporediv sa evropskim gradovima, i da time u potpunosti zaštitimo Vrbas i našu životnu sredinu.

-Naš grad mora biti dio evropskih rješenja za čistiju i zdraviju budućnost – zaključio je gradonačelnik.

Nastavi čitati

Aktuelno