Banjaluka
IZBORI SU ZAVRŠENI, CIK je “stavio kvačice” pored imena kandidata, ali koliko će njih stvarno UĆI U SKUPŠTINSKE KLUPE još uvijek nije poznato
Đajić je prvi imao želju da uđe u gradsku Skupštinu, ali izgleda ništa od toga.
Kojih 11 iz SNSD, kojih sedam iz PDP, koja dva iz US, kako će na kraju izgledati Skupština grada Banjaluka – pitanja su ovo na koja građani ni mjesec dana nakon izbora nemaju odgovor.
Izbori su završeni, CIK je “stavio kvačiće” pored imena kandidata, ali koliko će njih stvarno ući u skupštinske klupe još uvijek nije poznato.
Stranka koja je osvojila najviše mandata, još uvijek nije objavila ko će to činiti prvu postavu SNSD. Čeka se da njih odabere lično predsjednik partije.
Nakon sastanka sa članovima Gradskog odbora Banjaluka, predsjednik SNSD-a Milorad Dodik najavio je da će svi kandidati za odbornike potpisati ostavke, a da će on lično izabrati 11 ljudi koji će ući u gradsku Skupštinu.
“Ja ću odrediti”

– Ja ću odrediti kojih 11 ide u Skupštinu da vode politiku SNSD-a. Svi ćemo raditi na tome da ta politika bude u interesu grada – rekao je Dodik, nakon izbora.
Iako nimalo demokratski, ova odluka je i sprovedena, što je javnosti potvrdio i član GrO SNSD Banjaluka, Ljubo Ninković.
Bez Đajića
Ko će činiti SNSD klub još se ne zna, ali zna se da u banjalučke klupe ipak neće direktor UKC Vlado Đajić, koji je nakon izbora potvrdio da poslaničke klupe mijenja odborničkim. Sada se predomislio.

Što se tiče SNSD ko će u skupštinske klupe – ne zna se, za sada se zna da to neće biti Vlado Đajić.
Još se ne zna ni ko će u skupštinske klupe iz PDP, osim toga da će, za razliku od Đajića, Nebojša Drinić, poslanik PDP, postati odbornik i šef Kluba odbornika PDP u banjalučkoj Skupštini.

S obzirom na to da Branislav Borenović, Mirna Savić-Banjac i Tanja Vukomanović, neće prihvaiti mandate, te da će funkcioneri koji rade u GU, nastaviti da rade tu, u skupštinske klupe će najvjerovatnije Tanja Palačković, Dragan Milanović, Jovo Savanović, Krsto Golijanin, Smiljana Babić-Moravac i Igor Maksić.
Kada su u pitanju ostale partije, Igor Radojičić je potvrdio da ide svojim putem i da će mandat preuzeti on.
Ispred NF ulaze Dijana Ješić i Branislav Čerek, Goran Selak će predvoditi dva odbornika SPS, dva odbornika će imati i DEMOS, vjerovatno Đuru Čubrilovića i Nikolu Luburića. Ujedinjena Srpska takođe će imati dva odbornika Nevena Stanića i Dejana Sejmanovića.
Odbornik Liste za pravdu i red biće Igor Mandić.
Ovaj put bez skupštinske većina?
Gradonačelnik je svima otvorio vrata, na ta vrata većina stranka je ušla, ali šta se zaista desilo iz zatvorenih vrata, saznaćemo u narednom periodu. Čim Skupština bude konstituisana, ako i bude u skorije vrijeme.
Foto: Iks
– Demokratska atmosfera, svi smo razgovarali jednako. Pričali smo o prioritetima grada, svi su davali ideje sugestije mišljenja i one strasti i energije od prije četiri godine podjela osvete toga nije bilo. Svi su došli u punom sastavu. Nikada to neću zloupotrijebiti naše razgovore koji su bili samo za gradonačelnika jer ovo je dokaz da možemo kao civilizovani ljudi da pričamo – istakao je gradonačelnik, nakon što je razgovarao sa partijama koje će biti parlamentarne.
