Banjaluka
KRESOJEVIĆ “Na moju inicijativu izmjene Porodičnog zakona na narednoj sjednici NSRS”
Izmjene Porodičnog zakona, na moju inicijativu, 12. marta na sjednici Narodne skupštine.
Kazao je ovo gradski menadžer, Bojan Kresojević koji je doda da je, uz podršku roditelja, predao 8. septembra prošle godine inicijativu Narodnoj skupštini da se izmjeni Porodični zakon.
-Roditelji će ponovo moći raspolagati štednjom svoje djece, jer za raspolaganje „novčanom imovinom“, po članu 335., neće biti neophodna saglasnost Centra za socijalni rad. Precizirano je da Centar za socijalni rad ne može odlučiti o medicinskom zahvatu nad djetetom, kada su oba roditelja nesaglasna – kazao je Kresojević.
Poručio je kako je smisao ovih izmjena da se dokaže da djeca ne pripadaju Centru za socijalni rad, već po Ustavu Republike Srpske roditelji imaju i pravo i dužnost da odgajaju djecu.
-Očekujem da će Zakon biti usvojen na narednoj sjednici i da će poslanici prepoznati dobre namjere kod ovih izmjena, baš kao što je to slučaj sa Ministarstvom pravde – dodao je gradski menadžer.
Banjaluka
STANIVUKOVIĆU PRIJETILI LIKVIDACIJOM! Radanović oštro osudila napad na gradonačelnika!
Nakon večerašnjeg incidenta na Banj brdu, gdje je gradonačelnik Banjaluke i predsjednik Pokreta Sigurna Srpska, Draško Stanivuković, bio meta brutalnog verbalnog napada i prijetnji smrću, oglasila se i portparolka PSS-a, Mirjana Radanović, oštro osudivši ovaj čin.
Radanović ističe da je riječ o napadu koji prevazilazi lični nivo i zadire u temeljne vrijednosti društva:
„Večeras je na podmukao način napadnut gradonačelnik Banjaluke i predsjednik Sigurne Srpske, Draško Stanivuković, dok je mirno šetao. Kao njegova saradnica i portparol PSS, osuđujem ovaj kukavički čin. Napadnut je verbalno, i prijetilo mu se smrću! Kakvu poruku to šalje našoj zajednici? Da li je to način da se riješe neslaganja, da se ućutkaju oni koji misle drugačije, koji se bore legitimno? Ovo nije samo napad na Stanivukovića, već na sve koji vjeruju u dijalog, civilizovano društvo, uzajamno poštovanje i demokratiju.“
Portparolka dodaje da je od ključnog značaja to što je policija brzo reagovala i privela napadača, ali upozorava da takvi napadi ne smiju postati normalna pojava:
„Dobro je da je policija brzo reagovala i uhapsila napadača. Stanivuković je dobro, ali to ne umanjuje ozbiljnost ovog napada. Ne smijemo dozvoliti da ovakvi akti nasilja postanu normalni. Pozivam sve da se ujedine u osudi ovakvog ponašanja. Za nasilje, bilo koje vrste, nema opravdanja!“
Banjaluka24
Banjaluka
ZIMSKA ČAROLIJA U BANJALUCI Otvaranje “Zimzobala” u nedjelju u Parku “Petar Kočić”
U prazničnom ritmu Banjaluka se priprema za početak najčarobnijeg doba godine.
Još jedno sjajno izdanje „Banjalučke zime“ započeće otvaranjem „Zimzobala“, koje je zakazano za nedjelju, 30. novembar u 18.00 časova u Parku „Petar Kočić“.
U posebno uređenom ambijentu posjetioce očekuju praznična atmosfera, sjajna zabava, ali i brojna iznenađenja. Uz već tradicionalno paljenje lampiona i zanimljiv zabavni program Banjaluka će i ove godine na neobičan i bajkovit način dočekati Djeda Mraza, koji će najmlađe obradovati mnoštvom poklona.
Inače, otvaranje „Zimzobal“ ujedno najavljuje i početak bogatog programa „Banjalučke zime“, koji će trajati u decembru, ali i u januarskim danim, a tokom kojeg će građani i posjetioci moći uživati u prazničnom ambijentu, bogatoj gastronomskoj ponudi, klizalištu, zabavnim sadržajima za djecu i odrasle, koncertima i brojnim drugim sadržajima.
Pridružite se u nedjelju kako bismo zajedno obilježili početak najtoplije zimske priče u našem gradu.
Banjaluka
ZBOG OBILNIH SNJEŽNIH PADAVINA! Banjalučki vatrogasci imali pune ruke posla
Zbog snježnih padavina banjalučki vatrogasci su juče imali pune ruke posla, te su uklanjali stabla koja su zakrčila saobraćajnice.
Oni su juče (22. novembra) oko osam časova imali tehničku intervenciju uklanjanja stabla u Trapistima, a takođe i oko 13.20 u Krčmaricama.
I u Dragočaju su 18.35 uklanjali stablo, kao i na Banj brdu u 10.05. Osim toga, zbog stabla su imali i tehničku intervenciju u 12.50 u Ulici Dr Vojislava Đede Kecmanovića, a u 14.15 u Ulici Milunke Savić.
Takođe su juče intervenisali zbog požara trafo stanice u Ramićima oko 15 časova.
-
Društvo3 dana agoHOROR NA UKC -u! Cijelu smjenu ostavljena GLADNA I ŽEDNA! Sin pacijentkinje ogorčen na osoblje! (VIDEO)
-
Politika10 sati agoKO JE IGOR ARSENIĆ – Čovjek koji je prijetio smrću Stanivukoviću? Mračni dosije, droga i veze sa Đajićem! (FOTO, VIDEO)
-
Politika3 dana agoJOŠ JEDNA LAŽ REŽIMA! Ništa od povećanja penzija
-
Politika3 dana agoGORICA DODIK OPTUŽILA OPOZICIJU I VLAST DA RADE PROTIV DODIKOVIH?! Ko su “ONI” i da li su u Srbiji?
-
Hronika3 dana ago“TO JE BUDUĆI SILOVATELJ” Učiteljica prijavila policiji učenika prvog razreda ZBOG PIPKANJA
-
Politika2 dana agoHOĆE LI NAJVEĆI GRAD PRESUDITI? Blanuša ubjedljivo vodi u Banjaluci
-
Politika20 sati agoDRIŠTVENE MREŽE GORE “Stanivuković oduvao Banjaluku – Blanuša pobijedio sa 14.000 glasova razlike” (FOTO)
-
Zanimljivosti3 dana agoEVO ŠTA ĆE USKORO ZAMJENITI MOBILNE TELEFONE: “Biće kao što se desilo sa računarima”
