Hronika
IZBOLA DJEVOJKU SVOG BIVŠEG! Državljanka BiH osuđena na 15 godina!

Regionalni sud u Salcburgu osudio je državljanku Bosne i Hercegovine na 15 godina zatvora zbog pokušaja ubistva sadašnje djevojke svog bivšeg partnera.
Presuda još uvijek nije pravosnažna.
Kako prenose austrijski mediji, javni tužilac je rekao da je ovaj slučaj zapravo klasičan slučaj ljubomore, sa mogućim fatalnim ishodom. Naime, 40-godišnja državljanka Bosne i Hercegovine priznala je napad na svoju rivalku i to riječima:
“Željela sam da pati kao što sam patila i ja”.
Inače, otežavajuća okolnost za državljanku BiH je svakako činjenica da već ima osam osuđujućih presuda te da je povratnica u kriminal.
Inače, čitava drama desila se proljetos, samo dan nakon što je državljanka BiH raskinula vezu sa svojim dotadašnjim partnerom.
Kako se moglo čuti na sudu, ova 40-godišnjakinja je 2. maja električnim skuterom prolazila pored Centralne željezničke stanice u Salcburgu kada je u prolazu prepoznala svoju rivalku kako ruku pod ruku ide sa njenim dojučerašnjim partnerom. Sama je priznala da je njen bijes zbog raskida ovom scenom samo eskalirao.
Prema navodima javnog tužilaštva u Salcburgu, sišla je sa skutera, potrčala ka žrtvi i vrisnula:
„Šta? Hoćeš da te ubijem? Ubiću te!“
Zatim je izvukla nož i ubola ženu u stomak. Njen bivši partner je brzom intervencijom uspio da spriječi dalje krvoproliće. Žrtva je preživjela napad, ali je danima bila u životnoj opasnosti. Upravo zbog ove činjenice, javno tužilaštvo je slučaj kvalifikovalo kao pokušaj ubistva.
Uzgred, osuđena je tokom procesa tvrdila da nije imala nož u ruci — uprkos jasnim izjavama svjedoka. Ona je na suđenju spominjala samo makaze.
Hronika
SAČUVAJ BOŽE! Napio se na balkonu, pao i POGINUO

U zagrebačkoj Dubravi, u noći s petka na subotu, dogodio se tragičan događaj u kojem je 40-godišnji muškarac izgubio život.
Prema saopštenju policije, nesreća se dogodila u Višnjevačkoj ulici, piše Index.hr.
Kako se navodi u izvještaju, muškarac je konzumirao alkoholna pića na neograđenom balkonu.
Pretpostavlja se da je u jednom trenutku, pod uticajem alkohola, izgubio ravnotežu i pao s visine od otprilike 280 centimetara na betonsku podlogu dvorišta.
Na mjesto događaja izašli su policijski službenici koji su obavili uviđaj kako bi utvrdili sve okolnosti koje su dovele do ove tragedije.
Tijelo preminulog prevezeno je u Zavod za sudsku medicinu i kriminalistiku u Zagrebu, gdje će se obdukcijom utvrditi točan uzrok smrti.
Hronika
VJEROVALI ILI NE! Vuk UGRIZAO DIJETE iz Srbije na moru u Grčkoj

Petogodišnje dijete iz Srbije na moru u Grčkoj ujeo vuk Kako se navodi, dječaka je vuk ujeo u Neos Marmarasu, nakon čega je djetetu pružena prva pomoć.
Dijete je odvedeno u bolnicu u Poligirosu, gdje su ljekari preduzeli neophodne korake za liječenje rane od ugriza vuka, prenosi Tanjug.
Dok je grčki portal naveo da je u pitanju dječak, srpski portal Nikana objavio je da je u pitanju djevojčica iz Srbije, pozivajući se na izjave ljudi koji su poznanici porodice tog djeteta.
Djevojčica je, kako kažu, nakon posjete bolnici u Poligirosu, otpuštena odatle. Takođe, portal Nikana navodi i da se “vjerovatno” radi o vuku, uz ogradu da se čeka DNK analiza da bi se to i potvrdilo.
Grčki mediji podsjećaju da su se proteklih mjeseci vukovi pojavljivali u raznim dijelovima zemlje i da je njihovo prisustvo zabilježeno na video-snimcima. Petogodišnje dijete ujeo je vuk dok je bilo sa porodicom na Halkidikiju, u Grčkoj, prenio je grčki portal Ieidiseis.gr.
Hronika
AKCIJA “KAVEZ”: Ko su “Panteri” i zašto ih hapse

