Sport
KONTROVERZNOJ ALŽIRSKOJ BOKSERKI zabranjeno da se takmiči u Srbiji
Poslije Olimpijskih igara u Parizu svima je dobro postalo poznato ime Imane Kelif, alžirske bokserke koja je stigla do zlatne medalje u svojoj kategoriji, ali oko koje su se redale brojne kontroverze.
Sve je kulminiralo poslije borbe sa italijanskom bokserkom, Anđelom Karini, koja je poslije 46 sekundi odustala od borbe smatravši da nije fer i da su udarci koje upućuje Kelif prejaki za žensku osobu. Tada su počele sumnje u njen pol, odnosno da li je ona muško ili ne.
Oglasile su se i mnoge poznate osobe, a sumnjalo se da Kelif ima DSD, rijetko stanje koje pogađa tek oko 1,7% populacije, a koje rezultira da osobe koje izgledaju kao žene imaju mušuke hromozome ili anatomiju.
Približilo se i održavanje Svjetskog prvenstva u boksu u organizaciji IBA u Nišu, a mnogi su se pitali da li će Imane Kelif moći da nastupa na ovom takmičenju. Odluka je, kako piše Bild, donesena i njoj je zabranjeno da učestvuje na turniru koji se održava u Srbiji, prenosi Telegraf.
Svjetsko prvenstvo će se održati od 8. do 16. marta, a generalni sekretar IBA, Kris Roberts je oglasio na pres konferenciji da Imane Kelif ne ispunjava uslove.
“Imane Kelif ne može da učestvuje, zato što ne ispunjava sve neophodne kriterijume potrebne da bi mogla da se takmiči. Naša tehnička regulativa je jasna kada su u pitanju potrebni zahtjevi koje je neophodno ispuniti da bi neko mogao da se takmiči”, kazao je on.
Svjetska bokserska federacija dodaje da je Kelif pala na neutvrđenom testu. Dodaje se da je ona već diskvalifikovana sa Svjetskog prvenstva 2023. godine. Inače, IBA je poslije te “drame” izbačen iz članstva MOK-a.
Sport
NEZAPAMĆEN SKANDAL U ČAČKU! Navijači skinuli dresove igračima, prijetili bombom
Fudbaleri Borca iz Čačka i Grafičara ove su subote igrali međusobni susret u okviru 19. kola Prve lige Srbije.
Meč je završen bez golova, a nakon duela uslijedio je nevjerovatni skandal.
Vrijeđanje i prijetnje igračima Borca
Vrijeđali su huligani iz Čačka svoje igrače, koji su ostavili dušu na blatnjavom terenu.
Poslije su im skinuli dresove u znak protesta. Međutim, to nije bilo sve!
Uletjeli su u svlačionice, počeli da lome sve, prijetili igračima Borca…
Jedan od njih prijetio je da ima pištolj i bombu kod kuće.
Razbijen autobus Grafičara
Posle su razlupali autobus Zvezde, koji je nekada bio prevozno sredstvo omladinaca kluba sa Marakane, a sada je od Grafičara, prenosi Telegraf.
Sport
JOKIĆ NEPRIKOSNOVENI VLADAR NBA! Dončić skočio na treće mjesto
Nikola Jokić, centar Denvera, i dalje je prvi u trci za MVP nagradu, pošto je NBA liga objavila novi presjek, odnosno listu.
Srbin je i prošle nedjelje bio na vrhu liste, a ovog petka je ponovo prvi, što je potvrda da juriša ka četvrtoj MVP nagradi u karijeri.
Centar Nagetsa je nastavio sa dominacijom u NBA ligi, a tripl-dabl učinci za njega su postali nešto uobičajeno. Trenutno je vodeći u ligi u kategoriji skokova i asistencija, a ni poenterski ne zaostaje mnogo za vodećima.
Jokić je trenutno na prosjeku od 29,1 poena, 13,2 skoka i 11,1 asistencije po utakmici. Zabilježio je devet tripl-dablova u 14 utakmica, a Denver je najavio da će se boriti za titulu ove sezone.