Kako je naveo, fokus konsultacija je bio šta je to što je najmanji njihv zajednički sadržilac, a ne razlike, kojih ima mnogo više.
Da li će interes građana biti iznad politike ostaje da vidimo, a ostaje da vidimo ko će uopšte biti u skupštinskim klupama, jer SNSD za sada niti otkriva imena, niti, bar ne javno, formira skupštinsku većinu.
Blink
Banjaluka
“BANJALUČKO MORE” POSTAJE STVARNOST: Grad dobija šest kilometara novog šetališta uz Vrbas
Veliki projekat uređenja obale Vrbasa ulazi u završnu fazu, a plan je da novo šetalište bude produženo sve do parka kod Delta Planeta.
Banja Luka bi u narednih 60 dana trebalo da dobije čak šest kilometara kontinuiranog i uređenog šetališta uz rijeku Vrbas, najavio je gradonačelnik Draško Stanivuković, poručivši da projekat „Banjalučko more“ postaje stvarnost.
Prema njegovim riječima, završetkom ovog projekta građani će dobiti potpuno novi prostor za rekreaciju, šetnju i boravak u prirodi, a planovi Gradske uprave tu se ne završavaju.
– Naš sljedeći korak je da ovo prelijepo šetalište nastavimo graditi i povežemo ga sve do novog gradskog parka kod TC „Delta Planet“ – poručio je Stanivuković.
On je istakao da moderni gradovi svoj razvoj grade upravo uz rijeke i njihove obale, te da Banja Luka želi u potpunosti iskoristiti potencijal Vrbasa.
– Spuštamo Banjaluku do Vrbasa, otvaramo nove vidike i stvaramo prostore u kojima će porodice, djeca, mladi i naši najstariji uživati u prirodnom bogatstvu koje imamo – rekao je gradonačelnik.
Projekat „Banjalučko more“ jedan je od najvećih infrastrukturnih zahvata kada je riječ o uređenju obala Vrbasa, a cilj je stvaranje novog sadržaja koji će dodatno unaprijediti kvalitet života građana i turističku ponudu najvećeg grada Republike Srpske.
Banjaluka
SVI PUTEVI VODE U GOMIONICU! Vidovdanska svečanost uz glas koji topi srca i veliki sabor u Banjaluci!
Povodom Vidovdana, jednog od najznačajnijih datuma u srpskoj istoriji i duhovnoj tradiciji, Banjaluka i ove godine biće domaćin niza sadržaja posvećenih očuvanju kulturnog, duhovnog i nacionalnog nasljeđa.
Pridružite se Vidovdanskom saboru manifestaciji koja već tradicionalno okuplja veliki broj građana kroz program ispunjen muzikom, igrom i duhom zajedništva. Sabor u organizaciji Udruženja „Baštionik – srbsko sabranje“ biće održan u subotu, 27. juna sa početkom u 20.00 časova u porti Hrama Hrista Spasitelja, a posjetioce očekuju nastupi etno sastava „Fenečki biseri“, mladog vokalnog soliste Luke Živkovića i KUD-a „Manasije Conić“, koji će predstaviti tradicionalne igre i pjesme inspirisane bogatom srpskom narodnom baštinom.
Obilježavanje Vidovdana biće nastavljeno i u nedjelju, 28. juna u Manastiru Gomionica, jednom od najznačajnijih duhovnih centara Krajine. Program počinje večernjim bogosluženjem u 18.00 časova, dok je od 19.00 časova u amfiteatru kod manastira planiran kulturno-umjetnički program.
Centralni dio večeri biće nastup Danice Crnogorčević, čije izvođenje duhovnih, etno i rodoljubivih pjesama godinama okuplja brojnu publiku i svjedoči o snazi duhovnog i kulturnog nasljeđa srpskog naroda.
Vidovdanski program u Banjaluci i Gomionici prilika je da se kroz molitvu, muziku, tradiciju i druženje još jednom podsjetimo trajnih vrijednosti koje ovaj praznik simbolizuje, te da zajedno sačuvamo sjećanje na istorijsko i duhovno nasljeđe našeg naroda.
