Connect with us

Banjaluka

NINKOVIĆ “Kresojević prisustvuje današnjoj sjednici iako prema poslovniku nema pravo na to”

Predsjednik Skupštine grada Banjaluka Ljubo Ninković rekao je da gradski menadžer Bojan Kresojević prisustvuje današnjoj sjednici iako prema poslovniku nema pravo na to.

Ninković je u obraćanju odbornicima, nakon skupštinske pauze, naglasio da će ovo pitanje biti riješeno na nekoj od narednih sjednica.

Kresojević je rekao da nije želio da uvrijedi odbornike SNSD-a kada je juče rekao da niko od njih ne radi svoj posao.

Kresojević je poručio da se izvinjava svima jer mu nije bila namjera da bilo koga uvrijedi.

U nastavku sjednice otvorena je tačka o godišnjem izvještaju banjalučkog preduzeća “Vodovod” za prošlu godinu.

Vršilac dužnosti direktora “Vodovoda” Predrag Duduković rekao je da su rezultati u prošloj godini vidljivi, imajući u vidu da je urađeno 30 odsto više priključaka na vodovodnu mrežu.

On je naveo da je sanirano 11 odsto više kvarova na cjevovodu i pet odsto više kvarova u šahtovima, te izvršeno 13 odsto više betoniranja.

Obrazlažući godišnji izvještaj, Duduković je rekao da je ostvaren pozitivan finansijski rezultat, kao i da su smanjenje obaveze i ostvarena dobit od 250.000 KM.

Komentarišući podatke iz godišnjeg izvještaja, odbornik SNSD-a Zoran Popović naglasio je da je u “Vodovodu” zaposleno 345 zaposlenih radnika zaključno sa 31. avgustom 2021. godine, te da je za dvije godine naknadno primljeno 78 radnika.

Popović smatra da nema smisla što su u godišnjem izvještaju navedene mnoge nejasne stavke, među kojima i ona da “smanjena fakturisana voda koja je potrošena”.

Odbornik Narodnog pokreta “Banjaluka zove” Saša Lazić smatra da je važnije raspravljati o prekomjernom broju zaposlenih u gradskim preduzećima nego o prošlogodišnjim izvještajima o poslovanju.

Odbornik PDP-a Smiljana Babić Moravac smatra da banjalučki “Vodovod” dobro posluje, kao i da je godišnji izvještaj sveobuhvatan.

Banjaluka

SAVIĆ BANJAC POZVALA RUKOVODSTVO SKUPŠTINE! “Banjaluka mora dobiti budžet”

-Pozivam skupštinsko rukovodstvo da hitno sazove vanrednu sjednicu i da još ove sedmice raspravljamo o Prijedlogu budžeta i usvojimo ga!

Poručila je ovo gradski menadžer Mirna Savić-Banjac koja je podsjetila i na činjenicu da osam mjeseci nije održana redovna sjednica Skupštine Grada.

-Građani Banje Luke su dovoljno kažnjeni u prošlom sazivu od strane SNSD-a i njihovih koalicionih partnera. Prisjetimo se da 8 mjeseci nije bilo redovne sjednice, a nažalost, slična praksa se nastavlja. Pronalaze sve moguće načine da odugovlače, a Banja Luka je pola godine bez Budžeta. Sve procedure su završene. Oglašavaju se samo u medijima da će da usvajaju budžet, međutim, do 16.00 časova još uvijek nismo dobili poziv ni za sjednicu – kazala je ona.

Pozvala je još jednom skupštinsko rukovodstvo da radi svoj posao.

-Zahtijevamo od SNSD-a i predsjednika Skupštine Grada, kao i skupštinskog rukovodstvo da se uozbilje i da hitno rade ono za šta su plaćeni. Sazovite sjednicu, Banja Luka i njeni građani zaslužuju budžet – poručila je Savić-Banjac.

Nastavi čitati

Banjaluka

BANJALUČKI VODOVOD “U toku rekonstrukcija izvorišta Banjica”

Iz preduzeća „Vodovod“ saopštili su da je u toku rekonstrukcija izvorišta Banjica, što će doprinijeti kvalitetnijem vodosnabdijevanju potrošača sa ovog izvorišta.

-Izvorište Banjica, srce sistema velikog preko 100 kilometara, od izgradnje ne radi dobro jer nije izvedeno po projektu. Sam vodozahvat nije postavljen na pravo mjesto, što je vodozahvatnu cijev često ostavljalo na suvom. Pumpe nisu bile odgovarajuće snage ni kapaciteta, a nikada nije napravljen ni poseban vod za napajanje električnom energijom, zbog čega često sistem ili njegovi dijelovi ostaju bez struje. Svaki zastoj u isporuci vode neminovno dovodi do kvarova na cijevima i ventilima, što produžava period normalizacije vodosnabdijevanja – naveli su iz ovog preduzeća.

Zbog svega toga, kako su istakli – pristupilo se rekonstrukciji izvorišta Banjica.

Nastavi čitati

Banjaluka

RADOVI NA ULICAMA! Saniraju se udarne rupe u Banjaluci

Nastavljena je sanacija udarnih rupa na saobraćajnicama na području grada.

Ekipe su trenutno u naselju Starčevica u Ulici Koste Jarića.

Kako je planirano, sanacija udarnih rupa obuhvatiće i Ulicu Majke Jugovića, Dujke Komjenovića, Arčibalda Rajsa, 5. prigradski put i ostale.

S obzirom na to da se ove aktivnosti odvijaju na lokacijama gdje se odvija saobraćaj većeg intenziteta, iz resornog Odjeljenja mole sve učesnike u saobraćaju za strpljenje i na dodatni oprez.

Nastavi čitati

Aktuelno