Svijet
LAVROV ODBIJA VATIKAN ZA PREGOVORE: “Neprimjerno je da dvije pravoslavne zemlje pregovaraju o miru na katoličkoj platformi”

Govoreći o medijskim navodima da bi Vatikan mogao biti mjesto za mirovne pregovore, Sergej Lavrov izrazio je skeptičnost, istaknuvši da bi to bilo “neugodno” za Svetu Stolicu da ugosti delegacije iz dvije pravoslavne zemlje u sadašnjim okolnostima.
– Zamislite Vatikan kao mjesto za pregovore. Prilično je neprimjereno, rekao bih, da pravoslavne nacije raspravljaju o uklanjanju temeljnih uzroka na katoličkoj platformi. Vjerujem da to ne bi bilo posebno ugodno ni za Vatikan – izjavio je Lavrov.
Ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov potvrdio je u petak da će se uskoro održati druga runda pregovora s Ukrajinom.
Govoreći na konferenciji o jugu Rusije u Moskvi, Lavrov je rekao da je rad na mirovnom memorandumu u toku i da je s ruske strane već dostigao “naprednu fazu”.
Svijet
HOROR! Napad nožem u Hamburgu: Žena na glavnoj željezničkoj stanici izbola 17 ljudi

Na glavnoj željezničkoj stanici u Hamburgu večeras je došlo do napada nožem, izvještava BILD.
Najmanje sedamnaest osoba je povrijeđeno, a savezna policija zbog napada je uhapsila ženu staru 39 godina, prenosi Index.
Zbog napada je u potpunosti obustavljen željeznički saobraćaj na glavnoj stanici. Incident se dogodio između perona 13 i 14, a tragovi krvi na podu svjedoče o brutalnosti napada.
U početku se govorilo o osam povrijeđenih, ali je policija kasnije precizirala da su tri osobe u životnoj opasnosti, tri teže povrijeđene, dok šest ima lakše tjelesne povrede. Najnovije informacije govore da je ukupno sedamnaest ljudi povrijeđeno, a četvoro se nalazi u kritičnom stanju. Prema saznanjima lista BILD, neki od povrijeđenih zbrinuti su unutar vozova.
Svijet
KAO U FILMU! U bolnicu u Glazgovu ušao sa samostrijelom

U Univerzitetskoj bolnici “Kraljica Elizabeta” u Glazgovu danas je uhapšen muškarac (29), koji je u atrijum bolnice ušao sa samostrijelom, prenio je Gardijan.
Incident je policiji prijavljen jutros u 6.30 sati, a na lice mjesta su bili upućeni naoružani policajci, koji su uhapsili muškarca.
Policija je potvrdila da iz oružja nije pucano, i da nije bilo povrijeđenih u tom incidentu.
Portparol Nacionalne zdravstvene službe Velikog Glazgova i Klajda je saopštio da nije bilo poremećaja u pružanju usluga, iako je atrijum bolnice bio zatvoren “na kratko vrijeme”, a saobraćaj je bio privremeno preusmjeren oko bolnice.
Policija je saopštila da se istraga o incidentu nastavlja.
Prema Zakonu o samostrijelima iz 1987. godine, legalno je kupiti samostrijel u Engleskoj, Škotskoj i Velsu, i vlasnici nisu obavezni da registruju oružje ili posjeduju dozvolu, a slično zakonodavstvo važi i za Sjevernu Irsku.
Međutim, nezakonito je licima mlađim od 18 godina da posjeduju ili kupuju samostrijel, licima mlađim od 21 godine da pucaju iz njega – osim pod nadzorom starije osobe, vlasnicima da ga iznajmljuju ili pozajmljuju bilo kome drugom, ili da pucaju iz samostrijela u javnom prostoru, kao i na bilo kojem privatnom mjestu bez dozvole, prenosi Tanjug.
Svijet
Trampov udarac za Evropu: Naše diskusije ne vode nikuda!

Preporučuje se da SAD od 1. juna uvedu carine od 50 odsto na uvoz iz EU, zbog poteškoća u pregovorima o trgovini, poručio je američki predsjednik Donald Tramp.
On je na mreži “Trut sošl” napisao da diskusije sa EU ne vode nikuda, prenio je TASS.
“Naše diskusije sa njima ne vode nikuda. Zato predlažem carine za EU od 50 odsto, počevši od 1. juna”, naveo je Tramp.
On je dalje u objavi kritikovao evropske “moćne trgovinske barijere, PDV, smešne korporativne kazne, nemonetarne trgovinske barijere, monetarne manipulacije, nepravedne i neopravdane tužbe protiv američkih kompanija”.
Zvaničnih komentara iz Evropske komisije i kancelarije američkog trgovinskog predstavnika povodom Trampove izjave za sada nema, a američki i evropski berzanski indeksi su pali nakon objave, prenosi Blumberg.
-
Politika1 dan ago
ZAPAD POKREĆE OŠTRE MJERE PROTIV VLASTI U REPUBLICI SRPSKOJ! Traži se izolacija, obustava finansiranja i ukidanje kontakata
-
Hronika1 dan ago
SUD BIH! Osuđen na zatvor zbog čestitke rođendana Mladiću
-
Politika2 dana ago
VIŠKOVIĆ U PARALELNOM UNIVERZUMU “Srpska među 10 najpoželjnijih zemalja za investiranje”
-
Region1 dan ago
BRNABIĆ PORUČILA PICULI “Dalje ruke od Srbije!”
-
Hronika3 dana ago
PANIKA U ŠKOLI: Na tabli poruka “Pobiću čitavu prvu smjenu”, stigla policija!
-
Politika1 dan ago
RISTIĆ POSLAO OŠTRU PORUKU “Lopare nisu na prodaju za profit neke kompanije, OVDJE KOPATI NEĆETE”
-
Politika3 dana ago
DODIK PO SVOM “Srpska politički čvrsta, EKONOMSKI STABILNA i traži poštovanje Dejtona”
-
Region2 dana ago
OBJAVLJENA PRESUDA: Kecmanovići ranjenoj nastavnici moraju isplatiti milionsku odštetu