Region
“MORAMO VRATITI OTETU DRŽAVU!” Vučić pozvao građane u Beograd 12. aprila

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je građane da dođu u Beograd 12. aprila, istakavši da se država mora vratiti u tokova uspjeha i pobjeda, a djeca u škole.
Moramo da vratimo otetu državu. Ti odlučuješ u kakvoj zemlji želiš da živiš. Ti se pitaš. I da, već sutra može biti kasno. Pobijediće Srbija! Vidimo se u Beogradu 12. aprila u 19.00 časova istakao je Vučić.
Vučić je naveo da već nekoliko mjeseci traje pokušaj rušenja Srbije organizovan spolja i iznutra, te da je mnogo novca potrošeno da bi se ti ciljevi ostvarili.
– U početku su nam govorili da su protiv nasilja. A onda su promijenili ploču. Nasilje je svuda oko nas, u institucijama, na ulicama. Teror je bukvalno zavladao Srbijom – rekao je Vučić u video-objavi na Tiktoku.
On je dodao da su govorili da na skupovima postoje samo srpske zastave, a onda su se vidjele sve tuđe i uništavanje srpske trobojke, te da je strah zavladao svim poštenim domovima u Srbiji.
Naglasio je da se mora vratiti crveno-plavo-bijelu trobojku na jarbol slobode.
Vučić je ranije najavio da će na skupu u Beogradu biti predstavljen pokret za narod i državu.
Region
ALARM IZ REGIONA! Vučević tvrdi – “Zapad ignoriše Kurtićevo zveckanje oružjem!”

Premijer privremenih prištinskih institucija u tehničkom mandatu Aljbin Kurti ponovo zvecka oružjem najavom vojnog saveza takozvanih kosovskih bezbjednosnih snaga i oružanih snaga Albanije jer to nije ništa drugo nego nova direktna prijetnja Srbiji i srpskom narodu, rekao je savjetnik predsjednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević.
Vučević je naveo da je da Kurti pokušava da “zapali” region, dok međunarodna zajednica ponovo ćuti, ocijenivši da je to novi Kurtijev korak ka formiranju “velike Albanije”.
Kfor je, istakao je Vučević, jedina dozvoljena vojna formacija na prostoru AP Kosovo i Metohija.
“Kada se sve sagleda sa istorijskog aspekta, jasno je šta se sprema i da se radi protiv srpskog naroda. A Kurti je perjanica genocidne politike protiv srpskog naroda i ne da to ne krije, već se time i hvali”, naveo je Vučević na “Iksu”.
Vučević je ocijenio da sklapanje vojnih saveza uperenih protiv Srbije podsjeća na ono što je rađeno devedesetih godina prošlog vijeka, ali da Srbija ostaje dosljedna poštovanju Rezolucije 1244 Savjeta bezbjednosti UN, zaštiti svojih sunarodnika i očuvanju mira i stabilnosti.
Istakao je, između ostalog, da je Srbija spremna da brani svoj narod i svoju otadžbinu, ali da ne želi nikakve sukobe.
Region
NASMIJALI REGION! Pauk odnio auto mladencima na POZIV MLADOŽENJE!

