Connect with us

Svijet

KANDIDAT ZA PREDSJEDNIKA EKVADORA UBIJEN NA PREDIZBORNOM SKUPU: Napadač mu pucao u glavu!

Kandidat za predsjednika Ekvadora ubijen je tokom predizborne kampanje.

Fernando Viljavisensio, kandidat za predsjednika na izborima u Ekvadoru, ubijen je na skupu u okviru predsjedničke kampanje.

Viljavisensio je ulazio u automobil kada je čovjek iz mase istupio, izvadio pištolj i upucao ga u glavu. Viljavisensio je pogođen sa tri metka, a njegovo obezbjeđenje je otvorilo vatru i ubilo napadača.

Objavljen je i snimak ubistva, a pročitajte i biografiju Fernanda Viljavisensija.

Aktuelni predsednik Ekvadora, Giljermo Laso, zakleo se pred medijima da zločin neće proći nekažnjeno.

“Organizovani zločin je uznapredovao, ali puna snaga zakona će se obrušiti na njega”, poručio je Laso, koji se ne kandiduje na ovim izborima.

Svjedoci su izjavili da je Viljavisensio (59) pogođen tri puta tokom skupa u gradu Kuito. Porast nasilnih zločina vezanih za kartele koji distribuiraju drogu jedno je od centralnih pitanja predsjedničkih kampanja ove godine.

Laso je u julu proglasio vanredno stanje i uveo noćni policijski čas u tri provincije, zbog većeg broja ubistava povezanih sa kartelima i organizovanim zločinom.

Prvi krug predsjedničkih izbora u Ekvadoru biće održan 20. avgusta.

Svijet

PREMIJERKA ITALIJE razgovarala sa BIN SALMANOM: Meloni pozvala na PREKID SUKOBA u GAZI

Premijerka Italije Đorđa Meloni razgovarala je danas telefonom sa prestolonasljednikom Saudijske Arabije Mohamedom Bin Salmanom i pozvala na hitan prekid vatre u Gazi, prenijeli su italijanski mediji.

Prema njenim riječima, plan Izraela da okupira grad Gazu je zabrinjavajuć i neophodno je okončati dramatičnu humanitarnu situaciju u Pojasu Gaze, navodi Ansa.

Njen kabinet je saopštio da su dvoje lidera izrazili zabrinutost zbog najnovijih odluka Izraela, za koje navode da vode daljoj vojnoj eskalaciji. U saopštenju se ističe potreba da se, bez daljeg odlaganja, okončaju neprijateljstva i da se otpočne sa rekonstrukcijom Gaze, gdje je, kako navodi Melonijeva, uloga arapskih zemalja od suštinskog značaja.

Meloni je tokom razgovora rekla da se samo političkim procesom koji vodi dvodržavnom rješenju može postići dugotrajni mir, prenosi Tanjug.

Nastavi čitati

Svijet

UKRAJINA POPUŠTA? Mladići od 18 do 21 godinu mogu u inostranstvo?

Ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je zatražio od vlade da ukine ograničenja na putovanja u inostranstvo za ukrajinske muškarce starosti između 18 i 21 godine.
“Vjerujem da je ovo pozitivna odluka i da će pomoći mnogim mladim Ukrajincima da održe veze sa Ukrajinom i ostvare se u Ukrajini, prije svega u sferi obrazovanja”, rekao je Zelenski, prenosi Rojters.

Većina muškaraca starosti između 18 i 60 godina, koji se smatraju sposobnim za vojnu službu, trenutno ima zabranu putovanja u inostranstvo, a u zemlji koja je u četvrtoj godini rata sa Rusijom i dalje je na snazi vanredno stanje.

Zelenski je izjavio da bi nova starosna granica trebalo da bude pomjerena na 22 godine.
Nezavisne

Nastavi čitati

Svijet

Pobjede nad NAPOLEONOM i HITLEROM u TRAMPOVOM GOVORU o Rusiji

Rusija je jaka zemlja koja zna kako da dobija ratove, izjavio je američki predsjednik Donald Tramp novinarima u Bijeloj kući.

Tramp je na konferenciji za novinare pomenuo svoj razgovor sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom, koga je pitao da li smatra da je moguće da Ukrajina pobjedi u sukobu sa Rusijom.

„Pogledao me je kao da kaže: ‘Kakvo glupo pitanje’… Rekao je: ‘Rusija je ogromna zemlja i oni se bore da povrate svoju zemlju i svoje živote ratovima’“, citirao je Tramp mađarskog premijera. Trudnica sa Balkana pronađena mrtva, njenom mužu odrubili glavu i nabili na kolac

Američki lider istovremeno je kao primjer naveo pobjedu Rusije nad Hitlerom i Napoleonom.

„Jedan moj prijatelj je rekao da je Rusija jaka, jer se stalno bori. Pobjedili su Hitlera… Pobedili su Napoleona. Znate, oni to rade već dugo vremena“, zaključio je Tramp, piše Sputnjik.

Nastavi čitati

Aktuelno