Hronika
INCIDENT U AUTOBUSU ZA BANJALUKU! Putnik pravio HAOS pa pokušao oteti volan VOZAČU AUTOBUSA! Za dlaku izbjegnuta nesreća
Prijedorčanin M.T. (49) uhapšen je sinoć nakon što je izazvao pravu dramu u autobusu koji je saobraćao na relaciji Banjaluka – Prijedor kada je, tokom vožnje, napao putnika, a potom i vozača pokušavajući da mu otme volan!
Drama se odigrala juče oko 19 časova u Mišinom Hanu. M.T. je u jednom trenutku čak pokušao da sjedne na mjesto vozača i preuzme kontrolu nad autobusom, u kojem se nalazilo više putnika, među kojima je bilo i djece.
Očevici pričaju da je to izazvalo veliki strah kod putnika, budući da se autobus kretao, a do težih posljedica nije došlo zahvaljujući pribranosti vozača.
“Čovjek je napao vozača i pokušavao mu oteti volan. To je izazvalo ljuljanje autobusa, a napadač je čak prijetio da će upotrijebiti nož. Vozač je ostao pribran, naglo je zakočio i zaustavio autobus. Nakon toga reagovali su i ostali putnici i tog muškarca su izbacili iz autobusa, te sve prijavili policiji”, pričaju očevici.
Dodaju da je policija brzo stigla na mjesto događaja i M.T. je u roku od 20 minuta uhapšen. Policajci su ga pronašli u kući, nedaleko od mjesta gdje je autobus zaustavljen. Međutim, ni tu nije bio kraj drami, budući da je M.T. počeo da galami na policajce, nakon čega je uhapšen.
U PU Banjaluka navode da je cijeli slučaj prijavljen u PS Potkozarje u 19.10 časova, prenosi ATV.
“U prijavi je navedeno da je nepoznati muškarac fizički napao putnika u autobusu, koji je zadobio tjelesne povrede. Vrijeđao je i ostale putnike, a potom je pokušao sjesti na mjesto vozača i preuzeti kontrolu nad volanom. Autobus je nakon toga zaustavljen, a muškarac je izbačen iz autobusa”, navode u PU Banjaluka.
Dodaju da je osumnjičeni ubrzo pronađen i uhapšen.
“Slobode je lišen M.T. iz Prijedora zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o javnom redu i miru – tuča i fizički napad, te ometanja službenih lica u vršenju javnih funkcija. Prilikom hapšenja M.T. je odbio da se podvrgne ispitivanju na prisustvo alkohola u organizmu. O cijelom slučaju obaviješteno je Odjeljenje za prekršaje Osnovnog suda u Banjaluci”, navode u PU Banjaluka.
Na licu mjesta policija je uzela izjave od očevidaca, a zbog cijele drame autobus je kasnio s dolaskom u Prijedor. Na kraju po putnike je došao zamjenski autobus, koji ih je prevezao u Prijedor.
Prema Zakonu o javnom redu i miru M.T. za počinjene prekršaje prijeti novčana kazna od 400 do 1.200 KM, odnosno 500 KM do 1.500 KM ili kazna do 60 dana zatvora.
Hronika
PALA ODLUKA Ruši se zgrada Vjesnika?
Ministar prostornog uređenja, gređevinarstva i državne imovine Branko Bačić rekao je da će “zgradu biti potrebno ukloniti”.
Zgrada Vjesnika u Zagrebu, koja je uništena u stravičnom požaru prošle sedmice, najvjerovatnije će biti srušenja.
Ministar prostornog uređenja, gređevinarstva i državne imovine Branko Bačić rekao je da će “zgradu biti potrebno ukloniti”.
-Izvještaje koje smo dobili možemo prezentovati kroz zaključak Centra za potresno inženjerstvo. Definitivno je potrebno krenuti s uklanjanjem konstrukcije Vjesnika- rekao je minitar.
Bačić je naveo kako treba izraditi projekt rušenja, nakon čega će krenuti proces javne nabavke, a onda i rušenje
Hronika
Travničaninu dvije godine za pokušaj ubistva supruge! ŽENU UBO ČAKIJOM U GRUDI!
Kantonalni sud u Novom Travniku osudio je Z.D. iz Travnika na dvije godine robije zbog pokušaja ubistva supruge A. D., koju je ubo čakijom u grudni koš.