Jedna od riječi od koje se vozači vjerovatno najviše “ježe” jeste – “pauk”. To je, znamo, kolokvijalan naziv za vozilo “Parking servisa” koje podiže i sklanja nepropisno parkirane automobile. Ali ima nešto što vjerovatno niste znali… Da li verujete da “pauk” nekome može i radost da donese?
E baš to je slučaj sa novopečenim mladencima iz Gadžinog Hana, Jovanom Mančićem i Majom Milić Mančić. Oni su zamolili nadležne da im “podignu auto”, a evo zašto…
– Nakon crkvenog venčanja krenuli smo do tvrđave da bismo se slikali, negde oko 15 časova u subotu 6. septembra. Parkirali smo se u parku, kod nove kapije tvrđave, uz dozvolu saobraćajne policije. Međutim, sledi totalni preokret događaja – započinje Jovan priču za Telegraf.
Naime, kad su namjeravali da krenu u restoran, auto je blokirao i uključio takozvani “safa mode”. Radi se o nekoj vrsti zaštite za krađu vozila.
– U neverici šta ćemo i kako ćemo, odlučili smo da obavestimo “Parking servis” Niš, budući da nijedna šlep-služba nije mogla da podigne auto zbog totalne blokade (vozilo je automatik i bio je u P brzini) – objašnjava Jovan.
Inače, kako dodaje, do blokade je došlo zato što je vozilo ostalo nezaključano i “u kontaktu”, a ključ je bio na izvjesnoj udaljenosti od auta.
– Kada smo kontaktirali Parking servis, razgovarali smo sa saobraćajnim policajcem, koji nam je izašao u susret i rekao da neće odmah reagovati, kako bismo imali vremena da pomerimo auto. Međutim, nismo imali vremena, morali smo da stignemo u restoran – prisjeća se nezaboravne situacije na svoj “veliki dan” ovaj “taze” mladoženja.
U tim trenucima je, kaže on, to bio veliki stres, a sada već i nešto što će pamtiti.
– Da zakasnimo na sopstvenu svadbu. Smejali smo se neposredno nakon što smo krenuli ka restoranu – priznaje Mančić i dodaje da je nervoza trajala prvih nekoliko minuta, a potom je sve ostalo išlo svojim tokom.
A automobil, šta je bilo dalje sa njim?
– Ujutru kada smo krenuli od restorana ka kući, svratili smo do Parking-servisa, kada su nas obavestili da je auto podignut i da će ubrzo stići do lokacije. Takođe, tada su nam i saopštili da su nas tražili po tvrđavi neposredno pre nego što su podigli auto – priča on.
E onda su shvatili da su u međuvremenu “postali viralni”, što bi se reklo, jer su fotografije njihovog četvorotočkaša kako ga odnosi “pauk” osvanule na Instagram stranici ” nishnocu_oficijalni “. Uslijedila je, kaže, i lavina komentara, u kojima su ljudi upućivali kritike na račun radnika “parking-servisa”, te je Jovan osjetio potrebu da se oglasi i objasni o čemu se radi.
Napisao je: “Ljudi, moj je auto i ja sam sam prijavio. Auto je upalio ‘safe mode’ i nije mogao da se pomeri. Stali smo kod tvrđave da se slikamo i žurili smo da bismo stigli na vreme u restoran”.
Jovan je na kraju rekao nešto što može poslužiti kao poruka ostalim mladim parovima.
– Smejali smo se koliko su neke situacije zapravo nepredvidive i da sve zajedno možemo prebroditi i rešiti – ističe Jovan.
Međutim, sve je dobro što se dobro svrši, te su i novopečeni mladenci, iako sa zakašnjenjem, uspjeli da stignu do restorana i dočekaju goste.
Eto, ova priča je još jedna potvrda one čuvene “u svakom zlu ima nešto dobro”. Pa i u omraženom “pauku”.
Region
STANOVNICI HRVATSKE OGORČENI! Hoće da vrate kunu umjesto evra (FOTO)

MOST predlaže vraćanje kune. Poslanik Mosta Miro Bulj svoju objavu na Fejsbuku sinoć je započeo rečenicom: „Vratimo hrvatsku kunu.“
Bulj smatra da je Andrej Plenković uvođenjem evra izdao nacionalne interese i narod, prenosi Index.hr.
– Govorio sam da će evro osiromašiti hrvatske građane i donijeti talas poskupljenja. Nažalost, upravo to živimo danas – ono što je bilo 1 kuna, sada je 1 evro. Obećavali su stabilnost, a šta smo dobili? Plate i penzije bezvrijedne, cijene eksplodirale, narod prevaren.
– Za njih je evro ‘istorijsko dostignuće’, a za narod najveća prevara i pljačka. Ja ćutati neću! Boriću se protiv svake dodvorničke politike koja prodaje naše interese, našu slobodu i našu Hrvatsku briselskim činovnicima – napisao je Bulj.
-
Zdravlje12 sati ago
KAD SRCE PRESKAČE! Šta možete sami da preduzmete?
-
Društvo12 sati ago
Zastrašujući podaci Zavoda za statistiku: RODITELJI NAPUSTILI 64 DJECE
-
Svijet1 dan ago
Rusija o NATO bombardovanju Srpske! “OPASAN PRESEDAN koji ne smije biti zaboravljen”
-
Politika2 dana ago
POSAO TEŽAK 240 MILIONA: Vlada RS preko GAS-RES-a otkupila firmu koja vrijedi četiri puta manje
-
Svijet2 dana ago
ZELENSKI ODBIO PUTINA: Neka on dođe u Kijev
-
Svijet2 dana ago
Broj poginulih u Gazi prešao 64.000, STRADALA I BEBA STARA 10 DANA
-
Hronika5 sati ago
BRUTALNE RACIJE U BANJALUCI! Ljude obarali na zemlju, šutirali, udarali palicama i elektrošokerima, EVO šta kaže policija
-
Politika1 dan ago
STANIVUKOVIĆ SA BORENOVIĆEM “Moramo nastaviti da gradimo društvo u kojem ćemo se OSJEĆATI SIGURNO”