Iza Jokića na listi je Šej Gildžus-Aleksander, koji je prošle sezone bio MVP, a na treće mjesto je skočio Luka Dončić, koji predvodi Los Anđeles Lejkerse ove sezone.
Među pet favorita za MVP nagradu su još i Janis Adetokumbo i Kejd Kaningem, dok najboljih 10 upotpunjuju Viktor Vembanjama, Džejlen Džonson, Tajris Meksi, Alperen Šengun i Donovan Mičel.
Jokić je ranije u karijeri osvojio tri MVP nagrade, a bio je i najkorisniji igrač finalne serije, u kojoj je Denver savladao Majami i tako došao do prve titule u istoriji.
Sport
USVOJENA ŽALBA “ZVEZDE”! UEFA promijenila odluku za meč Lige Evrope
Lijepe vesti za navijače Crvene zvezde – Evropska kuća fudbala (UEFA) prihvatila je žalbu srpskog kluba i omogućila prisustvo navijača na gostovanju protiv Šturma u Gracu 11. decembra, u sklopu utakmice 6. kola Lige Evrope.
UEFA je, dakle, promenila prethodno odluku, pošto je detaljno razmotrila argumente, usvojivši zahtijev Crvene zvezde, koja se ovim putem oglasila zvaničnim saopštenjem: “Fudbalski klub Crvena zvezda obaveštava javnost da je UEFA promenila prethodnu odluku i omogućila prisustvo naših navijača na gostovanju protiv Šturma u Gracu 11. decembra u okviru šestog kola Lige Evrope. Nakon što je naš klub uložio zvaničnu žalbu, nadležni organi UEFA detaljno su razmotrili iznete argumente i usvojili naš zahtev. U žalbenom postupku Crvena zvezda je jasno istakla da skandiranje “Mi smo cigani, najjači smo, najjači” u kontekstu navijačke kulture našeg kluba nema negativnu niti uvredljivu konotaciju, već predstavlja deo identiteta koji naši navijači koriste bez ikakve diskriminatorne namere. UEFA je uvažila navedeno objašnjenje i ocenila da nema osnova za prethodno izrečenu zabranu.
Samim tim, navijačima Crvene zvezde biće omogućeno da organizovano prisustvuju utakmici u Gracu. Smatramo da su naši navijači ovu odluku u potpunosti zaslužili podrškom, sportskim ponašanjem i prisustvom na svakom gostovanju”, stoji u saopštenju srpskog kluba.
U dosadašnjem toku Lige Evrope, Crvena zvezda upisala je pobjedu, remi i dva poraza. Prethodno će u drugom po jačini evropskom takmičenju odmjeriti snage sa rumunskim FCSB 22. novembra, a onda slijedi pomenuto gostovanje u Austriji.
-
Društvo22 sata agoHOROR NA UKC -u! Cijelu smjenu ostavljena GLADNA I ŽEDNA! Sin pacijentkinje ogorčen na osoblje! (VIDEO)
-
Politika2 dana agoIGOR DODIK ŠIRI UTICAJ? Tiha operacija preuzimanja Auto-Moto Saveza RS uzdrmala sektor, DEMOS gurnut u stranu
-
Politika2 dana agoĐAJIĆEV DILER KORISTAN ZA SISTEM! Đurovići godinama tvrde da je Radinković robijao umjesto Stanislava Čađe
-
Politika1 dan agoJOŠ JEDNA LAŽ REŽIMA! Ništa od povećanja penzija
-
Politika3 dana agoPo kome je Gorica Dodik “osula paljbu”? “SVI ZNAJU KO VAM MUTI VODU”
-
Politika3 dana agoBASARA “Vlado Đajić se godinama slika s djecom s Daunovim sindromom, SRAMOTA!”
-
Politika1 dan agoGORICA DODIK OPTUŽILA OPOZICIJU I VLAST DA RADE PROTIV DODIKOVIH?! Ko su “ONI” i da li su u Srbiji?
-
Politika1 dan agoČOVIĆ TVRDI “BiH može napredovati samo uz TRI ENTITETA”