Predmet protiv grupe “Panteri”, čije članove u subotu (13. septembra) hapse u okviru akvije “Kavez”, pokrenut je nakon što je muškarac s Vratnika prijavio da je pretučen i ucjenjivan, zbog čega se obratio policiji, nezvanično saznaje Klix.ba.
Iz Tužilaštva Kantona Sarajevo jutros su potvrdili da je u toku velika policijska akcija hapšenja članova ove grupe.
Po nalogu i pod nadzorom postupajućih tužiteljki, istražioci i Specijalna jedinica Uprave policije MUP-a KS u saradnji s Federalnom upravom policije (FUP), SIPA-om, te MUP-ovima Unsko-sanskog i Hercegovačko-neretvanskog kantona, započeli su realizaciju akcije kodnog naziva “Kavez”.
“U toku su pretresi na sedam lokacija na području Kantona Sarajevo, HNK i USK. Očekuje se lišenje slobode više članova udruženja ‘Panter’“, saopšteno je iz Tužilaštva KS.
Kako se dalje navodi, osumnjičeni se terete da su zajedničkim djelovanjem počinili krivična djela nasilničko ponašanje, neovlašteno snimanje, ucjena, ugrožavanje sigurnosti i narušavanje nepovredivosti doma.
Istovremeno, istražioci tragaju i za materijalnim i digitalnim dokazima koji se odnose na navodne snimke počinjene na štetu djece, prenosi Klix.
U ovoj složenoj akciji, koja je još uvijek u toku, učestvuje i Obavještajno-sigurnosna agencija BiH.
“Da ne bi bilo zabune, podsjećamo vas, budući da je osnivač Udruženja Panter, koji je saslušan u Tužilaštvu odbio saradnju s ovom pravosudnom institucijom i ujedno predati navodni inkriminirajući snimak, istražitelji paralelno rade na pronalasku materijalnih i digitalnih dokaza, uključujući i navodne snimke počinjene na štetu djece”, saopšteno je iz Tužilaštva KS.
Organizacija „Panter“ tvrdi da se bavi borbom protiv pedofilije, a javnost je upoznata da oni na svojim društvenim mrežama objavljuju snimke premlaćivanja navodnih pedofila koji vrebaju djecu, prenosi Avaz.
Nedavno se pojavila informacija o premlaćivanju direktora jednog sarajevskog preduzeća. “Avaz” je prenio video poruku koju je objavio Ahmed Džinović, vođa organizacije “Panter”, u kojem navodi da je Hase Tirić direktor kojeg su navodno uhvatili u pedofiliji.
Nakon toga, Tirić im je potvrdio da je istina da su ga pripadnici “Pantera” pretukli, ali da sve ostale optužbe odbacuje.
Avaz podsjeća da se tuča dogodila na Ilidži, 31. avgusta ove godine, a tada su policijski službenici MUP-a Kantona Sarajevo uhapsili šest osoba koji se dovode u vezu sa incidentom koji se dogodio.
Član organizacije “Panter” Semir Sultanović koji je bio uhapšen nedavno, pušten je na slobodu.
Sulejman Dupovac, Adnan Memišević, Senad Polić, Jasmin Ramović i Tarik Hadžimelić uhapšeni su tada zbog nasilničkog ponašanja i ugrožavanja bezbjednosti, a Sultanović zbog ometanja policije u službenom radu.
-
Politika3 dana ago
SRPSKA UVELA SANKCIJE SLOVENIJI ZBOG DODIKA! “Njihova predsjednica nije dobrodošla”
-
Politika3 dana ago
VUKANOVIĆ “Ne osjećam se sigurno, IZLOŽENI SMO ATMOSFERI LINČA”
-
Društvo3 dana ago
NOVA ZAKONSKA RJEŠENJA? Nema vakcine – nema VRTIĆA?
-
Politika3 dana ago
Banke iz EU poručile “NEMA VIŠE PARA ZA SRPSKU”
-
Politika3 dana ago
Petrović predlaže protest zbog paljevine Vukanovićevog vozila: RADITE LI SVOJ POSAO?
-
Hronika2 dana ago
PLAĆENI UBICA Siniša Petrić Zenica pušten na slobodu, ODLUKU DONIO NOVI MINISTAR PRAVDE RS
-
Svijet2 dana ago
NASTAVLJA SE HAOS U NEPALU! Djeca političara na meti protesta zbog luksuza i korupcije (VIDEO)
-
Društvo2 dana ago
OSUDE ZA SKRNAVLJENJE PRAVOSLAVNOG GROBLJA: Uništeno 60 krstova u Zenici