Optužnicu je podiglo Kantonalno tužilaštvo Travnik, a sve se desilo 14. maja lani u tom mjestu.
Kako je navedeno u presudi, on je u vrijeme pokušaja ubistva bio pijan sa koncentracijom alkohola u krvi od 2,04 promila a kada je došao kući prvo je počeo verbalnu prepirku sa ženom.
Potom je kako se navodi, uzeo nož-čakiju, dužine sječiva 5,5 cm, ukupne dužine oko 13cm, te svjestan da je može ubiti, zamahnuo je oštricom noža u pravcu njene glave i grudi.
Povrijedio je u predjelu grudnog koša
Dalje se dodaje da je ženu pogodio u predio grudnog koša i tom prilikom joj nanio laku povredu i to ubodnu ranu širine reza oko 2 cm.
“Time je počinio krivično djelo Ubistvo iz člana 166. stavak 1. Kaznenog zakona Federacije Bosne i Hercegovine u vezi sa članom 28. istoga Zakona”, piše u presudi.
Sud mu je izrekao dvogodišnju kaznu zatvora u koju mu je u skladu sa zakonski odedbama uračunato vrijeme koje je optuženi proveo u pritvoru.
Radi se o prediodu od 14.5.2024. godine do 14.6.2024. godine.
Obavezno liječenje
Takođe mu je uz izdržavanje kazne zatvora izrečena sigurnosna mjera obaveznog liječenja od zavisnosti u trajanju od dvije godine.
Osim toga presudom mu je izrečena sigurnosna mjera oduzimanja predmeta, pa se privremeno oduzeti predmet, čakija – preklopni nož, dužine sječiva 5,5 cm, ukupne dužine 13 cm kao predmet koji je upotrijebljen u počinjenju krivičnog djela, ovom odlukom oduzima i po pravosnažnosti presude će se uništiti.
Oslobođen troškova krivičnog postupka
“Na temelju odredbe članka 202. stavak 4. Zakona o kaznenom postupku Federacije Bosne i Hercegovine optuženi se djelomično oslobađa od obveze naknade troškova kaznenog postupka”, piše u presudi.
To se odnosi na obvezu plaćanja nagrade i nužnih izdataka postavljenog branitelja.
Istovremeno se obvezuje da nadoknadi troškove krivičnog postupka na ime medicinskog vještačenja u ukupnom iznosu od 518,59 KM, kao i na ime paušala u iznosu od 100 KM, sve u roku od 30 dana po pravosnažnosti presude.
Nezavisne
Hronika
TUGA DO NEBA! Preminula Maja Glišić
Dvadesetjednogodišnja Dervenćanka Maja Glišić, čija životna borba je ujedinila sugrađane, izgubila je životnu bitku.
Maja je bolovala od zloćudnog karcinoma želuca, a poslije višemjesečnih hemioterapija, tumor se smanjio, te je obavljena operacija u Beogradu u srijedu. Nažalost, Maja je preminula, prenosi Derventski list.
-
Društvo2 dana agoHOROR NA UKC -u! Cijelu smjenu ostavljena GLADNA I ŽEDNA! Sin pacijentkinje ogorčen na osoblje! (VIDEO)
-
Politika3 dana agoJOŠ JEDNA LAŽ REŽIMA! Ništa od povećanja penzija
-
Politika3 dana agoGORICA DODIK OPTUŽILA OPOZICIJU I VLAST DA RADE PROTIV DODIKOVIH?! Ko su “ONI” i da li su u Srbiji?
-
Politika3 dana agoČOVIĆ TVRDI “BiH može napredovati samo uz TRI ENTITETA”
-
Hronika2 dana ago“TO JE BUDUĆI SILOVATELJ” Učiteljica prijavila policiji učenika prvog razreda ZBOG PIPKANJA
-
Politika1 dan agoHOĆE LI NAJVEĆI GRAD PRESUDITI? Blanuša ubjedljivo vodi u Banjaluci
-
Politika1 dan agoPrvi rezultati izbora za predsjednika Republike Srpske
-
Banjaluka2 dana agoEKIPE USPJELE DA PRESPOJE VEĆI DIO GRADA: Snijeg i dalje otežava situaciju
