Connect with us

Svijet

INCIDENT NA TRAMPOVOM SKUPU! Mikrofon “crkao”, on POBJESNIO! (VIDEO)

Mikrofon Donalda Trampa se isključio na 18 minuta tokom predizbornog događaja u Detroitu u Mičigenu, zbog čega se republikanski predsjednički kandidat vidno iznervirao!

Ostalo je nešto više od dvije nedjelje do izbora u SAD 5. novembra, a 78-godišnjak se obraćao masi i govorio kako voli ključnu državu, kada mu se mikrofon pokvario.

Koračao je gore-dole po sceni dok je čekao da neko riješi problem, izgledao je frustrirano i povremeno je bio okrenut leđima većini publike.

Dok se nije čuo, gomila je skandirala “SAD” i “Mi volimo Trampa”. U jednom momentu, Tramp je uzeo drugi mikrofon, ali se i dalje nije čuo, što je bila kap koja je prelila čašu.

Tek poslije skoro 20 minuta, pomoćnici su uspjeli da zamjene mikrofon republikanskog kandidata, a on je odmah obećao da neće platiti “glupu firmu” odgovornu za neispravno ozvučenje.

– Neću platiti račun za ovu glupu firmu koja nam je iznajmila ovo s**** i onda će da pišu kako nisam platio račun. Ovo je najgori mikrofon koji sam imao u životu – rekao je Tramp nakon što je zvuk ponovo proradio.

Svijet

NOVI HAOS NA POMOLU Iranska delegacija napustila razgovore u Švajcarskoj

Iranski pregovarački tim napustio je mjesto pregovora sa američkom delegacijom u Švajcarskoj nakon prijetnji američkog predsjednika Donalda Trampa, javila je agencija Tasnim pozivajući se na izvor blizak iranskoj delegaciji.

Taj potez je povučen u znak protesta zbog Trampovih prijetnji da će pokrenuti nove udare na Iran ukoliko Teheran ne ubijedi proiranske grupe u Libanu da prestanu da stvaraju probleme.

Član iranskog pregovaračkog tima Hosein Korbanzadeh izjavio je da razgovori između SAD i Irana neće biti nastavljeni dok ne budu obustavljene izraelske vojne operacije u Libanu.

“Liban je tema o kojoj se najviše razgovara tokom pregovora. Ako se rat u Libanu ne okonča, pregovori neće biti nastavljeni”, rekao je Korbanzadeh.

Nastavi čitati

Svijet

AMERIČKA VOJSKA DEMANTOVALA IRAN: Ormuski moreuz ostaje otvoren, nema blokade!

Američka vojska odbacila je danas tvrdnje Irana da je zatvoren Ormuski moreuz, navodeći da je taj ključni plovni put i dalje otvoren i da američke snage prate situaciju kako bi osigurale nesmetan prolaz brodova.

“Iran ne kontroliše Ormuski moreuz”, rekao je za Rojters portparol američke Centralne komande (CENTCOM) kapetan mornarice Tim Hokins.

Prema njegovim riječima, pomorski saobraćaj se odvija nesmetano, a američke snage prate situaciju kako bi osigurale da tako i ostane.

Korpus garde Islamske revolucije saopštio je ranije danas da je Ormuski moreuz zatvoren i upozorio brodove da se ne približavaju tom plovnom putu.

U saopštenju se navodi da je odluka o ponovnom zatvaranju Ormuza donijeta zbog “narušavanje bezbednosne situacije u regionu”, s obzirom na očigledno kršenje obećanja Vašongtona i nesprovođenja prvog pasusa Memoranduma o razumijevanju za okončanje rata, koji nalaže prekid neprijateljstava na svim frontovima uključujući Liban, prenio je Tasnim.

Ukazuje se na “neprekidno i kontinuirano” kršenje prekida vatre od strane Izraela u južnom Libanu i “nemilosrdno ubijanje i raseljavanje stotina hiljada ugnjetavanih ljudi te zemlje”, ali i na to da se izraelske snage nisu povukle sa teritorija južnog Libana.

Ističe se da će zbog svega ovoga Ormuski moreuz biti zatvoren za brodski saobraćaj i napominje da je ovo “prvi korak odgovora na kršenje obećanja neprijatelja”.

“Ukoliko se agresija nastavi, biće planirani i preduzeti dalji koraci kako bi se neprijatelj primorao da ispuni svoje obaveze”, zaključuje se u saopštenju.

Neimenovani američki zvaničnik rekao je juče da su se Izrael i Hezbolah  složili oko prekida vatre koji je tebalo da počine u 16 časova po izraelskom lokalnom vremenu, nakon intenzivnih napada Izraela na jug Libana u kojima je poginulo 47 osoba.

Izraelska vojska (IDF) potvrdila je da je prekid vatre na snazi.

Nastavi čitati

Svijet

SVIJET NA IVICI NOVE KRIZE: Iran ponovo zatvorio Ormuski moreuz!

Pomorski saobraćaj kroz Ormuski moreuz ponovo je obustavljen, saopštio je operativni štab Islamske revolucionarne garde (IRGC) Hatam-al-Anbija, uz obrazloženje da je odluka donijeta zbog nastavka izraelskih napada na Liban.

U saopštenju se navodi da je odluka o ponovnom zatvaranju Ormuza donijeta zbog “narušavanje bezbjednosne situacije u regionu”, s obzirom na očigledno kršenje obećanja Vašongtona i nesprovođenja prvog pasusa Memoranduma o razumijevanju za okončanje rata, koji nalaže prekid neprijateljstava na svim frontovima uključujući Liban, prenosi agencija Tasnim.

Ukazuje se na “neprekidno i kontinuirano” kršenje prekida vatre od strane Izraela u južnom Libanu i “nemilosrdno ubijanje i raseljavanje stotina hiljada ugnjetavanih ljudi te zemlje”, ali i na to da se izraelske snage nisu povukle sa teritorija južnog Libana.

Ističe se da će zbog svega ovoga Ormuski moreuz biti zatvoren za brodski saobraćaj i napominje da je ovo “prvi korak odgovora na kršenje obećanja neprijatelja”.

“Ukoliko se agresija nastavi, biće planirani i preduzeti dalji koraci kako bi se neprijatelj primorao da ispuni svoje obaveze”, zaključuje se u saopštenju.

Neimenovani američki zvaničnik rekao je juče da su se Izrael i Hezbolah  složili oko prekida vatre koji je tebalo da počine u 16 časova po izraelskom lokalnom vremenu, nakon intenzivnih napada Izraela na jug Libana u kojima je poginulo 47 osoba.

Izraelska vojska (IDF) potvrdila je da je prekid vatre na snazi.

U jutrošnjim napadima izraelske vojske (IDF) na ciljeve širom Libana poginulo je najmanje 12 ljudi, prenijeli su danas libanski mediji, prenosi Tanjug.

Nastavi čitati

Aktuelno