Connect with us

Hronika

INCIDENT: Muškarac napao ženu nakon rasprave, ona završila u Domu zdravlja

Policija u Zvorniku sankcionisala je muškarca koji je napao ženu ispred ugostiteljskog objekta i povrijedio je zbog čega je zatražila ljekarsku pomoć.
Iz Policijske uprave Zvornik su naveli da im je juče oko 17.10 časova žena čiji su inicijali S.K. prijavila da ju je M.I. fizički napao ispred ugostiteljskog objekta nakon kraće rasprave, a potom otišao u nepoznatom pravcu.

Ona se obratila u Dom zdravlja gdje joj je ukazana ljekarska pomoć i konstatovane lakše povrede, a policija je postupila po prijavi.

O događaju je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Bijeljina, koji je naložio da M.I. bude prekršajno sankcionisan ako S.K. ne zatraži krivično gonjenje.

Hronika

SCENE UŽASA U BEOGRADU! Muškarac pred prolaznicima šamarao ženu (VIDEO)

Na Cvetkovoj pijaci u Beogradu juče je zabilježena uznemirujuća scena nasilja koja je mnoge šokirala i zabrinula. Na snimku koji je osvanuo na društvenim mrežama vidi se muškarac kako se žestoko raspravlja sa starijom ženom. Tokom prepirke, on je fizički nasrnuo na nju, prvo joj je udario šamar, a potom i još jedan. Žena je, uprkos nasilju, mirno stajala, bez ikakve reakcije, što je dodatno uznemirilo sve koji su vidjeli snimak.

Nakon što je muškarac nasrnuo na nju, uzeo je predmet iz njene ruke, za koji mnogi pretpostavljaju da je novčanik ili telefon, i otišao u drugom pravcu.

Ljudi na društvenim mrežama spekulišu da je u pitanju moguća pljačka, navodeći da je žena možda uzela nešto što je pripadalo napadaču, što je izazvalo njegovu reakciju.
Ipak, nijedna okolnost ne može opravdati nasilje nad starijom osobom, što su mnogi jasno istakli u komentarima.

Posebno je potresna reakcija žene – njena tišina i nemoć na snimku sugerišu da je možda već ranije bila izložena nasilju.

“Ono što mi je najstrašnije jeste reakcija ove žene. Ona stoji kao da se ništa nije dogodilo. Ko zna koliko puta je doživela ovakvo nasilje” napisao je jedan od komentatora.
Linker
Ovaj incident još jednom nas podsjeća koliko je važno da svi zajednički reagujemo i osudimo svaki oblik nasilja, posebno nad najranjivijim članovima društva.

Ukoliko primjetite nasilje, ne ostajte ravnodušni – prijavite ga nadležnim institucijama i pružite podršku žrtvama.

Nasilje nije i nikada neće biti rješenje, prenosi “Telegraf”.

Nastavi čitati

Hronika

HOROR U NIŠU! Opljačkao staricu i ZAPALIO JOJ KUĆU

Nepoznati muškarac upao je u subotu uveče u kuću starice u Nišu, fizički je napao i od nje uzeo novac i nakit, a zatim zapalio kuću i nestao, saznaje Tanjug.

Starica je primljena u Univerzitetski Klinički centar Niš, a požar je ubrzo saniran.

U toku je operativni rad na otkrivanju počinioca, a o svemu je obaviješteno Više javno tužilaštvo u Nišu.

Nastavi čitati

Hronika

ŠOK U KONJICU! Njemački ljekar pronađen mrtav

Danas su pripadnici Gorske službe spašavanja Prenj Konjic pronašli tijelo njemačkog državljanina dr. Wolframa Mislera na lokalitetu Ploča, ispod vrha Osobac na planini Prenj.

Kako su naveli iz GSS Prenj, Dr. Misler je nestao u septembru 2024. godine nakon što je doputovao u Bosnu i Hercegovinu radi istraživanja.

“Njegovo vozilo je tada pronađeno u podnožju Prenja, a posljednji trag vodio je prema ovom dijelu planine. Uprkos višemjesečnim intenzivnim potragama, uključujući pretrage poznatih ruta i korištenje dronova, rezultat je dugo izostajao”, kazali su iz GSS Prenj.

Dodali su da nikada nisu odustali od potrage, prenose Nezavisne

“U proteklih devet mjeseci, u manjem ili većem intenzitetu, stalno su provjeravana pojedina mjesta i mogući pravci kretanja, u nadi da će se otkriti bilo kakav trag nestalog planinara. Danas su naši spasioci, zajedno sa Sebastijanom Mislerom, sinom nestalog doktora, ponovo izašli na teren kako bi prošli određene putanje koje je njegov otac vjerovatno koristio. Tokom te zajedničke pretrage, tijelo dr. Mislera je pronađeno na vrlo nepristupačnom terenu. U toku je uviđaj koji vrše pripadnici Policijske uprave Konjic, nakon čega će uslijediti izuzetno zahtjevan transport tijela kroz težak i tehnički komplikovan teren do mjesta gdje ga može preuzeti vozilo nadležnih službi”, piše u objavi GSS Prenj na Facebook-u.

Izrazili su najiskrenije saučešće porodici dr. Wolframa Mislera.

“Njegov nestanak i višemjesečna potraga ostavili su snažan trag u svima nama, i ljudski i profesionalno. Ovaj događaj je još jedan podsjetnik na složenost i nepredvidivost planine Prenj, te pozivamo sve planinare da planiranju svojih tura pristupe maksimalno odgovorno, informisano i uz poštivanje sigurnosnih preporuka. Počivaj u miru, doktore”, zaključuje se u objavi.

Nastavi čitati

Aktuelno