Banjaluka
NINKOVIĆ PRIZNAO GREŠKU! Stanivuković na sastanku sa predstavnicima plivačkih i vaterpolo klubova

U Gradskoj upravi u toku je sastanak sa predstavnicima plivačkih i vaterpolo klubova iz Banjaluke, rukovodstvom JP „Akvana“ kao i roditeljima djece koja pohađaju plivanje, a sastanku prisustvuje i gradonačelnik Draško Stanivuković.
Tema sastanka jeste trenutno stanje u kojem se preduzeće nalazi zbog umanjivanja sredstava sa stavke koja se odnosi na njegovo nesmetano funkcionisanje.
Kako je tom prilikom Stanivuković poručio, rješenje za ovaj problem se mora naći..
-Razlog skidanja sredstava sa budžeta za bazen, na koji idu hiljade građana, jeste taj što oni kažu da nisu znali kako se ta sredstva troše, nije im bilo jasno. Kažu da nisu dobili izvještaj iako su im svi izvještaji redovno dostavljani. Oni ne čitaju materijale, ne dolaze na sjednice, a sada roditeljima i predstavncima plivačkih i vaterpolo klubova objašnjavaju da je razlog jer nemaju izvještaje. Mogu da kažem da je predsjednik Skupštine koji je SNSD priznao svoju grešku. Gore su roditeljima obećali da će zakazati vanrednu sjednicu – rekao je gradonačelnik.
Istakao je i to kako su roditelji rekli da dva do tri dana izgubljenog trenažnog procesa – je mnogo.
-Sve se svodi na to da je ta politika toliko ušla u sve pore, pa i u sport. Danas na sastaku moje je bilo da pošaljem poruku roditeljima da smo tu uz njih. Rukovodstvo Skupštine buni to što je jedna stavka „Akvana“ a druga Gradski olimpijski bazen, a to tako mora biti pravno, normativno i knjigovodstveno. Tako se sve knjižilo ranije. Predlagali smo rješenja prije sjednice, ali nisu imali sluha. Njihova priroda jeste da gase i zatvaraju ustanove i preduzeća, a pokušaj gašenja „Akvana“ je jedno u nizu. Ipak, roditelji su hrabri i istrajni – rekao je on.
Ponovio je to kako je obećano da će vanredna sjednica Skupštine Grada – biti zakazana, te da se nada da će to biti čim prije.
-Vidjećemo kada će se to desiti. Od nas su tražili izvještaje, koje smo već dostavili, ali evo, ponovo ćemo ih dostaviti sutra, pa se nadam da će sjednica biti sutra ili prekosutra. Naravno, vanredna jer samo vanredne i zakazuju. Građani trpe ovakav način ponašanja njihove politike – rekao je on.
Naglasio je i to kako je republička inspekcija danas bila na Gradskom olimpijskom bazenu i utvrdila da je sve u redu.
-U regionima rad bazena pomažu i Vlade, a naša je nama poslala inspekciju. Željeli su da natjeraju da radi Gradski olimpijski bazen, koji nema sredstava – radi, ali nisu našli niti jednu grešku. Radilo se čestito i pošteno, posvećeno. Da je bila iskrena namjera, te izvještaje su nam mogli tražiti uoči sjednice, a ne sada. Ipak, pritisak javnosti, roditelja je urodio plodom. Očekujemo da SNSD popravi stavku i da se vrate i sredstva za funkcionisanje Kuće Milanovića. Sve mora da funkcioniše, i bazen i Kuća Milanovića – rekao je on.
Podsjetio je i na to da je Grad uveo liniju do Pavlovca da djeca idu u školu, koja je takođe ukinuta, te da se to mora vratiti.
-Sudarili su se sami sa sobom i sada moraju da zakažu još jednu sjednicu da poprave stanje koje su napravili. Očekujem vanrednu sjednicu čim prije, mi izvještaje dostavljamo. Dostavićemo šta god da traže, a oni neka ispune svoju riječ u nadi da će Gradski olimpijski bazen nastaviti sa radom – rekao je on.
BLink
Banjaluka
KNINSKA ULICA DOBIJA NOVI ASFALT: Gradonačelnik otkrio planove za Šargovačku ulicu, šetalište i nove vrtiće!