Ulaz na sve programske sadržaje je slobodan
Banjaluka
PSS: „Tri decenije nisu riješili vodu, a danas dijele lekcije“
Gradski odbor PSS-a Banjaluka poručio da oni koji su godinama bili dio problema nemaju pravo kritikovati projekte koji bi trebalo da trajno riješe vodosnabdijevanje.
Gradski odbor Pokreta Sigurna Srpska (PSS) Banjaluka oštro je kritikovao političke protivnike zbog, kako navode, višedecenijskog neuspjeha da riješe pitanje vodosnabdijevanja u najvećem gradu Republike Srpske.
Iz PSS-a ističu da je „posebna sramota“ što pojedine političke stranke i njihovi koalicioni partneri iz SNSD-a za više od 30 godina vlasti nisu uspjeli trajno riješiti jedno od najvažnijih životnih pitanja građana.
„Čak i kada su pokušavali da rješavaju ovaj problem, radili su to pogrešno, bez vizije i bez dugoročnog plana. Upravo su njihove decenije nerada i loših odluka dovele do situacije sa kojom se građani danas suočavaju“, saopštili su iz Gradskog odbora PSS-a.
„Stanivuković pokrenuo sistemska rješenja“
Iz ove stranke tvrde da je predsjednik PSS-a i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković pokrenuo konkretne projekte koji bi u narednim mjesecima trebalo da omoguće trajno rješavanje problema vodosnabdijevanja.
„Za razliku od njih, Draško Stanivuković je pokrenuo konkretne projekte i sistemska rješenja koja će omogućiti da građani konačno riješe pitanje vodosnabdijevanja“, navode iz PSS-a.
„Nemaju moralno pravo da drže lekcije“
Iz Gradskog odbora PSS-a poručuju da oni koji su, kako tvrde, tri decenije bili dio problema, danas nemaju ni moralno ni političko pravo da kritikuju one koji pokušavaju pronaći rješenja.
„Oni koji su tri decenije bili dio problema danas nemaju ni moralno ni političko pravo da dijele lekcije onima koji problem rješavaju. Čega se čestit i odgovoran čovjek stidi, time se oni godinama ponose“, zaključuje se u saopštenju.
Pitanje vodosnabdijevanja posljednjih mjeseci jedno je od ključnih političkih tema u Banjaluci, posebno nakon problema s urednim snabdijevanjem pojedinih naselja i međusobnih optužbi vlasti i opozicije o odgovornosti za stanje u vodovodnom sistemu.
-
Politika2 dana ago“ZABORAVLJUJU ŠTA SU OSTAVILI IZA SEBE”! Drinić optužio SNSD za svjesno širenje netačnih informacija
-
Politika3 dana agoVIŠKOVIĆ NA DJELU! „Autoputevi RS“ se zadužuju po kamati od 7,8 odsto
-
Politika1 dan agoNOVI UDAR ZA VUKANOVIĆA: Bivši saradnik tvrdi da su ljudi u Listi za pravdu i red „potrošna roba“
-
Banjaluka2 dana agoPOVODOM VIDOVDANA! Danica Crnogorčević u Manastiru Gomionica
-
Banjaluka3 dana agoBANJALUKA DOBIJA NEŠTO ŠTO NEMA NIKO U BiH! Pogledajte šta se gradi u najvećem gradskom parku!
-
Društvo2 dana agoLOŠE VIJESTI ZA RADNIKE U NJEMAČKOJ! Vlasti spremaju novi zakon, u penziju će se ići znatno kasnije!
-
Hronika2 dana agoHOROR NA RADNOM MJESTU! Poštara izujedao pas, hitno prevezen u bolnicu
-
Društvo1 dan agoUPALJEN ALARM ZA REPUBLIKU SRPSKU! Vrelina i sparina okovale zemlju, a najgore nas čeka tek od OVOG DANA!
