Connect with us

Banjaluka

NA SVE NAČINE OTEŽAVAJU RAZVOJ GRADA Ostavljaju nam JEDAN DAN ZA REALIZACIJU rebalansa

Gradonačelnik Draško Stanivuković je zatražio da se o rebalansu raspravlja na vanrednoj sjednici.

Na sve načine pokušavaju da otežaju razvoja Banjaluke, ali mi to nećemo dozvoliti.

Poručio je ovo gradski menadžer, Bojan Kresojević, naglasivši da je nerealno da je Skupština Grada odbila da se o rebalansu budžeta raspravlja na vanrednoj sjednici.

– Poređenja radi, skupštinska većina od nas traži 10 dana za pripremu amandmana, a nama ostavljaju samo jedan dan za realizaciju rebalansa.To je nerealno. Otećavaju nam razvoj Banjaluke. Ali mi smo pokazali da u najizazovnijim vremenima ostvarujemo najbolje rezultate – rekao je gradski menadžer.

Podsjetio je da je pred gradskom administracijom mnoštvo realizovanih projekata, kao i brojni projekti koje će gradska administracija realizovati u narendom periodu.

– Smanjenili smo dug za 30 miliona KM, pa i više. Realizovali smo preko 350 različitih projekata. Ispunili smo strateška obećanja i sproveli nove politike, a to su besplatni udžbenici, besplatna legalizacija, subvencije vrtićima i slično – naglasio je on.

Gradska administracija uputila je Kolegijumu Skupštine Grada zahtjev za održavanje vanredne sjednice, na kojoj bi bio razmatran rebalans ovogodišnjeg budžeta.

– Već 354 dana smo bez rebalansa budžeta i to je sasvim dovoljno da posljedice na svojoj koži osjete korisnici socijalnih davanja koji ne mogu dobiti svoja primanja, zaposleni u Centru za socijalni rad koji ne mogu dobiti platu ni za novembar, a kamoli za decembar, prevoznici kojima se ne može isplatiti subvencija za javni prevoz, ali i mnogi drugi korisnici budžeta – naglasio je ranije Kresojević.

Podsjećamo, naredna 19. sjednica Skupštine Grada biće održana 29. decembra sa početkom u 9.00 časova.

Gradonačelnik Draško Stanivuković je zatražio da se o rebalansu raspravlja na vanrednoj sjednici, kako bi bilo više vremena da se planirana sredstva rasporede s obzirom na to da je kraj godine.

Banjaluka

POČELI RADOVI U KULJANSKOJ ULICI Savić-Banjac: Investicija koja znači veću bezbjednost

U okviru programa rekonstrukcije i sanacije ulica i puteva na podrčju grada, počeli su radovi u VII kuljanskoj ulici.

Gradski menadžer Mirna Savić – Banjac sa saradnicima obišla je radove i poručila da Grad nastavlja sa ulaganjima u saobraćajnu infrastrukturu kako bi se poboljšao kvalitet života građana u svim dijelovima Banje Luke.

-Danas smo u VII kuljanskoj ulici obišli radove na jednom od važnijih infrastrukturnih projekata za ovo naselje. Investicija vrijedna milion KM donijeće veću bezbjednost svim učesnicima u saobraćaju, a posebno našim najmlađim sugrađanima, jer se radovi izvode u neposrednoj blizini škole – kazala je Savić – Banjac.

Projektom, kako je navela – su predviđeni izgradnja obostranih trotoara, rasvjeta i uređenje saobraćajne infrastrukture, što će značajno unaprijediti uslove života u Kuljanima.

-Nastavljamo da ulažemo u sva naša naselja i stvaramo uslove za njihov dalji rast i razvoj – zaključila je Savić – Banjac.

Nastavi čitati

Banjaluka

ČUVAJUĆI VJERU I TRADICIJU: Stanivuković prisustvovao maslima u Golešima (FOTO)

Zajedno sa brojnim mještanima i vjerujućim narodnom, gradonačelnik Draško Stanivuković prisusvovao je maslima u Golešima, kao i osvećenju Časnog krsta kod Gajića.

Kako je poručio gradonačelnik, često prisusvuje maslima jer su upravo ona dio naše tradicije i identiteta našeg naroda.

-Masla se dešavaju u mjestima gdje se naš narod na selima moli Bogu za blagorodne i plodne njive, žito i usjeve, odnosno da sve ono što se u zemlju posadi nikne i svake godine donosi sve više plodova. To je tradicija koja se prenosi sa generacije na generaciju. Danas je moja generacija tu, ali i mlađi ljudi preuzimaju ulogu domaćina i čuvara običaja. Drago mi je što ovdje dolazim već više od jedne decenije. Dolazio sam kao odbornik, kao narodni poslanik, a gotovo u kontinuitetu i kao gradonačelnik. Volim Goleše i Pervan, jer je i ovo moj rodni kraj – rekao je gradonačelnik.

Istakao je kako je ovdje ranije dolazio i kada nije bilo infrastrukture, koja je danas izgrađena.

-U svakom malom dijelu razvoja ovog mjesta učestvovao sam kao čovjek, jer sam želio da pomognem. Za svaki rad i trud domaćina koji su se okupljali da nešto urade, imali su slobodu da me pozovu, a mi smo nastojali da pomognemo koliko god smo mogli. Danas imamo dvije ladare, pecanu i Časni krst koji smo osveštali uz molitvu. Prije nekoliko godina uradili smo ovdje i dio puta. Ostaje nam da izgradimo glavnu saobraćajnicu od Čokorskih polja prema Golešima i očekujem da to završimo što prije – rekao je on.

Podsjetio je i na to da je mnogo toga urađeno kada je riječ o vodosnabdijevanju ali i podsticajima u poljoprivredi.

Naime, Časni krst je visine osam metara, te je osveštan u prisustvu vjrujućeg naroda i sveštenstva

Nastavi čitati

Banjaluka

LJETO MOŽE DA POČNE: Akvana u nedjelju otvara kapije, poznate cijene ulaznica!

Sezona u Vodenom parku “Akvana” počinje u nedjelju, 7. juna, saopšteno je iz JP “Akvana”.

Kako su naveli, sve je spremno za početak ljetne sezone, a nadaju se da će i vremenske prilike ići na ruku svim posjetiocima.

-Počinjemo odbrojavanje! Iskreno se nadamo da će se vremenska prognoza obistiniti i da će u nedjelju sunce obasjati našu Banju Luku – poručili su iz „Akvane“ i pozvali sve sugrađane i posjetioce da prve ljetne dane provedu u Vodenom parku “Akvana”.

Podsjećaju da do nedjelje traje i pretprodaja sezonskih ulaznica za Vodeni park. Posjetioci imaju priliku da po sniženim cijenama obezbijede ulaznice za predstojeću ljetnu sezonu i uživaju u raznovrsnim sadržajima koje ovaj vodeni park nudi.

Akcijske cijene ulaznica:

  • Sezonska ulaznica (redovna cijena 170 KM) – 110 KM
  • Ulaznica za 10 ulazaka – 48 KM
  • Ulaznica za 20 ulazaka – 80 KM
  • Ulaznica za 30 ulazaka – 104 KM

Ulaznice se mogu kupiti na prodajnim mjestima u Vodenom parku „Akvana“ i Gradskom olimpijskom bazenu.

Nastavi čitati

Aktuelno