U petak počinjemo sa asfaltiranjem Kninske ulice, nakon što se završi nivelacija šahtova i svi radovi koji prethode asfaltiranju.
Najavio je ovo gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković nakon redovne sjednice Kolegijuma načelnika odjeljenja i šefova odsjeka u Gradskoj upravi.
Kako je kazao, u narednim danima nastavlja se i sa radovima na izgradnji šetališta od Vrućice do Švedske plaže.
–Uveliko teku radovi na izgradnji “Kuće predah”, a tokom sljedeće sedmice ulazimo u proceduru osnivanja ustanove, prve ovog tipa u Banjaluci – naveo je gradonačelnik i dodao da su u toku pripremni radovi za nastavak izgradnje moderne Šargovačke ulice, te da već početkom novembra, ukoliko to vremenski uslovi dozvole, počinje ovaj veliki projekat.
Do kraja oktobra, kako je istakao – biće završeni svi radovi na rekonstrukciji vodovoda u Ulici Jasimira Malčića, nakon čega slijedi asfaltiranje, dok je pred nama i otvaranje novog multifunkcionalnog sportskog kompleksa i dječijeg igrališta u Boriku.
Kako je rečeno na Kolegijumu – u okviru radova redovnog održavanja, vrši se čišćenje i uređenje kanala i vodotokova na širem gradskom području, a sve u cilju smanjenja rizika od poplava.
Navedeno je da je ovih dana održan i sastanak sa dekanom AGGF-a prof. dr Sašom Čvorom i saradnicima gdje se razgovaralo o konačnom idejnom rješenju novog objekta Građevinske škole.
Nakon posjete vrtiću „Srećno djetinjstvo“ na Laušu, dogovoreni su i koraci za poboljšanje uslova boravka u objektu kroz sanaciju ili izgradnju novog objekta vrtića. Nakon zahtjeva roditelja, izvršiće se izgradnja ograde oko vrtića na Petrićevcu.
Banjaluka
NIKŠIĆ 2030 – EVROPSKA PRESTONICA KULTURE! Stanivuković među prvima ČESTITAO

Gradonačelnik Draško Stanivuković čestitao je predsjedniku Opštine Nikšić, Marku Kovačeviću i svim građanima Nikšića na velikom priznanju — tituli Evropske prestonice kulture 2030!
-Uvjeren sam da će Nikšić, u najboljem svjetlu, predstavljati duh, kulturu i tradiciju našeg naroda i regiona na evropskoj sceni – poručio je gradonačelnik.
Banjaluka
STANIVUKOVIĆ OBIŠAO SC BORIK! Nastavlja se njegovanje SPORTSKOG DUHA GRADA!

Gradonačelnik Draško Stanivuković zajedno sa saradnicima obišao je danas Sportski centar „Borik“, banjalučki hram sporta.
Pod okriljem ove ustanove nalaze se dvorane „Borik“, „Obilićevo“, „Centar“ i „Starčevica“, kao i muzej i gradska kuglana – mjesta na kojima su ponikli veliki sportisti i gdje se čuva sportska tradicija Banjaluke.
Sa rukovodstvom i radnicima razgovarao je o poslovanju ove ustanove, unapređenju uslova rada, novim ulaganjima i načinima da se poboljšaju usluge koje pruža građanima.
-S tim u vezi, dogovoreno je da se do kraja godine renoviraju toaleti, kao i da se izvrši nabavka agregata koji je neophodan dvorani “Borik”. Takođe, radnicima Sportskog centra “Borik” nedavno su povećane plate što će zasigurno uticati na bolju produktivnost i kvalitet usluga, a isto će, od 01. januara 2026. godine, biti učinjeno i za sve radnike Gradske uprave i radnike ostalih javnih ustanova. Grad Banjaluka će, kao i do sada, nastaviti da snažno podržava ovu ustanovu u čijim dvoranama se stvaraju šampioni i njeguje sportski duh našeg grada – zaključio je gradonačelnik.
-
Politika3 dana ago
RADOJIČIĆ “Vlast se totalno pogubila, IZDALI SU SRPSKU, OVO JE HAOS”
-
Politika2 dana ago
BORCI LJUTI NA NARODNU SKUPŠTINU: Da li je Šmit legalan ili ne?
-
Politika3 dana ago
Više nije predsjednik Srpske, ali i DALJE KORISTI PALATU SRPSKE! Ugostio Netanjahuovog brata
-
Politika20 sati ago
DODIK PONOVO IGRA NA STARU KARTU! “Prošlo vrijeme za BiH, dolazi za Republiku Srpsku”
-
Politika2 dana ago
PROLE: Đajić je Stanivukovića nazivao monstrumom i kriminalcem – TO NIJE POLITIČKA KULTURA!
-
Politika1 dan ago
VJEROVALI ILI NE! Vlada RS daje Kinezima dodatnih 178 miliona maraka
-
Svijet2 dana ago
“GRUPA IZUZETNO PROFESIONALNA”: Pljačka Luvra nosi obilježja OZLOGLAŠENOG PINK PANTERA
-
Politika2 dana ago
“DODIK PROGUTAO NEKOLIKO VELIKIH ŽABA”: Analitičari otkrivaju pozadinu kompromisa sa Amerikom