Connect with us

Politika

NARODNI FRONT podržava amandman SNSD-a na odluku o SUBVENCIJAMA PRIVREDI! Simbioza na djelu!

Politički život Banjaluke u posljednjih nekoliko mjeseci pokazao je “ko kome drži stranu” i to na štetu samih građana Banjaluke.  Narodni Front Jelene Trivić odbija da pruži podršku bilo kojoj inicijativi gradonačelnika Draška Stanivukovića, bez obzira na njihovu očitu korist za građane Banjaluke.

Svaka od predloženih inicijativa je dobro osmišljena i ima potencijal da unaprijedi kvalitet života u gradu, ali Narodni Front ih nikada nije podržao iako uporno tvrde da su im građani na prvom mjestu.

Međutim, ono što je zanimljivo jest da Trivićkina stranka nije imala problem da podrži inicijative i odluke koje dolaze iz redova SNSD-a, stranke koja je u političkom sukobu s gradonačelnikom Stanivukovićem, konkretno  podržali su amandman Ljube Ninkovića na odluku o subvencijama privredi.

 

Ova situacija baca jasno svjetlo na političke odnose u Banjaluci i postavlja pitanje o pravoj motivaciji Narodnog Fronta. Da li je njihovo odbijanje podrške inicijativama gradonačelnika Stanivukovića rezultat stvarne političke razlike ili je to samo sredstvo za opstrukciju njegovih političkih ciljeva?

Građani Banjaluke imaju pravo znati zašto su određene političke stranke uporno protiv svih promjena koje bi mogle unaprijediti njihovu svakodnevicu. Jasno je da sve partije imaju svoje interese, ali ti interesi bi trebali biti podređeni opštem dobru građana, što ovdje nikako nije slučaj.

Loading...

Politika

IDE KOD VUČIĆA: Stevandić najavio put za Beograd!

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić najavio je na društvenoj mreži Iks da će 12. aprila biti u Beogradu na veliko skupu iza kojeg stoji predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.

– U ovim tmurnim i mutnim vremenima sačuvao si Srbiju uspravnom i neutralnom. Nisi priznao Kosovo i izdao Republiku Srpsku i kada su ti za to nudili nagradu. Digao si i učvrstio Srbiju ekonomski, vojno i geopolitički i to kada se cijeli svijet ljulja. Sačuvao si moralni kompas za one koji stvaraju, uče i unapređuju Srbiju, a razotkrio one koji blokiraju, zaustavljaju i rastaču našu otadžbinu. Nisi poklekao i kada je bilo neizvjesno i opasno. I zato dolazimo predsjedniče u Beograd 12. 04. 2025. Jer dobro se dobrim vraća – poručio je Stevandić.

Nastavi čitati

Politika

BORENOVIĆ ODGOVORIO DODIKU “Opet slušamo frustracije čovjeka koji je tri decenije na vlasti!”

Poslanik PDP-a u Parlamentarnoj skupštini BiH Branislav Borenović reagovao je na najnovije istupe Milorada Dodika, predsjednika SNSD-a, ocijenivši ih kao još jedan pokušaj manipulacije i ispoljavanja lične frustracije zbog činjenice da u vlastitoj stranci ne dozvoljava nikakvu promjenu.

– Opet slušamo Dodikove frustracije! Daj čovječe, nađi sebi nasljednika – tri decenije je previše! Ako hoćeš da budeš dovršena i kompletna ličnost, pusti mlađe, nove ljude… – poručio je Borenović.

On dodaje da nije sporno što je Dodik “zarobio svoju stranku”, ali je problem što je, kako kaže, sa sobom u izolaciju odveo i cijelu Republiku Srpsku i srpski narod.

– Baš me briga što si zarobio stranku, ali si i Republiku Srpsku i cijeli naš narod zarobio i uveo u avanturizam i izolaciju. Politički si obnev ideo od prevelike moći, loše energije i sujete – rekao je Borenović.

Za razliku od Dodikovog SNSD-a, PDP je, kako ističe, na demokratski način proveo smjenu generacija.

– Mi smo generacijsku transformaciju u PDP-u uradili ljudski, dostojanstveno i demokratski, bez sukoba i tenzija. Ponosan sam na svoj PDP, mog prethodnika Mladena i nasljednika Draška – što Dodik u svom zarobljenom SNSD-u nikada neće moći uraditi, niti imati! – zaključio je Borenović.

Nastavi čitati

Politika

SOKOCU PRIJETI EKOLOŠKA KATASTROFA! Smeće se gomila na sve strane, JKP PRED KOLAPSOM

Grad Sokolac suočava se sa ozbiljnom ekološkom krizom. Na sve strane u gradu gomilaju se hrpe smeća, a nadležni očigledno nemaju rješenja ni volje da ovaj problem riješe. Situacija je alarmantna – smeće se nalazi na ulicama, ispred stambenih zgrada, pa čak i ispred kapije Javnog komunalnog preduzeća.

Građani s pravom negoduju, jer redovno plaćaju odvoz otpada koji se više ne odvodi. Neredovno grijanje dodatno frustrira stanovnike Sokoca, jer ni ono ne funkcioniše kako treba – jedan dan grije, drugi dan ne.

Zaposleni u JKP-u su bez plata, kamioni su u kvaru, jedan čak i neregistrovan, dok je račun preduzeća blokiran. U ovakvim uslovima, radnici su na ivici očaja, a čitav grad pred ekološkom katastrofom.

Umjesto da se vodilo računa o Komunalnom preduzeću, njegovim radnicima, opremi i održavanju sistema, lokalna vlast se bavila smjenama direktora, postavljanjima novih, a nerijetko i nepotrebnim kadrovskim rješenjima. Rezultat je očigledan – kolaps sistema.

U međuvremenu, građani su prinuđeni da lično dovoze i istovaraju smeće u centru grada, ispred kapije JKP-a, što dodatno naglašava razmjere haosa i nebrige. Situacija je postala prava sramota za grad koji je do juče bio uzor u organizaciji komunalnih službi.

Ako se nešto hitno ne preduzme, Sokolac će se uskoro naći ne samo u potpunom komunalnom kolapsu, već i pred ozbiljnom prijetnjom po javno zdravlje.

Nastavi čitati

Aktuelno