Connect with us

Banjaluka

NEMA STAJANJA! Uskoro dodatne SAOBRAĆAJNE TRAKE u Ulici Vuka Karadžića i Aleji Svetog Save

Gradski menadžer Bojan Kresojević sa saradnicima obišao je danas radove na proširenju saobraćajnica u Aleji Svetog Save i u Ulici Vuka Karadžića, koje će dobiti tri odnosno četiri saobraćajne trake. Ovo su mjere i intervencije koje se preduzimaju kako bi koncept jednosmjernog saobraćaja bio kompletan i imao puni efekat.

-Ovo je naročito važno iz razloga kako bismo ostvarili naš cilj, a to je da Banja Luka postane grad urbane mobilnosti po svjetskim standardima i zasigurno da su intervencije u ovom dijelu grada jako važne posebno u ovom momentu kada zbog djelovanja republičke inspekcije još nisu završeni radovi na kružnom toku kod Ekvatora – kazao je gradski menadžer.

Sasvim sigurno, kako je naveo, Banja Luka će biti grad koji pospješuje saobraćajne oblike poput biciklizma i javnog prevoza, posebno uzimajući u obzir intervencije koje će biti nastavljene.

-To su uspostavljanje „pametnih semafora“, koji će u skladu sa obimom saobraćaja prilagođavati svoje signale, kao i unapređenje bezbjednosti biciklista uspostavljanjem fizičkih barijera. Sve su to naše reakcije na osnovu praćenja situacije u prethodnim danima. Nakon sedam dana od uspostavljanja režima jednosmjernog saobraćaja, koji je u još nekoj nepotpunoj fazi, možemo reći da su rezultati pozitivni i to je razlog da nastavimo sa svim ovim intervencijama – poručio je gradski menadžer, uz zahvalnost radnicima koji su izdvojili i nedjelju za rad da se iskoristi lijepo vrijeme i što prije okončaju planirane intervencije.

Dodao je da će upravo u zavisnosti od vremenskih prilika biti završene intervencije u ovom dijelu grada, te započeti i postvaljanje stubića između saobraćajnih traka i biciklističkih staza.

Banjaluka

Povodom manifestacije “Kočićevi dani”! BESPLATAN PREVOZ u subotu za manastir Gomionicu

Povodom manifestacije “Kočićevi dani”, koja će biti organizovana u subotu, 23. avgusta u manastiru Gomionica, a za sve zainteresovane Grad Banjaluka obezbijedio je besplatan prevoz.

Broj mjesta je ograničen, a svi zainteresovani potrebno je da se jave putem kontakt broja telefona 051/244-494.

Polazak je planiran u osam časova sa autobuskog terminala na Malti (autobusko stajalište za prigradske linije), a povratak je planiran u 13 časova iz manastira Gomionica.

Nastavi čitati

Banjaluka

SAVIĆ – BANJAC: Intenzivno radimo na realizaciji BROJNIH PROJEKATA

Gradski menadžer Mirna Savić – Banjac, nakon redovnog kolegijuma načelnika i šefova odsjeka, poručila je kako nas ove sedmice očekuje nas značajna manifestacija -„Kočićevi dani“ te da je rad gradske administracije, između ostalog, obilježen pripremama za ovaj događaj.

-Istovremeno, intenzivno radimo na realizaciji brojnih projekata. U toku su radovi u ulicama Vasilija Ostroškog i braće Jugovića, koje će uskoro dobiti potpuno novo ruho, a nastavljamo i sa ulaganjem u mnoge druge saobraćajnice širom grada – kazala je Savić – Banjac.

Poručila je i to kako se ponovo govorilo o problemu obustave rada Gradskog olimpijskog bazena.

-Još jednom upućujemo apel Skupštini da zakaže sjednicu i omogući deblokadu rada bazena, jer i radnici i djeca, kao i brojni sportski klubovi koji koriste ovaj objekat, jednako su važni kao i svi drugi u našem gradu – dodala je ona.

Istakla je kako se intenzivno r adi i na sanaciji soabraćajnica u prigradskim naseljima.

-Kada je riječ o prigradskim naseljima, u toku su radovi na saobraćajnicama koje imaju za cilj da saniraju najugroženije dijelove. Tako će i u Racunama uskoro biti izgrađena nova saobraćajnica, što će mještanima znatno olakšati svakodnevno funkcionisanje – poručila je Savić – Banjac.

Nastavi čitati

Banjaluka

Savić – Banjac: NEMA reakcije rukovodstva SKUPŠTINE na problem GRADSKOG OLIMPIJSKOG BAZENA

Gradski menadžer Mirna Savić – Banjac istakla je kako još uvijek nije zakazana ni redovna, ali ni vanredna sjednica Skupštine Grada, na kojima bi se raspravljalo o bitnim tačkama, poput funkcionisanja Gradskog olimpijskog bazena koji je još uvijek zatvoren.

Savić – Banjac je još jednom upitala zbog čega postoji diskriminacija prema djeci koja treniraju na ovom bazenu.
-Djeca koja treniraju na Gradskom olimpijskom bazenu, kao i njihovi treneri, ali i svi zaposleni podjednako su važni kao i svi u ovom društvu. Nejasno nam je zbog čega ova diskriminacija, zbog čega skupštinska većina ne želi da raspravlja o ovom pitanju jer rješenje za Gradski olimpijski bazen postoji – istakla je ona.

Podsjetila je i na to da je skupštinskom rukovodstvu predat veliki broj materijala, ali da još uvijek nema datuma za održavanje sjednice.

-Materijali su predati skupštinskom rukovodstvu, a nekoliko puta su i poslate inicijative za održavanje redovnih sjednica Skupštine Grada. To je nedopustivo, da toliko stvari čeka i zavisi od nekolicine pojedinaca – rekla je ona.

Još jednom je ponovila kako je izuzetno bitno da se riješi i pitanje koje se tiče vodosnabdijevanja potkozarskih sela.

-Podsjetiću još jednom da je to problem koji postoji mnogo godina unazad, ali da mi imamo rješenje. Odluka o kreditnim sredstvima koja će omogućiti da potkozarska sela dobiju vodu i da nemaju problem sa vodosnabdijevanjem je na čekanju u Skupštini Grada više od godinu dana. Skupštinska većina blokira svoje građane. Mi smo im dostavili sve moguće i nemoguće dokumente, uključujući i građevinsku dozvolu za projekat, ali i dalje nemamo sjednicu za ovo važno pitanje – navela je gradski menadžer.

Istakla je i to, kako pored Odluke o vodosnabdijevanju potkozarskih sela, o kojoj treba da se raspravlja, čekaju još mnoge druge bitne tačke.

-I dalje ne raspravljamo o neradnoj nedjelji, placevima za mlade bračne parove, kolektore i brojne druge odluke koje su bitne za ovaj grad – zaključila je gradski menadžer.

Grad Banjaluka

Nastavi čitati

Aktuelno